Jump to content

Router do neostrady do dużego domu

Rate this topic

Recommended Posts

Guest Rastler

Witam,

Przymierzam się do zmiany routera. Zależy mi przede wszystkim na zasięgu (duży dom około 250m, grube ściany), router od neostrady kompletnie nie zdaje egzaminu. Jestem dosyć zielony w temacie ale z tego co się orientuję musi obsługiwać technologię ADSL. Znalazłem coś takiego https://www.morele.net/router-tp-link-vdsl-adsl-ac1200-archer-vr400-1117843/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
Czy mając ten router będę w stanie podłaczyć internet bez używania dodatkowego modemu? Nie do końca to rozumiem ale wydaje mi się, że nie każdy router ma wbudowany modem. Inaczej mówiąc czy kupując tylko ten router będę w stanie skonfigurować sieć?
Czy ten router zapewni mi dobry zasięg w całym domu?
Oczywiście będę też wdzięczny za propozycje innych routerów.

Z góry dzięki za odpowiedź.

• Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

1

Popular Days

Top Posters In This Topic

• Administrator
5 godzin temu, Rastler napisał:

Czy mając ten router będę w stanie podłaczyć internet bez używania dodatkowego modemu?

tak

Czy ten router zapewni mi dobry zasięg w całym domu?

nie

Oczywiście będę też wdzięczny za propozycje innych routerów.

ciężko coś dobrać do neo ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Mateusz M
      By Mateusz M
      Witam, niebawem podpisuje umowę na internet mobilny z orange. Zależy mi na dobrym routrze gdyż mieszkam na wsi gdzie zasięg lte jest dosyć słaby. W Orange jest to wzięcia router Huawei 4G Router 3 Prime (B818) za 1000zł. Czy w tej cenie dostanę coś lepszego?
      Nie jestem mocno zorientowany w sieciach i pasmach, pracuje zdalnie przez OpenVPN GUI, do routera będą podpięte 2 laptopy i smart tv - także tutaj dużego obciążenia nie ma. Więc kolejnym pytaniem jest czy potrzebuje aż tak dobrego routera? Czy lepiej zakupić tańszy + antenę w razie problemów z zasięgiem?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Guest house
      By Guest house
      Witam,
      planuję remont w domu, razem 3 kondygnacje, każda po ok. 45 m2. Przy okazji mógłbym rozprowadzić internet przewodowo. Czy warto w obecnych czasach instalować skrętkę w ścianach czy jednak postawić już tylko na WiFi? Z tego co widzę, to sieci bezprzewodowe cały czas się rozwijają, więc pytanie czy jest sens montować kabel 1Gb (myślałem o UTP cat6), skoro za rok czy 2 po WiFi będę miał już szybsze prędkości. Jak w praktyce sprawdzają się rozwiązania typu "mesh"? Obecnie internet to Orange światłowód 600/100 Mbps.
      Pozdrawiam
    • Guest house
      By Guest house
      House, a co myślisz o zbudowaniu routera i zainstalowaniu pfsense. 
      Probowales kiedyś?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.