Jump to content

Serwer NTP

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest cesio

Wczoraj miałem brak prądu i wiadome router się wyłączył i jak się wyłączył ponownie to zegar bije o 1h szybciej strefa czasowa jest Warszawa próbowałem innych i nic i serwery ntp też dawałem inne ale zawsze chodził mi domyślny pool.ntp.org a teraz już nie dxziala dlaczego??? Router asus gt ac 5300

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

5

Top Posters In This Topic

• Administrator

jak masz wyklikane ustawienia DST ? serwer możesz zmienić na coś z naszego podwórka, np : time.atman.pl

Guest cesio

Nie ma mnie w domu obecnie więc ci nie powiem ale cały czas chodziło od kiedy mam ten router od stycznia nigdy po restarcie ustawień czy przywróceniu ustawień fabrycznych nic nie zmieniłem w czasie samo pobierało sobie i tak jak było domyślnie pool.npt.org tak wszytko chodzilo ostatnio padł prąd i włączył się sam i godzina już nie chodzi robiłem reset ustawień przez Initialize wszytko czyści ładnie i dalej to samo najnowszy Soft nie wiem o co kaman światłowód mam z Orange może coś być że zablokowwali coś z***y

Przed routerem jest ONT może on coś blokuje zrobię mu reset może pomoże ale dziwne kiedys tak byl9 podobnie i działało a teraz spieszy o 1h

Edited by cesio
Usunięto wulgarne słowo !! Zwracaj uwagę na kulturę wypowiedzi !
  • Administrator

prawdopodobnie masz niepoprawnie ustawione dni w których następuje zmiana DST, nie 2 a 4 niedziela 3 miesiąca :)

poza tym bardzo proszę - pomimo frustracji - staraj się zachować umiar i daruj sobie wulgarne słowa.

• Administrator

Nie, ustawiasz harmonogram czasowy zmian DST - wg nich ustawia się czas przez NTP. Czym jest DST ? Niczym innym jak https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_letni

Napisałem Ci prawdopodobną przyczynę, sprawdź jak masz ustawione po resecie ustawień dni w których się zmienia.

Guest cesio

A co przez ntp nie powinno samo się ustawić DST ?? Przedtem działalo teraz po kilku dniach już nie ???

Ok jutro zobaczę jak mam ale dziwne zawsze po resecie chodziło nigdy nic nie zmieniłema teraz nagle nie działa 

• Administrator

Powinno i zapewne to robi tylko wg niepoprawnych ustawień DST. Ponownie napiszę abyś sprawdził ustawienia. Dokładnie te które widnieją na tych screenie :

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.