Jump to content

UniFi Cloud Key

neon

Recommended Posts

• Replies 22
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

konfigurowałeś, nawet ujeżdżam nowy dashboard w UniFi 5.9.4 Unstable ;) Uwagi ? - żadnych - działa sobie zasilany przez PoE, problemów brak. 

• Administrator

to stąpanie po krawędzi :) : 

You do not have the required permissions to view links attached to this post.

• Administrator

Datą ?

13 minut temu, neon napisał:

ale teraz to już nie wiem czy warto

You do not have the required permissions to view the images attached to this post.

• Administrator

Data z UC-CK to 11/2017. USG 3P to ten mały a nazewnictwo w nowym UniFi z racji 3 portów RJ45 :)  

To data taka jak u mnie. :) 

a już myślałem, że już zmieniłeś na ten większy :)

To warto w tą betę czy jednak "chodzenie po krawędzi" ??? :) 

• Administrator

Na pewno warto przejść na release z gałęzi "testing". To co używam jest określane jako "niestabilne".

• Administrator

nie, wersje testowe instalujesz ręcznie, np wg tego poradnika : 

tutaj znajdziesz informacje o nowych wydaniach : 

• 8 months later...

Temat już trochę się zestarzał :( a ja dalej rozwijam swoją sieć w oparciu o Ubiquiti.

Korzysta ktoś z Was z Cloud Key Gen2? Jakoś nie widzę takiej przewagi nowej wersji by płacić podwójną cenę pierwszej. Zgadzacie się?

Teraz w wersji Plus jest dodany dysk do obsługi kamer. Nowość jest niestety kusząca :( 

• Administrator
23 minuty temu, Sierek napisał:

Jakoś nie widzę takiej przewagi nowej wersji by płacić podwójną cenę pierwszej. Zgadzacie się?

w pełnej rozciągłości tak, ale jedynie w małym środowisku. Przy dużych wdrożeniach jednak przewagę sprzętową wykazuje Gen2.

25 minut temu, Sierek napisał:

Teraz w wersji Plus jest dodany dysk do obsługi kamer. Nowość jest niestety kusząca

znalazłeś gdzieś jakiekolwiek info dotyczące wydajności zapisu, ilości strumieni i ich rozdzielczości w obsłudze kamer? Szukam właśnie czegoś na 2 kamery i nie do końca chcę iść w Synology...

• Administrator

Ciekawostką jest jeden dowolny switch w Gen1 i "aż" 10 w Gen2. Widziałem instalację z większą ich ilością z Gen1 i wszystko działało. Chyba, że wprowadzono sztuczne ograniczenie programowe w Unifi.

• Administrator
20 minut temu, neon napisał:

czyli jakby dwa switche nie powinny działać w Gen 1 .  Przetestuję za jakiś czas, ale znajomy mówił, że działa kilka switchy przy gen 1

;) 

24 minuty temu, house napisał:

Widziałem instalację z większą ich ilością z Gen1 i wszystko działało

5 godzin temu, house napisał:

znalazłeś gdzieś jakiekolwiek info dotyczące wydajności zapisu, ilości strumieni i ich rozdzielczości w obsłudze kamer? Szukam właśnie czegoś na 2 kamery i nie do końca chcę iść w Synology...

Niestety, informacje nt gen2 plus są zupełnie szczątkowe. Jakoś ludzie nie są za bardzo przekonani do tego rozszerzenia. Pewnie ze względu na spodziewane ograniczenia dla innych kamer niż Ubiquiti. Sam używam Synology... ale nie bardzo podoba mi się ciągłe mielenie dyskami.

5 godzin temu, house napisał:

w pełnej rozciągłości tak, ale jedynie w małym środowisku. Przy dużych wdrożeniach jednak przewagę sprzętową wykazuje Gen2.

Mnie niepokoją coraz częstsze problemy z nowymi wersjami FW i ew. opóźnianiem rozwoju softu gen1 względem gen2.

Wygląda na to, że gen2 będzie niestety wymuszony i zakup będzie jedynie rozłożony w czasie. Jak na razie cena w PL jest chyba zbyt mocno zawyżona. Ja na razie zamierzam zakup nowego dodatkowego switcha - unifi. 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Similar Content

• openit.center
      By openit.center
      UDM Pro SE to wszechstronny router/brama bezpieczeństwa, która może zasilać urządzenia UniFi bezpośrednio ze zintegrowanego 8-portowego gigabitowego przełącznika PoE i przechowywać nagrania UniFi Protect na zintegrowanym wewnętrznym dysku twardym o pojemności 128 GB. UDM Pro SE jest w pełni skalowalny i konfigurowalny, dzięki czemu możesz łatwo rozszerzyć swoje wdrożenie.

Dodatkowe zalety:
      Port WAN 2,5 GbE Czterordzeniowy procesor 1,7 GHz 4 GB pamięci RAM  
      UDM Pro SE jest obecnie dostępne w sklepie Ubiquiti Early Access.
      wieść w internecie wspomina jeszcz o Unifi Dream Machine SE w szatach AmpliFi Alien :

• seca fun
      By seca fun
      Chciałem ustawić VPN z surfshark, ale nigdzie nie mogę znalesc jak to zrobić.
      Znalazłem tylko split-vpn z NorthVPN.
      https://github.com/peacey/split-vpn#configuration-variables

Ktos próbował się połączyć z VPN?
    • mollu
      By mollu
      Właśnie na dniach mam go otrzymać. 
      Moja sieć składa się obecnie z nanoHD + laptopy na Intel AX200 i jeden na AX210
      Sieć 5ghz ustawiona na kanał 36 i 160HT
      Nowy ap będzie umieszczony w małym pomieszczeniu i tylko w nim mają się łączyć sprzęty. Zależy mi na wydajności (szybkości) i niskich opóźnieniach.
      nanoHD będę chyba musiał zmienić na 80HT i jakie mu kanały ustawić - bo nadal chyba kanał 36 będzie zarezerwowany dla 160HT? 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.