Jump to content

wydajny router przewodowy do światła 600Mb/s

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

witam 

posiadam router/load balancer Tp-link 5120ER

gdy zestawie na nim połączenie pppoe wyciagam maksymalnie 200Mb download a obciazenie procesora = 100% 

ale co moge powiedziec to że strony znacznie szybciej sie wczytują bez żadnej zwłoki niz na zestawionym połączeniu pppoe na Archer C7 gdzie osiągam 600Mb download ale efekt jest taki ze po wcisnieciu enter mam 1-2s zwloki zanim strona www zacznie sie wczytywac 

stad moje pytanie o wydajny przewodowy router WAN 1Gb/LAN 1Gb 

100% zuzycia procesora

r-vnBYRE.thumb.png.a138465259cbae7a226217133f425311.png

• Administrator

Jeśli szukasz wydajnego routera z mocnym CPU to nie pewno nie taki tplink (MIPS), najlepiej coś na architekturze ARM lub x86. Dobrym rozwiązaniem byłby mini pc z pfsense jako OS. Na aliexpress można coś dostać z Celeronem, 30GB SSD i 2GB RAM w cenie poniżej 150$. To już jest bardzo wydajny sprzęt. Możesz również poszukać gotowca od Ubiquiti czy Mikrotik lub open source'owy Turris Omnia. 

31 minut temu, nowy57 napisał:

100% zuzycia procesora

bądź tak miły i nie linkuj grafik do dropboxa, jeśli chcesz coś pokazać - dodaj jako załącznik do odpowiedzi.

@house cenie twoją wiedze i to ze masz chec pomagac 

zakupilem dzis router wifi synology AC2600

czy on sobie poradzi rownie dobrze jako router a moze lepiej niz tanie urządzenia:

https://allegro.pl/mikrotik-routerboard-rb750gr3-hex-12137-i6857298509.html

https://allegro.pl/router-ubiquiti-edgerouter-x-5xrj45-gigabit-10339-i7236062215.html

czy lepiej wlasnie zestawic połączenie internetowe na zewnętrznym urządzeniu a synology 2600 potraktowac jako acces point ?

PS.sorki , bede mial na uwadze .

• Administrator

Miałem kiedyś EdgeRouter X i jest to dość szybkie urządzenie. Cytowany Mikrotik to taka średnia półka jeśli chodzi o CPU - Mediatek dual core 880MHz. Trudno powiedzieć jak oba zachowają się przy połączeniu pppoe, nie testowałem tego typu rozwiązań. Synology na pewno jest nieco mocniejszy ze względu na wydajny układ Qualcomm IPQ8065 dual core 1.7 GHz, więc jest szansa, że poradzi sobie lepiej. 

7 godzin temu, nowy57 napisał:

czy lepiej wlasnie zestawic połączenie internetowe na zewnętrznym urządzeniu a synology 2600 potraktowac jako acces point ?

osobiście ograniczałbym kolejne urządzenia i przypisywanie im oddzielnych zadań i integrował funkcjonalności raczej w jednym.

Guest cyberbob32

Wita polecam teraz nowość  MikroTik RouterBOARD RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN

Najważniejsze cechy 
- 10x RJ-45 Gigabit Ethernet
- 1x SFP+
- czterordzeniowy procesor AL21400, taktowanie 1,4 GHz
- 1GB pamięci RAM
- switch chip RTL8367SB
- bezprzewodowy router, pracujący w pasmach 2,4 i 5 GHz jednocześnie
- protokoły 802.11 b/g/n oraz 802.11 a/n/ac
- nadajnik Wi-Fi wspierający  MIMO 2x2 w pasmie 2,4 GHz i MIMO 4x4 w pasmie dla 5 GHz
- maksymalna przepustowość nadajnika Wi-Fi wynosi 2000Mb/s ( 300 Mb/s w 2,4 GHz i 1700 Mb/s w 5 GHz)
- zasilanie poprzez złącze DC lub PoE (18-57V)
- PoE out na porcie 
- system operacyjny RouterOS level 5

Edited by cyberbob32

synology AC2600 i archer C7 po zestawieniu połaczenia PPPoE moim zdaniem nie radzi sobie tak blyskawicznie w "routingiem" czy moze translacją DNS  jak stary poczciwy tplink 1520ER, podam przykład:

wpisuje w przegladarce jakikolwiek adres www wciskam enter i na AC2600 jak i na archer C7 strona strona zaczyna sie wczytywac po 2-3s 

gdy mam połączenie PPPoE zestawione na tplink 1520ER to mimo ze nie osiągam na nim pelnych transferów polączenia internetowego(200Mb z 600Mb) to wczytywanie stron www nastepuje doslownie w momencie wcisnięcia enter! - nie wiem gdzie jest problem , czy w wydajnosci urządzen czy samej konfiguracji . 

dzis mi przychodzi Ubiquiti EdgeRouter ER-4 i mega ciekawi mnie jak zachowa sie moja siec 

za poradą @cyberbob32 zakupiłem MikroTik RouterBOARD RB4011iGS

z ktorego jestem bardzo zadowolony,wreszcie responsywnosc wczytywania stron przy uzytciu tego routera jest idealna , dziekuje . 

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
    • Lukas418
      By Lukas418
      Część, 

Poszukuje routera pod gry z funkcją kontroli rodzicielskiej, komputer i konsola podpięte będą pod kabel, do tego 12 urządzeń iot, kilka tv. Sieć 500mb. Priorytet to gry po kablu, wifi drugorzędną sprawa

Fajnie jakby posiadał dodatkowo:
      Geo-lokalizacje widziałem to w netgear: nighthawk xr300-100pes,
      Sterowanie z telefonu,
      Funkcje NAS ale nie jest koniecznie,
      I nie kosztowało więcej niż 1100 zł. 

Znacie coś takiego

Myślałem nad asus rt-ax86u

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.