Jump to content

ASUS AC86U z Chin

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest rocknrolla

Cześć. W końcu dotarł do mnie router ASUS RT-AC86U 2900M z Chin. Niestety na dzień dobry odpala się konfigurator sieci w języku chińskim i trochę ciężko mi jest się połapać co i jak poustawiać żeby dostać się do menu. Czy ktoś z Was ma z tym doświadczenie? Może jest jakiś sposób podmiany firmware bez wchodzenia do menu?

[EDIT] Dobra poradziłem sobie jednak :D Wystarczyło wklepać http://router.asus.com/Main_Login.asp

To teraz do rzeczy. Jeśli chodzi o Merlina to chciałem się tylko upewnić, że wrzucam to firmware bezpośrednio z poziomu routera poprzez menu Firmware Upgrade??

Edited by rocknrolla
  • Administrator

Wrzucasz bezpośrednio przez asuswrt a potem przywrócenie ustawień fabrycznych dla pewności.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Guest rocknrolla

Zainstalowałem, poustawiałem co trzeba i mam taki problem, że nie działa mi większość stron. Facebook i Gmail np. działają. Co się dzieje? 

Wpisywałem ręcznie DNS i też lipa :(

OK, pomogła zmiana MTU na 1480 z 1492. Mam jeszcze coś takiego jak MRU i tam też jest 1492 ale wszystko działa. Zostawić to jak jest czy zmienić tą wartość?

• Administrator

sprawdź czy pasmo 5 GHz nie pracuje na kanale powyżej 100.

Guest rocknrolla

Dobra lecimy z kolejnymi problemami :D:D

1. Podłączyłem dysk twardy i odpaliłem Media Server oraz FTP. Ten drugi działa OK i jak łączę się z dyskiem przez TV to mam dostęp do wszystkich plików. Niestety przy połączeniu FTP widzę tylko katalog umieszczony na partycji- X:\ToDo. Nie widzę żadnych plików, które są bezpośrednio ba partycji. Muszę je koniecznie umieścić w jakimś katalogu?

2.  Przy próbie instalacji aplikacji Download Master router przestaje odpowiadać i muszę go restartować. Aplikacja nie zostaje zainstalowana.

Macie jakieś pomysły?

[EDIT]

Znowu dałem radę :D Przy drugim problemie pomogło skasowanie plików z poprzedniej instalacji, przy pierwszej umieszczenie plików w katalogu. 

Bez tytułu.png

Edited by rocknrolla
  • Administrator

2018-09-30_225619.png.0c23b226f05aeb0d10a07d75d254fe84.png

+ nazwa grupy roboczej taka sama jak w OS.

Guest rocknrolla

Niestety dalej nic. Ustawiłem na tak to co podałeś, grupa robocza się zgadza. Możliwe, że to wina samego Windowsa?

[EDIT]

Ustawiłem profil sieciowy jako prywatny i zaskoczyło! Dzięki wielkie za pomoc!!

Edited by rocknrolla
Guest rocknrolla

Ja znowu z problemem :D 

Mam drukarkę którą podłączałem bezprzewodowo pod router przy pomocy urządzenia 8level WRP-300. Podłączałem ją pod poprzedni router (TP-Link WDR4300) wg tego poradnika - KLIK. Niestety ASUS nie wykrywa mi drukarki. Pewnie wymaga jakiegoś dodatkowego ustawienia w AP. Ktoś, coś? :)

• 1 month later...
Guest rocknrolla

Poprzedni problem rozwiązany jakby co ;D

Czas na kolejny. Do routera mam podpięty dysk twardy Toshiba i wygląda to tak:

1.thumb.png.4b158b200f6713e7674e57e3e7061a30.png

Mam też drukarkę HP z funkcją skanowania do dysku sieciowego. Chciałbym wykorzystać podpięty dysk jako magazyn skanów, ale niestety nie mam pojęcia jaką ścieżkę wpisać żeby drukarka odnalazła dysk. Proszę o pomoc.

1.thumb.png.5986ebd8992475da58e9055eaf0694e6.png

• Administrator

a próbowałeś 

smb://192.168.1.1/Skanowanie

?

Poszukaj w sieci jaką wersję SMB obsługuje Twoje urządzenie HP. Może tutaj leży problem? Być może wymagane jest włącznie https (i poprawngo portu) ?

• 2 weeks later...