Jump to content

Synology Router RT2600ac zwiększenie mocy sygnału

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Witam

świeżo kupiłem Synology Router RT2600ac wymieniłem na starego Asusa bo miało być lepiej i nie jet tak dobrze .

Mam pytanie

1. czy jest możliwość zwiększyć moc w ustawieniach?  

2. czy można wymienić anteny na mocniejsze (coś takiego ma TPlink)

Wiem że najłatwiej kupić Synology Mesh Router MR2200ac ale może jest inne rozwiązanie bez wydawania 600zl.

proszę o pomoc.

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

4

Top Posters In This Topic

• Administrator

pisałeś w innym temacie, że 

W dniu 25.01.2019 o 11:24, pepe96 napisał:

Kupiłem i zasięg się poprawił

więc jednak nie ?

21 minut temu, pepe96 napisał:

1. czy jest możliwość zwiększyć mocw ustawieniach?  

tak https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/SRM/tutorial/Wi_Fi/Why_is_the_Wi_Fi_signal_weak_and_how_can_I_improve_it

21 minut temu, pepe96 napisał:

2. czy można wymienić anteny na mocniejsze (coś takiego ma TPlink)

tak, jak najbardziej - są odkręcane przecież...

- ustawianie w opcjach zaawansowany miałem poprawione

jutro do sklepu po anteny dam znać

co do lepszego zasięgu to jednak u córki w pokoju jest kiszka, nie radzi sobie z dwiema ścianami. Muszę mieć pancerną chatę a nie wiedziałem :)

ile decybeli mają te w synology?

Edited by pepe96
  • Administrator
39 minut temu, pepe96 napisał:

ile decybeli mają te w synology?

Cytat

2.4 GHz: 4.5dBi max, 5 GHz: 3.6dBi max

40 minut temu, pepe96 napisał:

Muszę mieć pancerną chatę a nie wiedziałem :)

:D 

Po analizie tego co mi wysłałeś, została wiertarka i przeniesienie rutera na ścianę z drugiej strony . Zdało to egzamin. ale gdyby nie okazja cenowa za ruter 650zł (używany) i musiał bym kupić w sklepie to bym go oddał, nie zrobił tak kolosalnej różnicy. Kolosalna różnica jest jednak w oprogramowaniu . wszystkim producentom ruterów polecam by wzięli przykład z tego SRM .

Bardzo dziękuję temat do zamknięcia

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Mariusz_Sz
      By Mariusz_Sz
      Witam

Jakieś 3 miesiące temu zauważyłem, że używając Synology Active Backup for Buissnes dla 30 maszyn, przedłużenie certyfikatu o trzy miesiące przed jego wygaśniecięm powoduje na wszystkich komputerach bark synchronizacji w aplikacji klienckich. Aplikacja twierdzi, że zmienił się certyfikat SSL. Wystarczy oczywiście kliknąć, tak zgadzam się i zatwierdzić, ale musze to robić na 30 maszynach. Wcześniej tego nie było. Spróbowałem znowu przedłużyć certyfikat po 30 dniach i znowu kwiatki. 

Coś się [email protected]ło i co 3 miesiące będę miał kwiatki. Jest to uciążliwe.... 
    • Mariusz_Sz
      By Mariusz_Sz
      Gdyby ktoś był zainteresowany to przesyłam instrukcję "zmuszenia" naszych DSM do obsługi adapterów USB  - RJ45 2,5/5GbE z chipsetem Realtek do współpracy z NAS Synology serią + (Apollo Lake)

Podobno działa bardzo dobrze. Co jak co, ale dobrze mieć taką alternatywę rozbudowania naszych NASów o nowy standard ethernet bez potrzeby zmiany sprzętu na nowszy 😉

Miejmy nadzieję, że w nowszych DSM - Synology wrzuci oficjalnie sterownik do obsługi adapterów USB - RJ45

• luky
      By luky
      Cześć,
      Jest parę podobnych tematów na forum, ale nie rozwiewają moich problemów i wątpliwości.

Planuję wykupić usługę Internetu na światłowodzie w Orange 1Gb lub Multimedii 1,2Gb, czy któregoś dostawcę odradzacie ?
      Czy do routerów w/w firm (a przede wszystkim Multimedii) można podpiąć inny sprzęt z agregacją łączy, aby wykorzystać pełną moc łącza (np. do  dwóch portów LAN routera multimedii podłączamy inny router i ustawiamy na nim link aggregation)? Sprzęt operatora jest mało wydajny, po blokowany (chyba wszędzie zablokowany tryb bridge mode) oraz z bardzo kiepskim WiFI w moim przypadku, doświadczenie z Funboxem 2.0.

W przypadku Orange wiem, że jest możliwość zastosowania ONT – terminalu światłowodowego i podpięcie bezpośrednio swojego sprzętu, ale w przyszłości jak by się zwiększyła prędkość łącza, to wtedy pozostaje mi tylko opcja router od dostawcy + mój sprzęt (aby go nie wymieniać co 2 lata) połączony przez link aggregation. Zależy mi na przyszłościowym rozwiązaniu. Wiem, że w elektronice są stale jakieś nowinki, ale bez przesady 🙂, nie wymieniam sprzętu co miesiąc 😄.

Potrzebuję rozsiać sygnał wifi (12 urządzeń) prawie po "całym" domu (3 piętra) + LAN 4 pokoje + przyszłościowo NAS Synology (agregacja).
      Router od dostawcy jest w rogu budynku na środkowym piętrze.
      Skrętka jest prawie w każdym pokoju, więc problemu z kablami nie ma.
      Dodatkowo przydała by się obsługa sprzętowa AES-NI do VPNa, nie wszystkie urządzenia by z tego korzystały i okazjonalnie.

Proszę o informacje co zmienić, co wybrać czy pójść w innym kierunku. 
      I wersja:
      router Orange/Multimedia -> Asus RT-AX88U (połączony przez link aggregation z routerem dostawcy), znajduje się na pierwszym piętrze + 2szt Asus ZenWiFi model AC lub AX (połączone przez LAN do RT-AX88U) ustawione na parterze i drugim piętrze
      Czy przy takiej konfiguracji, RT-AX88U nie będzie za podwójnym NATem ?
      Chciałbym zainstalować soft Merlina, aby ustawić routing oparty na zasadach dla VPN, ale problemem jest wtedy Mesh z tego co doczytałem ?

II wersja:
      router Orange/Multimedia -> Synology RT2600ac (link aggregation) + jakiś switch + 2szt Synology MR2200ac
      Tutaj nie pasuje mi brak AES-NI w RT2600ac i z chęcią poczekałbym na jakąś nowość, ale od dłuższego czasu brak info, a trochę czas naciska, bo używać sprzętu od operatora przez parę miesięcy to trochę lipa przy mojej konfiguracji 🙂 .
      Wyczytałem by postawić pfSense (najbardziej wydajna opcja) tylko do VPN dla kilku urządzeń (tylko ta konfiguracja i w którym miejscu to podłączyć przed czy za RT2600ac ?).

III wersja (nie bardzo orientuję się co jest potrzebne w Ubiquiti, ale podoba mi się zasilanie PoE - mniej kabli):
      router Orange/Multimedia -> UniFi Switch 16 PoE Gen2 (link aggregation) + 3szt UniFi nanoHD lub FlexHD
      + postawienie pfSense do VPN

Inne opcje, czekam na propozycje.
      Dzięki za pomoc.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.