Jump to content

Kabel sieciowy

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Witam,

chciałem zapytać jakie obecnie kupuje się kable sieciowe? Pytanie może banalne, ale może warto zapytać, żeby nie przepłacać. Są np. UTP kat 5 i kat 6 ? 

byłbym wdzięczny za odpowiedz. 

Pozdrawiam 

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

3

Popular Days

Top Posters In This Topic

• Administrator

To zależy jaki dystans od punktu a do punktu b i w jakim miejscu będzie ten kabel kładziony (ściana, w peszel w ziemi, luźny link na stalowej lince itp). Ja planując nowy lokal stawiam na kat 6 szkieletu bo to minimum dla 10 GbE bez prucia ścian w przyszłości.

Czyli kat. 6 to minimum. 

Właśnie muszę również patchcordy krótkie do skrzynki ok 0,2 m i nie wiem którą firmę warto brać z Morele?  Lanberg, Gembird czy Logilink ? sztywne czy giętkie ? Czy w tych krótkich to nie ma różnicy ?  

• Administrator

Nie ma różnicy - kupowałem ostatnio krótkie kable marki LINDY kat.7 - zależało mi aby były bardzo sztywne. 

House ta firma ma najkrótsze 0,3 m, a ja potrzebuję max 0,25m mógłbyś mi jeszcze doradzić z tymi kablami, bo mi taki wychodzi: https://www.morele.net/digitus-kabel-krosowy-s-ftp-kat-6-0-25m-niebieski-dk-1644-0025-b-789514/

a nie chcę jakiejś lipy kupić, bo już znajomy kabel 100 mb wstawił i się dziwi, że nie ma 1 gb  

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Witam,
      planuję remont w domu, razem 3 kondygnacje, każda po ok. 45 m2. Przy okazji mógłbym rozprowadzić internet przewodowo. Czy warto w obecnych czasach instalować skrętkę w ścianach czy jednak postawić już tylko na WiFi? Z tego co widzę, to sieci bezprzewodowe cały czas się rozwijają, więc pytanie czy jest sens montować kabel 1Gb (myślałem o UTP cat6), skoro za rok czy 2 po WiFi będę miał już szybsze prędkości. Jak w praktyce sprawdzają się rozwiązania typu "mesh"? Obecnie internet to Orange światłowód 600/100 Mbps.
      Pozdrawiam
    • Guest house
      By Guest house
      nie miałem pojęcia gdzie to wstawić.  chciałem zapytać jakie macie rozwiązania tzn. gdzie trzymacie swoje routery i np. Synology ? 
      ostatnio zastanawiam się jak rozwiązać u mnie te zagadnienie. w sieci jest mnóstwo pomysłów np. szafek, półek itp. a jak u Was ? 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.