Jump to content

RT-AC68U zmiana FW z tomato na OFW

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Atrix

Witam.

Posiadam ten ruter od dłuższego czasu i w zasadzie od początku lecę na Tomato by Shibby. Od dawna też go nie aktualizowałem, a widzę że Shibby póki co nie aktualizuje swoich buildów.

Podłubałem trochę w necie, co by sprawdzić na czym teraz lata ten Asus. Trafiłem na Merlina, Shibby, coś o DDWRT i tu na oryginalny firmware, który co rusz jest aktualizowany.

Zatem mam zapytanie do osób będących na bieżąco w temacie firmware, co aktualnie byście polecili? Zostać na Tomato czy zrobić zwrot i zmienić oprogramowanie... Jeśli tak to na jakie.

Dzięki za wszelkie głosy  tym temacie.

Pozdrawiam

Edited by Atrix
literki
  • Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

8

Top Posters In This Topic

• Administrator
18 minut temu, Atrix napisał:

Od dawna też go nie aktualizowałem, a widzę że Shibby póki co nie aktualizuje swoich buildów

nie póki co, tylko ostatni raz wydał aktualizację prawie rok temu po 9 miesiącach ciszy ;) Jeżeli zależy ci na tym FW to pobaw się Tomato by @kille72 https://goo.gl/JRLQn4

21 minut temu, Atrix napisał:

co aktualnie byście polecili? Zostać na Tomato czy zrobić zwrot i zmienić oprogramowanie... Jeśli tak to na jakie.

Asuswrt-Merlin.

Guest Atrix

Ten Merlin to podrasowany oryginalny firmware?

Po screenach wygląda jak oficjalny, graficznie, w środku pewnie jakieś niespodzianki :)

No tak Shebby się "ociąga" :)

Pobrałem ostatnie wydanie, 140 o ile pamiętam, ale leży też od dawna, a ja jadę na jakimś 132 jak nie dalej.

• Administrator
4 minuty temu, Atrix napisał:

Po screenach wygląda jak oficjalny, graficznie, w środku pewnie jakieś niespodzianki

Wielkich wodotrysków nie ma : http://asuswrt.lostrealm.ca/screenshots

Guest Atrix

Screeny widziałem, jednak nie znam oryginału (od razu po rozpakowaniu poleciał z Tomato) stąd nie wiem czego się spodziewać.

Jeszcze jedno pytanie, na Merlinie nie postawię optware i np. znc?

Guest ligeza

Na Merlinie zainstalujesz entware, a tam jest dostępne znc. Co prawda sprawdziłem na ac86u oryginalne firmware, ale repozytorium pakietów jest to samo.

admin@RT-AC86U:/tmp/home/root# opkg list | grep znc
znc - 1.6.5-1 - ZNC is an IRC bouncer with many advanced features like detaching, multiple users, per channel playback buffer, SSL, IPv6, transparent DCC bouncing, and c++ module support to name a few.

• Administrator
58 minut temu, Atrix napisał:

Screeny widziałem, jednak nie znam oryginału (od razu po rozpakowaniu poleciał z Tomato) stąd nie wiem czego się spodziewać.

zauważysz jedną różnicę - lepszą wydajność WiFi ;) 

Guest Atrix

W sumie nie narzekam na WiFi, na 5GHZ lata 100Mb/20Mb co jest wystarczające na tą chwilę.

A powiedzcie dobrzy ludzie jak się zabrać do przejścia z Tomato na Merlina lub ewentualnie oryginalny firmware.

Jak np przejść później z oryginału na Merlina, lub na odwrót.

Znalazłem TEN wątek ale nie wiem czy coś się nie zmieniło przez ten czas kiedy to był aktywny.

• Administrator

@Atrix nic się nie zmieniło, wyczyść jedynie nvram w tomato przed przywracaniem OFW.

• Administrator

Dokładnie tak.

Guest Atrix
2 godziny temu, ligeza napisał:

Na Merlinie zainstalujesz entware, a tam jest dostępne znc. Co prawda sprawdziłem na ac86u oryginalne firmware, ale repozytorium pakietów jest to samo.

Czyli na oficjalnym sofcie można też instalować te pakiety, to nawet lepiej :)

• Administrator

@Atrix a używasz konkretnych funkcji tomato czy to po prostu przyzwyczajenie ? :) 

Guest Atrix

@house wcześniej miałem TP 1043nd (o ile pamiętam), a tam gargoyle śmigało, wszystko było ok więc nowy ruter nowe wyzwania :)

Z optware używałem kilka dodatków, ale to widzę u Merlina jest.

No i tak te kilka lat stało tomato, jeść nie wołało, nie stwarzało kłopotów to i zostało. Ostatnio przejrzałem co tam w temacie Tomato piszczy, trafiłem na info o braku update od Shibbyego, a dodatkowo zaczęły pojawiać się problemy z netem. Mam net z UPC i modem Cisco 3212, przez lata było ok, a teraz co jakiś czas net znika. Modem działa, wszystkie diody świecą, Asus pokazuje połączenie z modemem jak zwykle, niestety nie ma netu. Pomaga tylko rebooot, co ciekawe w logach nic nie ma, tak jak zawsze wszystko działa choć nie działa.

W skrócie, nie jestem jakimś mega dłubaczem, nie mam sieci z 20 urządzeniami i 10 userami, po postu Tomato było przeskokiem z Gargoyle ;)

Teraz czytam o tym Merlinie, potargałem wszystkie pliki i się za to wezmę, może to będzie co mi trzeba, bez udziwnień, wodotrysków...

Guest Atrix

Cuda na kiju....

Wgrałem przez FR FW jak z wątku tu cytowanego i było ok, wgrałem kolejne tam wymienione i ok, wgrałem ostatnie najnowsze od Asusa i było ok. Wgrałem Merlina najnowszego i błąd logowania, nie idzie się zalogować, admin/admin nie działa. Robiłem reset przyciskiem i nadal błąd.

No dobra, nie mam dostępu do panelu więc co... pozostaje mi FR i ostatni oficjalny soft Asusa. Poszło, lux i co? Nie da się zalogować, standardowe hasła nie działają.

Co zrobić? help :)

• Administrator

próbowałeś przywrócenia ustawień fabrycznych za pomocą przycisku reset z tyłu obudowy ? innej przeglądarki ?

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.