Jump to content

Ubiquiti UniFi AC PRO - czy warto?

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Betonowy15

Witam

Czy w tych pieniądzach nie znalazło by się czegoś znacznie lepszego niż wymieniony w temacie ubiquiti? Co prawda zależy mi też na estetyce, ale wydajność stawiam na 1szym miejscu.

Ma ktoś rzetelne testy na kartach AC1750?,Sprawdzałem na internecie i co recenzja to inne wyniki, gdzie większość korzysta z kart AC1200, 

Całą sieć zmodernizowałem na kartach asusa 3x3 i tp link archer c7 na NAS nie wyciąga więcej jak 60MB/s, karty zestawione są na 866mb/s.

Dzięki i Pozdrawiam

• Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

6

• Administrator
5 godzin temu, Konradi95 napisał:

Ma ktoś rzetelne testy na kartach AC1750?,

ja nie mam ?

5 godzin temu, Konradi95 napisał:

Czy w tych pieniądzach nie znalazło by się czegoś znacznie lepszego niż wymieniony w temacie ubiquiti?

jedynie jakiś router AC1750/1900 ze średniej półki, który nie dorówna Unifi zasięgiem...

Guest Betonowy15

Dzięki, Przemyślałem sprawę i od razu jadę z ostrej rury.

Po poczytaniu kilku recenzji byłbym zainteresowany zakupem Asusa AC5300 lub Nighthawka X8, chociaż nie pogardziłbym czymś innym co by państwo zaproponowali.

Moja sieć to 4 lapki wyposażone w CB160H i Synek DS418j pomijając drukarkę i inne urządzania oparte na androidzie.

Potrzebuje sporego zasięgu, aktualnie mam Archera C7 powieszonego na ścianie ok 30cm odległości od sufitu, nie wiem czy to ma jakiś wpływ na siłę sygnału, ale 5Ghz naprawdę słabo łapie na stanowisku oddalonym ok 7m

Mieszkanie parterowe, stare budownictwo.

Pozdrawiam

• Administrator
22 minuty temu, Konradi95 napisał:

byłbym zainteresowany zakupem Asusa AC5300 lub Nighthawka X8

żadnego z nich nie poleciłbym, na pewno nie za taką cenę a po drugie po co Ci 3 radio ? W zasięgu to nie pomaga bo zazwyczaj pracuje na kanałach DFS a ostro winduje cenę routera dorzucając jakieś "pstrokate" ficzery dla graczy...

nie pogardziłbym czymś innym co by państwo zaproponowali

Asus RT-AC86U świetnie spisuje się w kwestii zasięgu, tak samo jako Synology RT2600ac. 

Potrzebuje sporego zasięgu

w takim razie lepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie tego TP-Linka jako gateway i dostawienie Unifi UAP-AC-LR, ale to rozwiązanie 2x2:2 MIMO. Chyba, że znacznie ma zarówno wydajność jak i zasięg - wtedy np nadchodzący Mesh od Synology lub Asus RT-AC86U + np RT-AC68U i włączenie na nich AiMesh.

Guest Betonowy15

Nie będę cofał kijem Wisły :D

Biorę RT-AC86U, ciekaw jestem jak sie sprawdzi w moim bunkrze,

Gdzie polecacie kupić? Ceny od 1000 do 1200? Czy może w eglobalu? chociaż sporo złych opinii o nich słyszałem

• Administrator
7 minut temu, Konradi95 napisał:

Gdzie polecacie kupić?

najtaniej gearbest a potem fipro i morele.

Guest Betonowy15

Juz router do mnie trafił, 

kilka pytań:

Instalacja nieoficjalnego firmware powoduje utratę gwarancji? Jak tak to trwałą, czy na czas przeróbki?

Po np instalacji Merlina jest mozliwosc powrotu do OFW?

Moc. Czy jest możliwość zmiany mocy routera?

Czy powieszenie na ścianie ma istotny wpływ na siłę sygnału, i tak samo polaryzacja anten, pionowo, poziomo.

Dzięki

• Administrator
6 godzin temu, Konradi95 napisał:

Instalacja nieoficjalnego firmware powoduje utratę gwarancji?

nie

Po np instalacji Merlina jest mozliwosc powrotu do OFW?

jak najbardziej, poprzez zwykłą aktualizację via webgui

Czy jest możliwość zmiany mocy routera?

w zaawansowanych ustawieniach każdego z pasm powinny być ustawienie mocy nadawania, przynajmniej kiedyś było

Czy powieszenie na ścianie ma istotny wpływ na siłę sygnału, i tak samo polaryzacja anten, pionowo, poziomo.

przetestuj i ustaw odpowiednio do swojego "środowiska", samo powieszenie na ścianie nie ma znaczenia pod względem siły sygnału.

• Administrator
2 godziny temu, Konradi95 napisał:

albo ta możliwość została usunięta

nie ma tej opcji w rt-ac86u - przejrzałem swoje screeny z asuswrt z testu i nigdy jej tam nie było. a miałem na myśli to :

2018-06-29_171337.thumb.png.f4a74761f6e820b07653fe77b0227094.png

Poprzez konsolę również nic nie zdziałasz, wiec nie ma możliwości regulacji mocy sygnału.

Guest Betonowy15
W dniu 29.06.2018 o 17:15, house napisał:

nie ma tej opcji w rt-ac86u - przejrzałem swoje screeny z asuswrt z testu i nigdy jej tam nie było. a miałem na myśli to :

2018-06-29_171337.thumb.png.f4a74761f6e820b07653fe77b0227094.png

Poprzez konsolę również nic nie zdziałasz, wiec nie ma możliwości regulacji mocy sygnału.

Coś gdzieś czytałem, że routery na Europe są blokowane. Nie wiem ile w tym prawdy, ale chyba coś w tym jest.

Czyli wyposażam się w kolejny router i tworzę Mesha.

dzięki za pomoc house, wielkie propsy dla ciebie,

Ostatnie pytanie dotyczące Mesha takie przykładowo,

AC86U(główny) + AC87U da możliwość skorzystania z szerokości pasma 160Mhz w pobliżu AC87U?

Pytanie takie przyszłościowe, bo planuje kupić nowego Acera, a dłubanie w nim i dodawanie do niego 3 anteny może być kłopotem przy gwarancji, więc odpowiedzią jest Intel 9260/9560 i 2 antenki,

Pozdro

• Administrator

Routery podlegają od dłuższego czasu regulacjom dotyczącym mocy nadawanego sygnału. Dlatego też ludzie wspominają tak często zasięg na starych tplinkach lub Linksysach 12_slight_smile.png. Kupują nowy router a tu klops 12_slight_smile.png działa gorzej niż staruszek sprzed 5 lat.

Co do vht160 - niestety ani jeden ani drugi router nie posiada obsługi tego trybu. Asus nie ma jeszcze w ofercie routera SOHO z obsługą 160 MHz szerokość kanału. Ma jeden, ale drogi i biznesowy eksperyment - brt-ac828,na który nie warto zwracać uwagi. Jeśli planujesz mesha a zależy Ci na wysokich transferach w konfiguracji 2x2:2 MU-MIMO to jedynym rozwiązaniem będzie Synology. U nich zarówno rt2600ac jak i mr2200ac (mesh ap) oferują ten tryb w obrębie jednej sieci. Poniekąd właśnie dlatego skasowałem u siebie projekt UniFi 10_wink.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka