Jump to content

Mocny router mieszkanie 100m

Rate this topic

Recommended Posts

Guest Dest

Cześć, czytam forum od paru dni bo zastanawiam sie nad zmiana routera, mam net od upc narazie 250 ale usilnie ofertami chca mi wcisnac 500.. 

od zawsze mialem rozne tplinki zazwyczaj na sofcie alternatywnym ale najpierw 1043 sobie nie radzil ze 120 to go wymienilem na wdr3600 ale on sobie nie do konca radzi z netem 250, i zasieg wifi i stabilnosc jest slaba.

udalo mi sie rozwiazac problem z ciagla niedostepnoscia routera (nie mozna sie podlaczyc pod wifi albo wifi znikalo a po kablu twierdzilo ze nie ma sieci a router nie pingowal itp) pomoglo ustawienie rezerwacji na dhcp, ale wystarczy ze podlacze nowe urzadzenie i zapomnne mu przypisac stalego ip to po paru godz router jest martwy:/ 

co do miejsca routera to jest to srodek mieszkania i zamkniety jest w szafie z karton gipsu oblozonego dekoracyjna cegla, do urzadzen w salonie w lini prostej sa 3-4 metry po skosie tu zalezy mi na dobrym necie AC, a do balkonu gdzie bym chcial miec tez net jest jakies 6-7 metrow

w salonie mam streamer mi box ktory laczyl sie na 5g ale przy odtwarzaniu filmow z „nasa” zawieszalo sie kodi - pomoglo dodanie karty usb ethernet  ale wolalbym zeby ten player chodzil po wifi, obok miboxa jest tez streamer audio niestety 2.4 moge dokupic dongla wifi, mam jeszcze laptopa niestety z karta 2.4 (asus sn43 albo ns43 probowalem w nim kiedys zmieniac karty wifi ale ich nie widzial) do tego jeszcze sa 3 urzadzenia mobilne ktore lacza sie na 5g i puszczany na nich jest netflix /horizon go - ktory tez sie potrafi przycinac i buforowac.

myslalem o zmianie tplinka na stare routery ac68u lub r7000 ( uzywki na gwarancji okolo 400-500 zl) tylko nie wiem ile jeszcze beda utrzymywane lub z nowych ac86u ale to cena 960 zl tylko nie wiem czy jest wart dwa razy wiecej od ac68u, podoba mi sie w asusach ten modul security,  vpn podpinanie dyskow itp nie jest mi potrzebne, zalezy mi na wan-> lan z jaknajwieksza przepustowoscia zeby nie byl do wymiany jak zmienie net na 500-600 lub szybszy, zeby wytrzymywal duzo sesji i mial duzy szybki i stabilny zasieg wifi plus do tego zeby sam byl stabilny. czy te routery poprawia stabilnosc i zasieg? Czy warto jest doplacac drugie tyle zeby kupic router z 2017 roku zamiast z 2013? I czy te routery sa duzo lepsze od wdr3600?

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

5

Top Posters In This Topic

• Administrator

zacznijmy od :

4 minuty temu, Dest napisał:

czy te routery sa duzo lepsze od wdr3600?

lata świetlne - wdr3600 to jednordzeniowy Atheros AR9344 560 MHz - układ sprzed 6-7 lat :) Nowa wersja rt-ac68u to dwurdzeniowy ARM Broadcom 1GHz a rt-ac86u jest jeszcze szybszy - dual-core 1.8 GHz. W budżecie 400-500 PLN najrozsądniejszym rozwiązaniem są właśnie używane ac68u/r7000 ale dopłacając niecałe 200 PLN możesz kupić rt-ac86u w gearbest. Pod względem zasięgu jest minimalnie lepszy od wcześniej wspomnianych "używek" a wydajności na pewno Ci nie zabraknie.

12 minut temu, Dest napisał:

co do miejsca routera to jest to srodek mieszkania i zamkniety jest w szafie z karton gipsu oblozonego dekoracyjna cegla

masz możliwość przeniesienia go w gdzieś bardziej eksponowane miejsce ? Może się okazać, że co byś nie kupił - nie będzie działać tak jak tego oczekujesz. Może alternatywnym rozwiązaniem byłby kupienie małego przewodowego routera i wyprowadzenie kablem równie małego AP gdzieś pod sufit lub na ścianę w innym pomieszczeniu, położonym mniej więcej w centralnej części lokalu. Akurat ostatnio zmodyfikowałem swoją sieć o rozwiązanie Ubiquiti i posiadając najsłabszy model z oferty sygnał swojego WiFi łapię przy skrzynce na listy na klatce schodowej :)

20 minut temu, Dest napisał:

zalezy mi na wan-> lan z jaknajwieksza przepustowoscia zeby nie byl do wymiany jak zmienie net na 500-600 lub szybszy, zeby wytrzymywal duzo sesji i mial duzy szybki i stabilny zasieg wifi plus do tego zeby sam byl stabilny.

każdy z wyżej wymienionych zapewni Ci te założenia, może nieznacznie będą różnić się w kwestii zasięgu sieci.

Guest Dest

Z gb troche sie boje bo brak gwarancji a ceny sa700 vs 950. Z reklamowaniem i gwarancjami tez bywa roznie. Z chin z elektroniki do tej pory sciagalem drobnice do 300 zl. 

Do tej pory ani jeden router nie padl, czy routery asusa sa awaryjne?

68 od ktorej rewizji ma 1ghz?

Czy 68 radzi sobie z ta ochrona trend micro? 

Router jest wysoko w tej szafie, pare lat temu na poprzednich fw net dochodzil do balkonu.

Czy jest to mozliwe i czy asus daje taka mozliwosczeby urzadzenia jak sa w zasiegu 5g to sie do niego laczyly a jak sa dalej zebt z automatu przechodzily na 2.4? Ustawia sie wtedy wspolna nazwe dla nich? 

• Administrator
7 minut temu, Dest napisał:

Do tej pory ani jeden router nie padl, czy routery asusa sa awaryjne?

jak wszystkie - gwarancję przeżyją a potem to juz loteria. Na pewno nie są jakoś wyjątkowo awaryjne w porównaniu do innych producentów.

68 od ktorej rewizji ma 1ghz?

C1

Czy 68 radzi sobie z ta ochrona trend micro? 

jak najbardziej

Czy jest to mozliwe i czy asus daje taka mozliwosczeby urzadzenia jak sa w zasiegu 5g to sie do niego laczyly a jak sa dalej zebt z automatu przechodzily na 2.4? Ustawia sie wtedy wspolna nazwe dla nich? 

z tego co kojarzę w którejś wersji FW wprowadzono funkcję smartconnect dla 2,4 & 5GHz : https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1012132/

• Administrator

szczerze? tak miałem w rt-ac88u i nie działało to tak jak powinno, ale jednocześnie nie poświęciłem tej funkcji zbyt dużo czasu na jej konfigurację. Na domyślnych ustawieniach albo nie przełączało klientów do tego pasma, do którego bym chciał, albo przełączało, ale nie tego klienta, którego bym sobie życzył :) Na pewno trzeba poświęcić chwilę na odpowiednią konfigurację zasad przełączania, te domyślne działają jak chcą ;)

Guest Dest

Ok to jeszcze chyba ostatnie pytanie, jakie maksymalne lacze uciagnie 68 a jakie 86? Czy na obydwu pojdzie max 900? 

I napewno 86 bedzie dluzej wspierany? Czy mozna liczyc ze 68 bedzie mial wsparcie przez najblizszych pare lat?

Edited by Dest
  • Administrator
W dniu 5.05.2018 o 12:32, Dest napisał:

Czy na obydwu pojdzie max 900? 

max 900-940 Mbits ?

W dniu 5.05.2018 o 12:32, Dest napisał:

I napewno 86 bedzie dluzej wspierany? Czy mozna liczyc ze 68 bedzie mial wsparcie przez najblizszych pare lat?

rt-ac68u wyszedł pod koniec 2013 roku a aktualizacje otrzymuje do dziś. trudno powiedzieć jak będzie w przyszłości - możliwe, że dostanie EOL i moce przerobowe zostaną przeniesione na aktualnie dostępne modele. Do momentu kiedy jest w sprzedaży nie ma się co martwić o to, ale może się to skończyć lada dzień.

Guest Dest

Kupilem ac86u :) drugi dzien testow za mna:) wifi na 5g mam w calym mieszkaniu z predkoscia netu 200+ a na balkonie zalezy 150-190. Horizon na tablecie wkoncu sie nie zacina i kodi na miboxie rowniez zaczelo po wifi dzialac stabilnie :)

to wszystko przy wlaczonym ai protection. 

Cpu sie nudza wiekszosc czasu tylko ram jest mocno wykorzystany -345 mb

jestem jak na razie bardzo zadowolony z zakupu :)

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• WInetu007
      By WInetu007
      Może ktoś wie czy powstanie ta aktualizacja? ew. jaki router o parametrach zbliżonych do Synology RT2600ac  kupić (żeby miał też własny darmowy DDNS) żeby obsługiwał vlany?
    • RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.