Jump to content

Jaki Router w mieszkaniu ok 70 m2

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Gorbalski

Część
Mój Netgear WNDR3700V2 padł i poszukuję nowego sprzętu.
Ostatnio testowałem Linksys ae9300 ale nie za bardzo chciał funkcjonować. Po tygodniu zaczął wariować i go dodałem.
Była to tzw. refubrished. Nie mogłem się dostać do niego po WI-FI.
Patrząc na specyfikację to jest to mocny sprzęt ale co z tego jak nie działa prawidłowo.
Zastanawiam się nad
Asusem rt86u
Synology rt2600ac
TP-link Archer c4000 nowsza konstrukcja
Zawsze kupuję sprzęty z założeniem, że na trochę musi wystarczyć.
Router będzie działa w mieszkaniu ok 70 m2.
Internet jest dostarczany po kablu z routera Vectry. Do routera miałem podłączony switch, który rozdziela neta na TV, wieżę i NAS Synology DS718+
Pozdrawiam
Michał

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Asus jak i Synology będą bardzo dobrym wyborem.

Masz testy na portalu, Poczytaj i wybierz ten który Ci bardziej odpowiada :)

• Administrator

te modele :

16 godzin temu, Gorbalski napisał:

Asusem rt86u
Synology rt2600ac

tak jak @gabrychu oceniałbym jako dobry wybór. Osobiście wybrałem Synology, miałem do dyspozycji ac86u i poza nieznacznie większym zasięgiem nie "urzekł" mnie niczym innym. Zarówno w Synology jak i w Asusie masz możliwość rozbudowania systemu o mesh. Synology jest (a przynajmniej było do tej pory) częściej aktualizowane i obsługuje WPA3, nie bez znaczenia jest nowa wersja SRM 1.2 w której rozbudowano paletę obsługiwanych funkcji. Podsumowując - nie ważne którego z nich wybierzesz i tak będzie to dobry wybór ;) 

Guest Gorbalski

Wielkie dzięki za opinie.
Ważną dla mnie rzeczą są również możliwości aplikacji mobilnej aby można było kontrolować sieć nie będąc w domu.
Czy z aplikacji mobilnych jest możliwość szybkiego odcięcia dostępu do sieci konkretnego profilu lub grupy urządzeń. Czasami korzystałem z tego aby córka zabrała się za naukę a nie dłubała
w telefonie :)
Synology posiada safe search co wydaje się bardzo dobrą funkcją.
Chciałbym móc kontrolować treść jaka dociera do córki np za pomocą określonych zwrotów.
Na chwilę obecną łączę jakie mam to 150 mb więc szału i tak nie ma.
Zależy mi na szybkim transferze z NASem

• Administrator
7 minut temu, Gorbalski napisał:

Ważną dla mnie rzeczą są również możliwości aplikacji mobilnej aby można było kontrolować sieć nie będąc w domu.

w obydwu przypadkach masz do dyspozycji aplikację mobilną do zarządzania routerem.

Czy z aplikacji mobilnych jest możliwość szybkiego odcięcia dostępu do sieci konkretnego profilu lub grupy urządzeń. Czasami korzystałem z tego aby córka zabrała się za naukę a nie dłubała telefonie

tak, pstryk i netu nie ma :) ćwiczę to na swoich córkach :) 

Synology posiada safe search co wydaje się bardzo dobrą funkcją.

ta funkcja jest świetna a nie dobra, w połączeniu z Safe Access działa rewelacyjnie i jako rodzic jestem pełen uznania. W Asusie nie jest tak "szczelnie" jak tutaj. 

Chciałbym móc kontrolować treść jaka dociera do córki np za pomocą określonych zwrotów.

Tutaj nie robi się tego za pomocą zwrotów tylko kategorii - określasz profil użytkownika np "dziecko" i masz poblokowane praktycznie wszystko czego dzieci nie powinny oglądać online, Ja swoim dziewczynkom zablokowałem dodatkowo komunikatory, a dzięki Google Safe Search nie widzą nawet głupot w wynikach wyszukiwania google. Plusem jest też to, że nie mogą oglądać wszelkiej maści patologii na YT.

Zależy mi na szybkim transferze z NASem

Tutaj i jeden i drugi router sprawdzi się z powodzeniem. 

Guest Gorbalski

Hej
Zamówiłem Synology, mam jakby co 30 dni na oddanie [emoji4] będzie czas na testy.
Musiałbym pewnie kartę wymienić w lapku bo mój Realtek chyba nie jest demonem prędkości.

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Witam

Szukam system na dysk sieciowy NAS - OpenMediaVault, Xpenology FreeNAS. Co wybrać?
      Mam "stary" komputer w pracy, kilka dysków. Płyta Intel S3200SH, procesor Xeon X3220.
      Ma służyć tylko do przechowywania kopii z kopii. Ewentualnie dołoży mu się jakieś proste zadanie w razie potrzeby.

System Xpenology wygląda ciekawie, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
      Im więcej czytam tym mniej wiem 🙂
      Może ktoś podpowie jak się za to zabrać.
    • RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.