Jump to content

Rate this topic

Recommended Posts

Guest gabrychu

Szuka router do firmy z VPN.

Z jednej strony 100/100, druga strona Orange 10/1 (planowane DO 80/4).

Cisco RV042G (mam w jednej firmie, chodzi bez problemów z VPN) lub Cisco RV320. Konstrukcja ma chyba trochę lat, ale ma być stabilnie. No i mają wsparcie producenta.

Znalazłem taki wynalazek jak Linksys LRT214. Ciekawie wygląda, ma też OpenVPN. Nie wiem jak ze wsparciem.

Lub obecnego Mikrotika RB750Gr3 podpiąć do łącza Orange. A kupić "lepszego" Mikrotika do łącza 100/100 i między nimi zrobić VPN. Tylko tutaj trzeba dłubać.

A może lepiej  coś z Ubiquiti EdgeRouter.

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

4

Guest gabrychu

Tak, do vpn site-to-site.

Podobno EdgeRouter może mieć problem z wydajnością OpenVPN, bo działa na jednym wątku w przypadku EdgeRouter-4 (ER-4).

Przy mojej prędkości łącza może to nie być problemem.

A czy jest możliwość, że po akualizacji oprogramowania EdgeRoutera wysypie się konfiguracja i trzeba będzie wszystko ustawiać od nowa?

• Administrator

Podobno ER4 jest w stanie wyciągnąć około 40-50 Mbits

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Guest gabrychu

House czy po zestawieniu połączenia VPN pomiędzy dwoma ruterami EdgeRouter będę widział hosty w sieci LAN?

Po zestawieniu vpn muszę mieć dostęp z lokalizacji B do dwóch hostów w sieci A - dysk NAS i serwer.

Nie mam jak tego sprawdzić bo mam jedną sztukę EdgeRuter X na testy :)

Chciałbym się upewnić przed zakupem czy to będzie działać.

• Administrator
8 godzin temu, gabrychu napisał:

House czy po zestawieniu połączenia VPN pomiędzy dwoma ruterami EdgeRouter będę widział hosty w sieci LAN?

tak, jeśli potworzysz odpowiednie polityki oparte na trasie "skąd - dokąd". 

• Administrator

niestety nie ;) jak będę trenował ten scenariusz to coś napiszę. Ubiquiti ma świetne tutoriale na swojej stronie, znajdziesz bez problemu. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• konrad573
      By konrad573
      Witamj jest problem. Przepraszam że kolejny i kolejny temat. Nie mogę se poradzić. Mam internet multimedie na początku było ok a szczególnie jak był sam modem od nich technnicolor. Był technik to powiedział że tryb mostka jest włączony w zależności od jakiej mam umowy, że jeżeli mam bez usługi wifi w umowie to jest tryb mostka od początku włączony. A jak był montarz tego internetu to miałem pamiętam chyba ten router już i nie podłączył mi routera tylko sam modem do komputera kablem ethernet i konfigurował sieć wif(innny technik, ten co montował.) W umowie nie piszę nic że mam usługe z wifi. Porty działają jak trzeba. Problem jest Taki że od jakiegoś czasu Internet co ileś zrywa i piszę rozłączono lub nie znaleziono adresu dhcp twojego dostawcy. Mam dynamiczne ip z puli publicznej. Myślę że router nie może znaleźć ip w momencie zmiany. Resetowałem, przywracałem początkowe ustawienia a nawet wgrywałem na nowo firmware(oprogramowanie).
    • Rainman
      By Rainman
      Witam
      Chciałbym prosić o pomoc w wyborze routera do 500 max 650zł.
      Aktualnie posiadam już dość wysłużony RT-N66U, który delikatnie mówiąc nie domaga.
      Obecnie Router ogarnia około dziesięć urządzeń na powierzchni 70m^2 w bloku z wielkiej płyty takich jak:
      RJ45 -  TV, Konsola, HTPC i NAS na mailnce. 
      Wifi – 5GHz – trzy smartphony, tablet, laptop (głównie gry sieciowe)
      WiFi - 2,4 GHz – drukarka, oraz w (izolowanej) sieci gościnnej odkurzacz.
      Z drugiej strony znajduje się router UPC - aktualny pakiet 150Mbps (w niedalekiej przyszłości 300Mbps lub 500Mbps)
      W tym budżecie znalazłem RT-AC85P , RT-AC68U, R7000. Teraz pytanie, który z nich będzie najbardziej wydajny i z dłuższym wsparciem? 

• konrad573
      By konrad573
      Witam. Mam publiczne ip, router asus rapture ac 2900. Wszystko chyba ok działa. Jest problem jedynie że upnp mimo że jest włączone to nie znajduję: Port mapowania UPnP NAT:    Nieudane [MiniUPnP (http://miniupnp.free.fr/)]. Aktualizowałem oprogramowanie, nic chyba nie ruszałem. A włączone jest upnp ,ale ponowne włączanie nic nie daję. Wcześniej było tak żę było że znalazło i adres routera był i działało. Z portami przekierowywania nie ma problemu są otwarte. Na samym modemie technicolor też upnp nie działa. Dużo wcześniej było też że na samym modemie upnp nie działało a na routerze bez problemu. A teraz nawet na routerze nie działa.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.