Jump to content

RT-AC86U i łącze 500Mbps z UPC po wifi ac jedynie okolice 200Mbps wyciągam

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem, posiadam router Asus RT-AC86U i łącze 500Mbps z UPC

Po kablu wszystko jest ok. Jednakże po wifi ac jedynie okolice 200Mbps wyciągam.

Kolega posiada fanboxa 3.0 i internet 300Mbps, po podłączeniu się do niego wyciągam pełne 300Mbps

Laptop to MacBook Air stawiam więc na problem z routerem. Zastosowałem się do ustawień z tego wątku.

• Administrator
9 minut temu, issp napisał:

Zastosowałem się do ustawień z tego wątku.

wydzieliłem Twoją odpowiedź do osobnego tematu.

9 minut temu, issp napisał:

Laptop to MacBook Air stawiam więc na problem z routerem.

pokaż jak ustawiłeś WiFi

• Administrator

efekt jest ten sam na każdym innym kanale ? Sprawdź kanał 100.

Guest mollu

Dorzucę od siebie - też miałem ostatnio podobny problem. Podłącz po kablu komputer z czystym windowsem. Udostępnij katalog. wgraj plik testowy nie większy niż 4gb. Po wifi podłącz się laptopem i sprawdź transfer.

U mnie komputer na którym miałem win10 od 9 lat (upgrejd z W7) jakimś cudem limitował transfer po wifi do max 27-30MB/s. Przeinstalowałem system i transfer skoczył do 80MB/s. 

• Administrator

@mollu też miałem taką sytuację, ale reinstall to nie jest rozwiązanie (znacznie prościej jest usunąć profile sieciowe WIFI), poza tym kolega używa OSX. 

11 minut temu, gabrychu napisał:

Kolega issp napisał, że posiada RT-AC86U a na zrzucie z ustawień routera widnieje RT-AC68U?

Te rutery trochę się różnią :)

Kurde. Wkradła sie literówka, oczywiście chodzi o RT-AC68U

Guest Łukasz Socha

umknęła istotna dość informacja - jaka kartę sieciową posiadasz w urządzeniu na którym osiągasz 200 MBit?

jest szansa, że jest tam adapter 1x1 433Mbit?

Edited by Łukasz Socha
  • 3 months later...
Guest Tom.O

Mam też MB Pro 2015 i po wifi nie mogę uzyskać więcej nizn225MBit z UPC. Router Asus 1200g+. Zestawione połączenie 833Mbit. Z Synology ciągnie ponad 60MB/s. Dodatkowo też często traci mi się  sieć 5Ghz ale 2.4 GHz trzyma stabilnie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• jacekb1
      By jacekb1
      Stworzyłem dwie sieci WiFi, zrobiłem vlan dla gości i logowanie przez captive portal i w zasadzie wszystko działa ale...
      Niech mi to ktos wyjasni bo nie rozumiem:

Podlaczonych 4 klientow, 2 user i 2 guest, czemu wszyscy sa guest ?
      Jeszcze inaczej jest w dashboard'ie, ilu bym klientow nie podlaczyl to zawsze sa pokazywani i tu i tu. Nie powinno byc Clients 4, Guests 2 ?

Chyba nie tak to powinno wyglądać ?
    • glorifyday
      By glorifyday
      Cześć.

Kojarzycie może, czy modemy UPC (pokazuje mi w papierach, że to COMPAL CH7465CE) mają możliwość uruchomienia serwera VPN?
      Nie mam teraz tego rutera pod ręką, jest w innym mieszkaniu, więc sam nie mogę sprawdzić, ale może ktoś kojarzy?

Chciałem mieć w tym drugim mieszkaniu kompa i móc na niego wbijać przez RD.
    • luky
      By luky
      Cześć,
      Jest parę podobnych tematów na forum, ale nie rozwiewają moich problemów i wątpliwości.

Planuję wykupić usługę Internetu na światłowodzie w Orange 1Gb lub Multimedii 1,2Gb, czy któregoś dostawcę odradzacie ?
      Czy do routerów w/w firm (a przede wszystkim Multimedii) można podpiąć inny sprzęt z agregacją łączy, aby wykorzystać pełną moc łącza (np. do  dwóch portów LAN routera multimedii podłączamy inny router i ustawiamy na nim link aggregation)? Sprzęt operatora jest mało wydajny, po blokowany (chyba wszędzie zablokowany tryb bridge mode) oraz z bardzo kiepskim WiFI w moim przypadku, doświadczenie z Funboxem 2.0.

W przypadku Orange wiem, że jest możliwość zastosowania ONT – terminalu światłowodowego i podpięcie bezpośrednio swojego sprzętu, ale w przyszłości jak by się zwiększyła prędkość łącza, to wtedy pozostaje mi tylko opcja router od dostawcy + mój sprzęt (aby go nie wymieniać co 2 lata) połączony przez link aggregation. Zależy mi na przyszłościowym rozwiązaniu. Wiem, że w elektronice są stale jakieś nowinki, ale bez przesady ?, nie wymieniam sprzętu co miesiąc ?.

Potrzebuję rozsiać sygnał wifi (12 urządzeń) prawie po "całym" domu (3 piętra) + LAN 4 pokoje + przyszłościowo NAS Synology (agregacja).
      Router od dostawcy jest w rogu budynku na środkowym piętrze.
      Skrętka jest prawie w każdym pokoju, więc problemu z kablami nie ma.
      Dodatkowo przydała by się obsługa sprzętowa AES-NI do VPNa, nie wszystkie urządzenia by z tego korzystały i okazjonalnie.

Proszę o informacje co zmienić, co wybrać czy pójść w innym kierunku. 
      I wersja:
      router Orange/Multimedia -> Asus RT-AX88U (połączony przez link aggregation z routerem dostawcy), znajduje się na pierwszym piętrze + 2szt Asus ZenWiFi model AC lub AX (połączone przez LAN do RT-AX88U) ustawione na parterze i drugim piętrze
      Czy przy takiej konfiguracji, RT-AX88U nie będzie za podwójnym NATem ?
      Chciałbym zainstalować soft Merlina, aby ustawić routing oparty na zasadach dla VPN, ale problemem jest wtedy Mesh z tego co doczytałem ?

II wersja:
      router Orange/Multimedia -> Synology RT2600ac (link aggregation) + jakiś switch + 2szt Synology MR2200ac
      Tutaj nie pasuje mi brak AES-NI w RT2600ac i z chęcią poczekałbym na jakąś nowość, ale od dłuższego czasu brak info, a trochę czas naciska, bo używać sprzętu od operatora przez parę miesięcy to trochę lipa przy mojej konfiguracji ? .
      Wyczytałem by postawić pfSense (najbardziej wydajna opcja) tylko do VPN dla kilku urządzeń (tylko ta konfiguracja i w którym miejscu to podłączyć przed czy za RT2600ac ?).

III wersja (nie bardzo orientuję się co jest potrzebne w Ubiquiti, ale podoba mi się zasilanie PoE - mniej kabli):
      router Orange/Multimedia -> UniFi Switch 16 PoE Gen2 (link aggregation) + 3szt UniFi nanoHD lub FlexHD
      + postawienie pfSense do VPN

Inne opcje, czekam na propozycje.
      Dzięki za pomoc.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.