Jump to content

Synology RT2600ac - nie ladowanie sie niektorych stron

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest csm31458

Witam wszystkich,

jestem nowym uzytkownikiem tego forum oraz routera Synology RT2600ac. niestety mam z nim problem. mianowicie nie laduje mi niektorych stron.

wlasnie zrobilem upgrade SRM do najnowszej wersji a https://www.engadget.com jak sie nie ladowalo tak dalej nie laduje.

jak podlacze kabel bezposrednio od modemu to nie mam problemu.

inny problem to ciekawostka , SRM nie odczytuje pamieci flash (usb) sformatowanej w exfat , czy tez tak macie?

dzieki za wszelkie pomysly.

engadget-directly-modem.jpg

engadget-via-rt2600ac.jpg

• Administrator
5 godzin temu, csm31458 napisał:

wlasnie zrobilem upgrade SRM do najnowszej wersji a https://www.engadget.com jak sie nie ladowalo tak dalej nie laduje.

jak każda inna strona ładuje się poprawnie z mojego routera :/ używasz pakietu Intrusion Prevention ?

Guest csm31458

@mollu , sprawdzalem na roznych przegladarkach i urzadzeniach  , zmienialem dns'y . czyscilem cache , oproznialem dnsy wciaz to samo

@house , nie jest nawet zainstalowany

dailymotion.com gdzie mozna sobie obejrzec np Anatomie Glupoty wg Richarda Hammonda w ogole sie nie laduje

oczywiscie support-ticket w Synology jest otwarty i logi wyslane na ftp

wegotserved-directly-modem.jpg

wegotserved-via-rt2600ac.jpg

• Administrator

Dziwna sytuacja, próbowałeś przywrócenie ustawień fabrycznych i reinstalację SRM ?

9 godzin temu, csm31458 napisał:

inny problem to ciekawostka , SRM nie odczytuje pamieci flash (usb) sformatowanej w exfat , czy tez tak macie?

w linuxie wynalazek MS ? nic nadzwyczajnego, że nie działa. 

exfat.thumb.png.1cecf4e07f33f713808654273dd8eee0.png

Guest csm31458

@house , dokladnie tez to mialem , nie jest to problemem gdyz jest NTFS ale Synology dla NASow ma apke exFAT Access , poza tym zalozylem feature request dotyczaca exfat

na razie nic nie robilem , czekam na wyniki eskalacji w Synology

• Administrator
8 godzin temu, csm31458 napisał:

Synology dla NASow ma apke exFAT Access , poza tym zalozylem feature request dotyczaca exfat

za 3.99$ ;) w sumie jest dość duża szansa na implementację w SRM

• Administrator

@csm31458 coś konkretnego Cię interesuje? 

Guest csm31458

@house, powiem szczerze ze nie za bardzo wiem gdzie moze byc blad , wiec szukam odstepstw.

przy okazji jak mozesz to podaj namiary jak mam zrobic reinstalacje SRM oraz jak przywrocic ustawienia fabryczne w rt2600ac ?

• Administrator
2 godziny temu, csm31458 napisał:

przy okazji jak mozesz to podaj namiary jak mam zrobic reinstalacje SRM oraz jak przywrocic ustawienia fabryczne w rt2600ac ?

8 strona tutaj : https://global.download.synology.com/download/Document/UserGuide/SRM/1.1/Syno_UsersGuide_Router_plk.pdf

3 godziny temu, csm31458 napisał:

screenshoty zaawansowanych ustawien wifi

2018-03-03_153744.thumb.png.645c7c6e945ef1270891881461791c5d.png

Guest csm31458

@house , dzieki czyli mam to samo z wyjatkiem tego,ze kanaly mam ustawione na sztywno by nie wchodzic w sieci sasiadow

a mozesz dac screenshot'a z ustawieniami sekcji Internet oraz Local Network (siec lokalna?)

• Administrator

Wszystko mam na domyślnych ustawieniach z wyłączonym dodatkowym interfejsem LAN1. 

• Administrator
Cytat

Przez dziesięć sekund (twardy reset): System zostanie zresetowany do ustawień fabrycznych. Dane na zewnętrznych pamięciach masowych zostaną zachowane

ewentualnie bezpośrednio w Panelu Sterowania SRM kliknij "Przywróć domyślne ustawienia fabryczne" - efekt będzie ten sam.

Guest csm31458

@house , ok zrobilem reset przez panel sterowania , nastepnie upgrade SRM do najnowszej wersji  - do tego momentu jest ok

nastepnie wylaczylem smart connect i ustawilem sieci i kanaly na sztywno oraz adresacje zmienilem z 192.x.x.x na 10.x.x.x i mam powtorke z rozrywki

• Administrator

a jak włączysz SmartConnect dalej jest tak samo czy sytuacja się stabilizuje ?

• Administrator

No tak, a jaki problem to generuje ? Router przerzuca klientów pomiędzy pasmami a ustawiając ręcznie preferencję pasma w sterowniku karty łączysz się zawsze na wskazanym paśmie. Podejrzyj w trybie SmartConnect jak w trybie auto ustawia się pasmo na którym masz problem z doczytywaniem zasobów na stronach, ustaw ręcznie dokładnie tak samo i sprawdź czy to nie kwestia samej konfiguracji. Oczywiście masz rację, że to dość irytująca przypadłość i ciśnij wsparcie Synology do rozwiązania, ale pokaż jeszcze screen z konsoli przeglądarki - czy chrome/firefox pokazuje przyczynę braku ładowania elementów na stronach (kombinacja klawiszy ctrl+shift+I) ?

Guest csm31458

@house , no wiec teraz zrobilem reset do ustawien fabrycznych > update SRM i tylko zmiana adresacji z 192.x.x.x na 10.x.x.x i mam powtorke z rozrywki

nie ruszalem smartconnect

daj troche mi troche czasu i sprawdze ostatnia opcje

image.thumb.png.40151868f3db1bc078bf7eb000a9e84a.png

Edited by csm31458
  • Administrator

pokaż zakładkę "console" :

2018-03-04_204908.thumb.png.a80f711c072c16d8a7d17a24761c751f.png

i zmień adresację na zupełnie inną, różną od dotychczas używanych.

Guest csm31458

@house , masakra

ostatnia opcja testow:

reset do ustawien fabrycznych > update SRM > zostawiam domyslna adresacje 192.x.x.x ale wylaczam smartconnect i ustawiam sieci na sztywno

i wszystkie strony dzialaja ( co u di...a ??? )

tak jakby zmiana adresacji IP cos blokowala > skoro to wiem to przesle do synology

Edited by csm31458
  • Administrator

a w jakim celu w ogóle ta zmiana adresacji ? nie "wstrzykujesz" się czasem w jakąś pulę swojego ISP ?

Guest csm31458

@house , zrobilem jeszcze jeden test i wyglada na to ,ze to nie adrasacja robi balagan ale maska.

teraz mam 10.x.x.x z maska 255.255.255.0 i dziala

ale jak zrobie maske 255.0.0.0 to mam wtedy powtorke z rozrywki

• Administrator

@csm31458 zgłoś do supportu Synology, innego wyjścia nie ma.