Jump to content

Wymiana RT2600ac na Ubiquiti EdgeRouter X

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest tony_bcc

@house wyglada na to ze znowu będę się cieszył z rt2600ac. ?

Swoja droga bardzo mnie dzisiaj zaskoczyłeś. ?

Ps. Jutro wszystko załatwię i dam ci znać na priw. 

Pozdrawiam 

Edited by tony_bcc
  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

19

• neon

10

• gabrychu

5

• Administrator

Handle 1 klasa - odkupiłem router od @gabrychu a mój powędrował do @tony_bcc ;) Wszystko zostaje w "rodzinie" :D 

Guest tony_bcc

Swoją droga gdybym wiedział ze sprzedajesz to pewnie nie zdążyłbys nawet wstawić na Alledrogo ?

@emer najlepsze jest ze to wyszlo przez przypadek. Wyobraź sobie moją minę jak się dowiedziałem od kogo kupuje.???

Edited by tony_bcc
gabrychu
W dniu 3.04.2018 o 19:53, house napisał:

Handle 1 klasa - odkupiłem router od @gabrychu a mój powędrował do @tony_bcc ;) Wszystko zostaje w "rodzinie" :D 

@house dobrze rozumiem, że sprzedałeś RT2600AC?  Szkoda, że nie dałeś cynka bo właśnie kupiłem nówkę sztukę :D

Czyli teraz stawiasz na rozwiązania firmy Ubiquiti?

• Administrator

@gabrychu tak, sprzedałem, i tak postawiłem na razie na ubiquiti. Cudów nie ma - na 2 kondygnacjach i ścianach 24/48 cm zdziwiłbym się gdyby RT2600ac dał radę. Nie chciało mi się już czekać na mesh od Synology.

gabrychu
4 minuty temu, house napisał:

@gabrychu tak, sprzedałem, i tak postawiłem na razie na ubiquiti. Cudów nie ma - na 2 kondygnacjach i ścianach 24/48 cm zdziwiłbym się gdyby RT2600ac dał radę. Nie chciało mi się już czekać na mesh od Synology.

Nie no w takich warunkach mało, który router dałby radę.

A jak sprawuje się EdgeRouter, i co do niego podłączyłeś?

PS.Teraz spojrzałem na podpis w stopce :D

Edited by gabrychu
edycja
  • Administrator
22 minuty temu, gabrychu napisał:

A jak sprawuje się EdgeRouter, i co do niego podłączyłeś?

sprawuje się świetnie, zwłaszcza wykres wykorzystania pasma - dzięki niemu mam dobrą podkładkę do reklamacji działania usług w UPC ;) Podłączyłem na razie UAP-AC-HD i czekam na "approve" FCC dla vht160 w nim. Zamienił stryjek... ;) 

• Administrator

@tony_bcc o który pytasz ? Synology czy Ubiquiti ? 

• Administrator

nie, nie ma w nim takich rzeczy. Ogólnie nie posiada żadnych dodatkowych funkcji, poza tymi odpowiedzialnymi stricte za obsługę ruchu sieciowego.

21 minut temu, csm31458 napisał:

ciekawe forum :) , za offtopic zwykle dostaje sie ochrzan a tu luzik :)

house jest dość tolerancyjny, a i userzy nie przesadzają :) Uważam, że maaały offtop w ramach rozsądku nie jest zły, a wręcz nie usztywnia fajnej dyskusji :)

gabrychu
2 godziny temu, csm31458 napisał:

@house , nie mogles dolaczyc UAP-AC_HD do RT2600ac by zachowac kontrole rodzicielska i vpn ?

Mogę się domyślać że chodziło o koszty, sam AP to koszt ponad 1k PLN no i chęć wypróbowania czegoś nowego :)

• Administrator
11 godzin temu, csm31458 napisał:

to miejsce jest dla Was, nie dla mnie czy ambitnych moderatorów - do momentu, kiedy dyskusja toczy się w miarę gładko nie ma potrzeby napinania się i moderowania dla sztuki ;)

11 godzin temu, csm31458 napisał:

nie mogles dolaczyc UAP-AC_HD do RT2600ac by zachowac kontrole rodzicielska i vpn ?

oczywiście mogłem i nawet brakuje mi własnie tych funkcji (przy uciesze moich córek w kwestii braku kontroli) ale coś za coś ;)

8 godzin temu, gabrychu napisał:

Mogę się domyślać że chodziło o koszty, sam AP to koszt ponad 1k PLN no i chęć wypróbowania czegoś nowego :)

nie chodziło o koszty, u mnie zawsze takie decyzje nie mają uzasadnienia "biznesowego" ;), ale masz rację "chęć wypróbowania czegoś nowego" była priorytetem. "Nudy panie z tym Synology, stoi, działa, nic się nie dzieje" :D Oczywiście poza przebijaniem się sygnałem po "hacjendzie" ;) 

House to jak oceniasz ten Ubiquiti? Czy musimy jeszcze poczekać na opinię ? :)

Sam czekałem na Synology bez wifi, ale z uwagi zaprzestania prac nad tym modelem skłaniam się do Ubiquiti. Co prawda mam jeszcze sporo czasu, ale lepiej być na bieżąco z modelami.

Pozdrawiam  

• Administrator

@neon nie oceniam, gdyż nie ma tak naprawdę czego. Recenzji tego modelu jest pełno w sieci a jako zwykły, kablowy rozdzielacz internetu sprawuje się bardzo dobrze. I tak ER-X wymienię z czasem  na UniFi Security Gateway (ze względu na ładniejszy FW ;)). 

Guest mollu

@house dziwię się że nie pociągnąłeś druta między kondygnacjami ...

Korci mnie by wócić do Netgear 7800 - ale tylko nówka sztuka ze sklepu zafoliowana. Czy Synology będzie miał lepszy zasięg od Netgera?

• Administrator

@mollu właśnie chodzi o to, że przeciągnąłem ;) Dlatego własnie ubiquiti i kilka AP.

11 minut temu, mollu napisał:

Czy Synology będzie miał lepszy zasięg od Netgera?

mniej więcej porównywalny

• Administrator
23 minuty temu, gabrychu napisał:

@neon w sumie jest 5 portów :)

41QKa33XKiL.jpg

• Administrator

Tak, NETGEAR GS110TP v2, którego właśnie wystawiam na aukcje :)

• Administrator

wymiana na większy, 8 portów za mało, celuję w 24 z PoE ;)