Jump to content
  • Similar Content

• BartD
      By BartD
      Witajcie Mam problem z przełączeniem się wan'ów.
      Firma - 10 komputerów (stacjonarki) - router TP-Link W8970 v3 (neostrada) i modem USB LTE Huawei E3372HiLink (orange).
      Standardowo DHCP i adresacja 192.168.0.1 routera oraz 192.168.1.1 modemu LTE (ip przypisany niestety na stale).
      Przy braku neostrada router ladnie przelacza sie na modem LTE ale niestety adresacja sie zmienia i komputery dostaja adresy z sieci 192.168.1.0 a co najwazniejsze 'gina' drukarki ze stalym ip z sieci 192.168.0.1.
      Kupilem na testy Huawei B535 ale tutaj tez przelaczanie sie sieci powoduje zmiane adresów.

Czy któryś  z modemów-routerów Asusa z dual wan potrafi przelaczac wan'y a jednoczesnie z dhcpa rozdawac adresy z jednej wyznaczonej sieci ?
    • maczet
      By maczet
      Witam.
      Zastanawiam się, który router wybrać czy Synology RT2600ac czy Asus ax58U. Chodzi mi o zabezpieczenie domowej sieci, podatność routerów długość aktualizacji.
      Asus jest nowszy posiada oraz AiProtection Pro napędzanym przez Trend Micro
      Korzystam z nas Synology i wiem jak wygląda ich wsparcie (oczywiście na plus) i posiada Threat Prevention oraz kontrolę rodzicielską.
      Nie miałem do czynienia z urządzeniami ASUSa .
      Cena jest podobna, a nie chcę za router dać dużo więcej niż 1000zł.
    • glorifyday
      By glorifyday
      Pisałem kiedyś o tym problemie, jeszcze przed awarią starej wersji forum. Wątek chyba przepadł, bo go nie mogę znaleźć.
      Problem polegał na tym, że w Popcornie A-110 przestały starttować NMT Apps po tym, jak wymieniłem dysk HDD 1TB na SSD 2TB - sklonowany sektor po sektorze (plus rozszerzenie drugiej partycji - z danymi - do końca dysku).
      Wówczas, po korespondencji z producentem (ktory stwierdził, że A-110 nie wspiera dysków SSD), w zasadzie byłem przekonany, że problem jest nierozwiązywalny i to by był pierwszy gwóźdź do trumny tego urządzonka u mnie w domu. Pytałem tu o altenatywne konfiguracje i w zasadzie już cośtam sobie wybrałem, tylko nie miałem czasu się za to wziąć...
      Epilog jest zaś taki, że nieoczekiwanie rozwiązałem problem z A-110 i nie wyrzucam go jeszcze na złom 😉
      Nie wiem, czy to się komukolwiek może do czegokolwiek przydać, urządzenie niegdyś popularne, ale dzisiaj już leciwe i jego możliwości nie powalają.
      Niemniej, dla czystej informacji podam rozwiązanie. Znalazłem je w tym wpisie:
      http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=10472&pid=112102#pid112102
      Problem z wersją u mnie wystąpił, bo mam najnowsze oprogramowanie.
      Zawartość pliku /mnt/syb8634/VERSION u mnie była następująca
      00-17-091216-15-POP-403 (nie wiem, czy to ma znaczenie, ale ze znakiem nowej linii na końcu)
      Zamieniłem 403 na 402 i poszło.
      To jednak jeszcze nie koniec zabawy, jeśli chcemy odzyskać stare aplikacje własne, zainstalowane na A-110 wcześniej.
      Aby odzyskać tę konfigurację, ręcznie ze starego dysku dokopiowałem pliki
      /mnt/syb8634/etc/ftpserver.sh /mnt/syb8634/etc/root.cron I voila - popcorn działa z nowym dyskiem, jak działał ze starym!
      Czyli jednak nie ma problemu z SSD.
      Będe na nim, jak dotychczas, trzymał muzyke. Już mi się miejsce kończyło, poza tym bałem się, że HDD ma swoje lata i w końcu padnie. SSD powinien chyba posłuzyć dłużej, bo na ten dysk zapisy będą rzadkie, głównie odczyt.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.