Jump to content

Synology mesh niestabilne połączenie z punktami wifi

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Dziś dodałem do Ac2600ac Mesha i ustawiłem wszystko na auto. niestety często Mesh informuje o: "Synology mesh niestabilne połączenie z punktami wifi." Co można zmienić w ustawieniach, żeby poprawić na lepsze połączenie z punktami wifi? Próbowałem co nieco zmieniać, ale jest tak samo. Może macie jakieś sprawdzone ustawienia ? 

Pozdrawiam

• Administrator
3 godziny temu, neon napisał:

Może macie jakieś sprawdzone ustawienia ? 

połączenie kablowe ;) 

• Administrator

ale na tyle, że rozwiązało to problem ? 

Może do końca nie rozwiązało, ale na pewno w panelu Synology już znacznie mniej pokazuje: niestabilne połączenie z punktami wifi.

Mesh na pewno tu poprawił działanie wifi. tak ogólnie to się zastanawiam czy nie powinienem dać mu w 5 ghz-1 - szerokość 20 lub same 40. Odległość od Ac2600 jest ok 35 - 40 m. W pobliżu nie ma innych sieci zakłócających. Czy tu nie ma to sensu ?

• Administrator

1 godzinę temu, neon napisał:

Odległość od Ac2600 jest ok 35 - 40 m

dużo...

1 godzinę temu, neon napisał:

Czy tu nie ma to sensu ?

sprawdź oba rozwiązania i wybierz najbardziej optymalne.

Duży dom - z dużym salonem ale przestrzeń mało zabudowana.

Muszę protestować o zobaczyć. Najlepiej by było dorzucić z drugi Mesh, ale na razie koszty :) 

Na dużych odległościach, która szerokość jest lepsza 20 czy 40 ?

Pozdrawiam

• Administrator

Na dużych odległościach węższy kanał potrafi lepiej realizować połączenie, ale tylko w przypadku kiedy masz zatłoczone środowisko innymi sieciami (szerszy kanał jest bardziej podatny na zakłócenia). Lepsza jest poprawnie działająca szerokość kanału albo nawet tryb auto, więc zostaw ten, który najlepiej się sprawdza.

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• mollu
      By mollu
      Z QNAP nie maiłem problemu - po przywróceniu zasilania nas czy był prawidłowo zamknięty czy też nie startuje od razu ...
      Ale Synology milczy, nie wstaje ;-(

• house
      By house
      https://event.synology.com/pl-pl/annual_event

• mollu
      By mollu
      Potrzebuję stworzyć sieć w domu jednorodzinnym który ma 4 kondygnacje. 
      Na poddaszu jest modem Huawei B818 do niego podłączone obecnie HomePlugi Orange.
      Wcześniej był modem Huawei B525 który wyciągał max 25Mbit i wszystko chodziło ok ale po zmianie modemu na nowy prędkość wzrosła do prawie 100mbit a wąskim gardłem okazały się "wtyczki" które limitują właśnie prędkość do 25mbit. Chciałbym zastąpić je i stworzyć sieć MESH tak by w domu mieć sieć o przepływności między urządzeniami 300-500mbit. Oczywiście najlepiej byłoby puścić kabel - ale niestety nie da się ;-( - muszę stworzyć coś po Wi-Fi. Chciałbym się zmieścić w budżecie do 1000 zł - więc rozwiązania UniFi odpadają.
      Co jest w sieci?
      - drukarka laserowa po lan
      - dock do laptopa
      - AP do połączenia budynek-budynek
      - laptopy i tablety ?
      Budynek co prawda nowy ale ma solidne sciany i stropy. Potrzebuje mniej więcej ok 4 urządzeń
      Znalazłem komplet 3 urządzeń od tp-link:
      https://www.tp-link.com/pl/home-networking/deco/deco-e4/v1 (3-pack)/
      i chyba najlepsze:
      https://allegro.pl/oferta/domowy-system-wi-fi-tenda-mesh-mw12-3-pack-ac2100-9868586509
      ma 3 radia - czy da się obsługiwać z poziomu przeglądarki czy tylko apka na telefon jak w przypadku tp-link?
      Ale może jest coś lepszego i będzie miało 4 urządzenia?
      Na koniec, czy system mesh połączy się z modemem poprzez wifi i będzie sieć widziana jako jedna czy połączy się z modemem i będzie jako nowa sieć?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.