Jump to content

Router zewnętrzny

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest GrzegorzZ

Witam

Mam pytanie o router zewnętrzny. 

Plan byl prosty,bo z racji remontu elewacji planowałem dokupić do Asusa 2 anteny zewnętrzne, puscic z dachu po scianie, ale niestety pod moja nieobecność panowie przyspieszyli z robotą i położyli cały styropian. 

Tu wpadłem na pewnien pomysł, ale nie wiem czy tak się da.

Dotychczas miałem Internet radiowy, który jest pociągnięty z dachu kablem Ethernet (żeby nie pomieszał, zalacznik) zakonczonym "wtyczką" to laczylem z jakim ustrojstwem do zasilania i od tego kablem do swojego routera. Moje pytanie, czy jest router zewnętrzny LTE, który mógłbym podłączyć w ten sam sposób? Musi mieć wyjścia na anteny zewnętrzne. Nie mam jak tego w inny sposób zasilić. Najlepiej żeby było porządne i w miarę łatwe w obsludze.

20181002_200434.jpg

Edited by GrzegorzZ
  • Administrator

chcesz na dachu postawić router LTE z wyjściem na anteny zewnętrzne a zasilać go poprze PoE (za pomocą kabla sieciowego) ?

Guest GrzegorzZ
5 minut temu, house napisał:

chcesz na dachu postawić router LTE z wyjściem na anteny zewnętrzne a zasilać go poprze PoE (za pomocą kabla sieciowego) ?

No chyba tak to fachowo powinno zabrzmiec ;)

Namierzyłem coś takiego https://www.cyberbajt.pl/produkt/6415/osbridge-3gn-lte-router-zewnetrzny-wifi-lte.html 

Ale nie wiem czy to aby ne pewno to i czy da radę to ustawic jak trzeba 

Edited by GrzegorzZ
  • Administrator

Jaki wynalazek masz na myśli? 

• Administrator

Ten Twoj wynalazek jest całkiem ok, zwłaszcza że posiada tryb bridge. Nie wiem tylko jakiej kategorii lte wspiera i czy obsługuje agregację pasm.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Guest GrzegorzZ
9 godzin temu, house napisał:

Ten Twoj wynalazek jest całkiem ok, zwłaszcza że posiada tryb bridge.

Ja tam chciałbym żebym włożył kartę z sieci, podpiął do routera i żeby działało ;) nie do końca nawet wiem o co chodzi z trybem bridge. A firma jest znana czy raczej taki noname 

9 godzin temu, house napisał:

Ten Twoj wynalazek jest całkiem ok, zwłaszcza że posiada tryb bridge. Nie wiem tylko jakiej kategorii lte wspiera i czy obsługuje agregację pasm.

Oleje ten mój wynalazek, bo znalazłem dostępny ten Twój router. Pytanie, czy skomplikowane jest ustawienie tego routera, mam kartę Orange? Nie widzę też info nt. zewnętrznej anteny, widzę, że są wewn 7dB

• Administrator
9 godzin temu, GrzegorzZ napisał:

Nie widzę też info nt. zewnętrznej anteny, widzę, że są wewn 7dB

przeoczyłem tę informację, wybacz :

Cytat

Wbudowane anteny wielopasmowe

ZYXEL LTE7460-M608 4G LTE-A posiada wbudowane wielowarstwowe anteny o maksymalnej mocy 7 dBi, które działają skutecznie w środowiskach zewnętrznych. Konstrukcja przyjazna dla środowiska umożliwia pracę w warunkach zbliżonych do nielinearnych, gdzie pożądana moc sygnału była trudna do osiągnięcia.

Guest GrzegorzZ
50 minut temu, house napisał:

przeoczyłem tę informację, wybacz :

To pytanie pomocnicze. Jak sprawdzę, czy ta moc wystarczy?  Bo mam antenę bardzo blisko, ale wiem, że jest przeciążona,więc będę musiał się rozejrzeć za inna

• Administrator

niestety bez testu w praktyce nie sprawdzisz. Zawsze zostaje zakup online i 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Osobiście darowałbym sobie jednak urządzenie w którym nie miałbym pola manewru w kwestii podłączenia zewnętrznej anteny.

Guest GrzegorzZ
4 minuty temu, house napisał:

niestety bez testu w praktyce nie sprawdzisz. Zawsze zostaje zakup online i 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Osobiście darowałbym sobie jednak urządzenie w którym nie miałbym pola manewru w kwestii podłączenia zewnętrznej anteny.

No ok. Tak podejrzewałem, że to bardziej rozsądne, tym bardziej ,że Nie jest to tani sprzęt. To chyba pozostaje ten Osbrigde, bo nic lepszego nie znalazłem, ale widzę,że na forum cisza

• Administrator

Widzę, że Osbridge działa na Huawei E3131a to żaden szał - 21 Mbps downlink :/

Guest GrzegorzZ
9 minut temu, house napisał:

Widzę, że Osbridge działa na Huawei E3131a to żaden szał - 21 Mbps downlink :/

To mam jeszcze bardziej "chore" pytanie. A gdyby tak wpakować w hermetyczna puszkę routera?  Ma Asusa ac680.  Można to zasilać przez Poe? Czy to musi być specjalną konstrukcja dedykowana pod Poe?

• Administrator

a może coś takiego  :  https://www.netgear.com/home/products/mobile-broadband/lte-modems/LB1121.aspx ? Jest poe, jest LTE cat4, jest bridge, jest lan rj-45, są wyjścia TS-9 na antenę...

2 minuty temu, GrzegorzZ napisał:

Czy to musi być specjalną konstrukcja dedykowana pod Poe?

dedykowana

Guest GrzegorzZ
51 minut temu, house napisał:

a może coś takiego  :  https://www.netgear.com/home/products/mobile-broadband/lte-modems/LB1121.aspx ? Jest poe, jest LTE cat4, jest bridge, jest lan rj-45, są wyjścia TS-9 na antenę...

dedykowana

Wygląda dobrze, tyle, że znaleźć u nas nigdzie nie mogę. 

https://www.dipol.com.pl/adapter_poe_dla_sieci_lan_z_przylaczami_N9205.htm

A coś takiego ktos testował? 

Edited by GrzegorzZ
  • Administrator
W dniu 3.10.2018 o 09:20, GrzegorzZ napisał:

Wygląda dobrze, tyle, że znaleźć u nas nigdzie nie mogę. 

źle podpowiedziałem, jest nowszy model : Netgear-LB2120

Guest GrzegorzZ
W dniu 3.10.2018 o 11:16, house napisał:

źle podpowiedziałem, jest nowszy model : 

Na potrzeby testu coś takiego wykombinowałem. Użyłem, adaptera peo dla się lan, do skrzynki włożyłem Huawei b525, bo taki akurat jeszcze miałem. Pewnie wielkiego szału dla większości nie ma, ale ja na testach "wyciągam" 3,5 Mb/s bez anten zewnętrznych. Porównując z radiowym ok 250 kb/s to mam i tak epokowy przeskok. ;) nie wiem czy ten Netgear coś by zmienił. Druga sprawa, ciekawe czy taki adapter ma wpływ na jakość i szybkość sygnału.

20181003_151642.jpg

• Administrator

Jeżeli masz taki skok w prędkości to lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w porządną antenę kierunkową i zostawienie Huawei. 

Guest GrzegorzZ
2 godziny temu, house napisał:

Jeżeli masz taki skok w prędkości to lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w porządną antenę kierunkową i zostawienie Huawei. 

A jaka będzie porządna?? Wiem, że najlepsza byłaby do konkretnych częstotliwości, ale u mnie podobno są plany rozbudowy tyle, że nie wiem w jakich pasmach, więc idealnie by było coś mniej "określonego". Wolę wybrać coś drozszego, ale co ma szersze pole manewru

Guest GrzegorzZ
6 godzin temu, house napisał:

Ok. Dzięki za informację.

Temat można zamknąć.

Offtopic.

Odnośnie wcześniejszego problemu o ustawienie routera tp-link udało mi się rozwiązać. W waszych odpowiedziach brakowało jednej informacji, a mianowicie,  wszystkie kable podłączone muszą być pod LAN, wtedy nie ma zmiany IP i wszystkie urządzenia się widzą. Nie dawało mi to spokoju, bo wiedziałem, że musi być sposób jakoś to podłączyć. Tu serio amatorzy zaglądają i trzeba "łopatologicznie" czasem. ;)

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
    • Lukas418
      By Lukas418
      Część, 

Poszukuje routera pod gry z funkcją kontroli rodzicielskiej, komputer i konsola podpięte będą pod kabel, do tego 12 urządzeń iot, kilka tv. Sieć 500mb. Priorytet to gry po kablu, wifi drugorzędną sprawa

Fajnie jakby posiadał dodatkowo:
      Geo-lokalizacje widziałem to w netgear: nighthawk xr300-100pes,
      Sterowanie z telefonu,
      Funkcje NAS ale nie jest koniecznie,
      I nie kosztowało więcej niż 1100 zł. 

Znacie coś takiego

Myślałem nad asus rt-ax86u

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.