Jump to content

ASUS RT-AC68U vs Linksys EA8300

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest rocknrolla

Cześć. Mój TP-Link TL-WDR4300 ostatnio szwankuje, więc chyba nadszedł czas na zmianę routera. Zastanawiam się nad Linksys EA8300 lub ASUS RT-AC68U. Czy ktoś mógłby wskazać, który lepiej kupić? Pod router będzie podpiętych ok. 10 urządzeń (komputery, telefony, konsola, TV, drukarka etc.). Moje wymagania wobec sprzętu są dość skromne - internet, komunikacja pomiędzy urządzeniami, serwer DLNA. Do urządzenia podpięty będzie dysk 2TB USB 3.0, z którego mam zamiar oglądać filmy na TV. Zależy mi więc również na szybkim transferze pomiędzy urządzeniami.

Przeczytałem recenzję ASUSa i jestem w zasadzie zdecydowany na ten model jednak znalazłem Linksysa w cenie 580zł (KLIK), który również prezentuje się bardzo dobrze i mam teraz dylemat.

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

3

Top Posters In This Topic

Guest Łukasz Socha

Dołóż stówkę, uzbrój się w 3 tygodnie cierpliwości w oczekiwaniu na przesyłkę z Chin i zapomnij o zmianie routera na dobre 5 lat.

Asus rt-ac86 z gearbest.com

poczytaj: 

• Administrator
9 godzin temu, rocknrolla napisał:

Przeczytałem recenzję ASUSa i jestem w zasadzie zdecydowany na ten model jednak znalazłem Linksysa w cenie 580zł, który również prezentuje się bardzo dobrze i mam teraz dylemat.

Zgodzę się z @Łukasz Socha, RT-AC86U jest zdecydowanie lepszym modelem - ze względu na konstrukcję sprzętową i ilość funkcji FW. Linksys EA8300 to CPU Qualcomm IPQ4019 quadcore 717 MHz, którego możesz kupić o wiele taniej w Asusie RT-AC58U (ok. 350 PLN), więc jego cena to nie jest jakaś wyjątkowa okazja. 

Guest rocknrolla

Jeszcze jedno pytanie. Czy ten router jest takiej samej wielkości jak model 68U? Chciałbym powiesić go na ścianie i wykorzystać taki wieszak - KLIK

Edited by rocknrolla
  • Administrator

@rocknrolla dokładnie takiej samej. 

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Witam
      Wgrałem do routera Asus RT-N10U (N-lite) najnowsze odpowiednie tomato , wyczyściłem NVRAM. Zauważyłem ,że prędkość WIFI wskazywana w tomato to jedynie 54 mimo silnego sygnału i klientów z dostępnym trybem N.
      W czym może być problem?
      Pozdrawiam
      L
    • RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
    • Greg Marsden
      By Greg Marsden
      Witam wszystkich?
      Od wczoraj posiadam router AX88U, póki co na fabrycznym oprogramowaniu, a rzuciło mi się w oczy spore użycie RAMu oscylujące na poziomie 750-950MB.
      Takie wartości są praktycznie na stałe, z podłączonym dyskiem zewnętrznym 2TB i np. przy zalogowanej jednej komórce, bez innych obciążeń. Czy takie
      obciążenie może wskazywać na jakiś problem, czy to nic dziwnego ? Przesiadłem się z Asusa RT-N18U, gdzie z 256MB Ramu zazwyczaj w użyciu była połowa przy
      takim samym obciążeniu. 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.