Jump to content

Asus 4G-AC68U problem z użytkownikami VPN

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Łukasz_B

Witajcie

Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.

W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

3

Top Posters In This Topic

• Administrator

w jakimś konkretnym celu używasz PPTP ? nie lepiej przesiąść się na openvpn ?

Guest Łukasz_B

Nie ukrywam, że z Vpn jak dotąd miałem mało do czynienia. W tym konkretnym przypadku zależy mi na prędkości gdyż realizowane jest za jego pomocą połączenie z pulpitem zdalnym.

• Administrator

przedłożyłbym bezpieczeństwo ponad wydajność, zwłaszcza w domowej sieci. poczytaj : https://www.computerworld.pl/news/Szyfrowanie-PPTP-i-WPA2-Enterprise-mozna-zlamac-w-niecaly-dzien,384487.html

OpenVPN poradzi sobie całkiem sprawnie na 4g-ac68u.

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.