Jump to content

Ochrona rodzicielska w NETGEAR R6220

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest ziellarz

Cześć Wszystkim,

Chciałbym zwrócić się do Was z zapytaniem odnośnie sposobu na ograniczanie dostępu do internetu dla poszczególnych urządzeń. Posiadam router netgear r6220 i dzieciaka, dla dobra którego wolałbym, żeby nie miał dostępu do internetu w określonych godzinach. Teraz pytanie jest takie, jak można to osiągnąć, ponieważ funkcje ochrony rodzinnej nie dają pożądanych efektów. Bardzo prosiłbym o wskazówki.

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

Popular Days

Top Posters In This Topic

• Administrator

Ciężko coś poradzić bo po pierwsze ochrona rodzicielska w R6220 realizowana jest w GENIE jedynie za pomocą OpenDNS a alternatywnego FW na ten model nie ma. 

Guest ziellarz

Dzięki za odpowiedź. W sieci, przy innym wątku dotyczącym innego urządzenia wyczytałem, że gdyby miał QoS można było by coś zaradzić. Teraz się zastanawiam, skoro w R6220 jest opcja QoS to czy można faktycznie jakoś to wykorzystać?

• Administrator

nie za bardzo, QoS nie służy do blokowania dostępu (tym bardziej czasowego) tylko do sterowania efektywnym przydzielaniem dostępnego transferu. Oczywiście można stworzyć regułę na 1 kb/s dla konkretnego klienta ale nie do końca będzie to działać.

Poszukaj w konfiguracji OpenDNS (https://support.opendns.com/hc/en-us/articles/228007927-Netgear-Genie-Web-Interface-Device-Configuration) czy jest gdzieś opcja harmonogramu. To powinno zadziałać dopóki Twój potomek nie "jorgnie" się jak zmienić dns'y ;) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• podtor
      By podtor
      Cześć, potrzebuję Waszej fachowej pomocy z routerem Netgear R8000. Podczas uruchamiania routera w konsoli TTL pokazuje zamiast tekstu tylko 0x0E 0x0E 0x0E przez 80% czasu, pod koniec uruchamiania (które trwa z 5 minut) wyrzuca trochę tekstu na konsole

console [ttyS0] enabled, bootconsole disabled serial8250.0: ttyS1 at MMIO 0x18000400 (irq = 117) is a 16550 brd: module loaded loop: module loaded pflash: found no supported devices bcmsflash: found no supported devices Boot partition size = 524288(0x80000) lookup_nflash_rootfs_offset: offset = 0x200000 nflash: squash filesystem with lzma found at block 29 Creating 5 MTD partitions on "nflash": 0x000000000000-0x000000080000 : "boot" 0x000000080000-0x000000200000 : "nvram" 0x000000200000-0x000004200000 : "linux" 0x0000003b4dbc-0x000004000000 : "rootfs" 0x000002200000-0x000002240000 : "board_data" PPP generic driver version 2.4.2 PPP MPPE Compression module registered NET: Registered protocol family 24 PPTP driver version 0.8.5 ...  
      i mam dostęp do routera ale router jest w jakiś dziwnym trybie czyli działa tylko w konsoli TTL.
      Macie jakiś pomysł o co tu chodzi i jak go przywrócić do normalnej pracy?

• Lukas418
      By Lukas418
      Część, 

Poszukuje routera pod gry z funkcją kontroli rodzicielskiej, komputer i konsola podpięte będą pod kabel, do tego 12 urządzeń iot, kilka tv. Sieć 500mb. Priorytet to gry po kablu, wifi drugorzędną sprawa

Fajnie jakby posiadał dodatkowo:
      Geo-lokalizacje widziałem to w netgear: nighthawk xr300-100pes,
      Sterowanie z telefonu,
      Funkcje NAS ale nie jest koniecznie,
      I nie kosztowało więcej niż 1100 zł. 

Znacie coś takiego

Myślałem nad asus rt-ax86u

• Tom.O
      By Tom.O
      Zmieniłem router Asusa na Netgear R7800. Wgrałem najnowsze oprogramowanie Voxel. (https://www.voxel-firmware.com/Downloads/Voxel/html/r7800.html)
      Przy kopiowaniu plików przez internet z jednego Synology na drugie (SFTP) zrywa połączenie.
      W sieci lokalnej działa stabilnie. (po Wifi przerzucałem pliki >20GB i transfery >90MB/s)
      Mam ustawione QOS.
      Jak sprawdzić gdzie leży przyczyna?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.