Jump to content

Zakup RT-AC86U z Chin

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

• Administrator

mily router ale zastanawia mnie na ile % trafia sie na clo i vat przy wysylce takiego (drogiego juz) sprzetu z chin 

• Administrator

@Beniu 

Cytat

za zakupy poniżej 150 euro (ok. 630 zł) nie zapłacisz cła, a jedynie 23% podatku VAT. Przesyłki o wartości do 45 euro mogą dodatkowo zostać zwolnione z podatku VAT. Dotyczy to niewielkich paczek, które oznaczone są jako prezent i nie służą do użytku handlowego.

Chińczyki zazwyczaj do EU ślą "gifty" ale nasze służby celno-skarbowe nie są głupie jednak niedoinwestowane i zawalone robotą. Szanse są powiedzmy - 50 na 50 - albo zapłacisz, albo nie ;) Pudełko nie jest małe, więc może zwrócić uwagę celnika. Niektórzy sprzedawcy jak gearbest wysyłają swój sprzęt z tzw "hurtowni" w UE - wysyłka idzie do nas z kraju UE, więc nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Na aliexpress zależy od sprzedawcy, jednak zazwyczaj idzie z drugiej strony globusa :).

• Administrator
37 minut temu, house napisał:

za zakupy poniżej 150 euro (ok. 630 zł) nie zapłacisz cła, a jedynie 23% podatku VAT.

Tylko uściślając, stawka celna na elektronikę sprowadzaną z Chin to 0%... bez względu na kwotę.

• 1 month later...
  • Administrator
5 minut temu, Łukasz Socha napisał:

o jakiś link do chińczyka można prosić?

https://goo.gl/ACvpam

Guest Łukasz Socha

Polski chińczyk poszedł od razu:)

czy ktoś kto go kupił lub ma po prostu 86 pod ręką byłby w stanie zmierzyć wysokość tego routera z wkręconymi antenami?

Guest Łukasz Socha

A jak uważacie, na ile ustawienie anten wpływa na zasięg?

rt-ac5300, którego posiadam ma niskie anteny i wykorzystując to umieściłem gada na szafie. Nie chce mi się kolejny raz chować wszystkiego do szafy, albo gdzieś zmieniać miejsce, bo szafa jest w centrum mieszkania.

na szafie jest tylko 30 cm do sufitu...

Edited by Łukasz Socha
  • Administrator
2 godziny temu, Łukasz Socha napisał:

A jak uważacie, na ile ustawienie anten wpływa na zasięg?

jeżeli już to w niewielkim stopniu. To są anteny dookolne, teoretycznie najlepiej "sieją" na boki i w górę. Największym zyskiem jest niwelacja tłumienia sygnału przez otoczenie i odpowiednie dobranie ustawień kanału i jego szerokości.

2 godziny temu, Łukasz Socha napisał:

rt-ac5300, którego posiadam

zmieniasz rt-ac5300 na rt-ac86u ?

Guest Łukasz Socha

No kusi ten lepszy procek(ab-solution, entware, pixelserv, dnscrypt, deluge, skynet). Wkurza mnie w 5300 przede wszystkim wolny transfer z podłączonego dysku po WiFi. On osiąga bez tweakow 10/16MB), po poradach Adamm z SNB udało się ten żenujący wynik podwoić. Szkoda, ze sprzedał się ten 86 z Allegro, bo wziąłbym na testy i ewentualnie pchnął dalej bez wielkiej straty. Kupować w Polsce nie zamierzam, bo taniej płaciłem za 5300

zapomnialem o VPN...dzięki zainstalowaniu ab-solution cały ruch internetowy telefonów, komputer służbowy itp przekierowuje przez domowy router. 

Edited by Łukasz Socha