Jump to content

Asus RT-N18U - dziwny problem z udostępnianiem dysku sieciowego

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest kaziu

Witam, 

Posiadam w domu router Asus RT-N18U, do którego za pomocą switch'a podłączyłem 6 komputerów w sieć lokalną. Do portu USB 3.0 routera Asus podpiąłem pendrive SanDisk Cruzer Extreme 64GB (system plików ext3) i za pomocą softu Asus udostępniłem w sieci (ustawiłem login i hasło dostępowe do plików). Niby wszystko chodzi szybko i sprawnie ale często zdarza się, że jeden z komputerów (losowo) nie może dostać się na zmapowany dysk sieciowy lub nie może zmapować dysku. Pojawia się komunikat: "Zasoby systemowe nie wystarczają do wykonania żądanej usługi". Komputery mają całkiem niezłą konfigurację i na co dzień się nudzą. Sprawdzałem połowa ramu wolna i nudzący się procesor. Dzieje się to niezależnie od systemu Win10/Win7. Nie mam pojęcia co może być przyczyną ww. problemu. Może macie jakieś koncepcje? Jest to bardzo upierdliwy problem :/.

• Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

1

Top Posters In This Topic

• Administrator
7 godzin temu, kaziu napisał:

Niby wszystko chodzi szybko i sprawnie ale często zdarza się, że jeden z komputerów (losowo) nie może dostać się na zmapowany dysk sieciowy lub nie może zmapować dysku.

jeden konkretny i ten ciągle ten sam komputer czy sporadycznie ten sam problem na kilku komputerach ?

Guest kaziu

W sieci jest siedem komputerów, dzieje się to losowo i praktycznie zawsze, na którymś z nich niezależnie od systemu i konfiguracji. W panelu administracyjnym ustawiłem nawet 6 osobnych kont Samba dla tych komputerów. Zauważyłem, że przeważnie ten komunikat pojawia się dwóch 'ostatnich' komputerach, na których próbuje wejść lub zmapować dysk sieciowy.

Chyba znalazłem rozwiązanie tego problemu. Na karcie "Udostępnianie FTP" jest opcja "Maksymalna liczba jednoczesnych klientów" domyślnie ustawiona na 5. Zmieniłem na 8 i już ruszyło na wszystkich komputerach. Ale co ma FTP do Samby...?