Jump to content

Wymiana RT-AC1200G+ na RT-AC87U

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Kupilem nowy router: RT-AC87U

ma ktoś jakies dobre ustawienia dla tego routera???

chodzi mi o najlepsze ustawienia sieci wifi dla 5G , przedewszystkim, żeby nei było zadnych przerw

Pozdrawiam

ASUS RT-AC87U menu.pngASUS RT-AC87U menu pro.pngASUS RT-AC87U status.png

• Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

3

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Administrator
1 minutę temu, KarolW napisał:

Kupilem nowy router: RT-AC87U

nowy? dlaczego akurat ten model?

Guest Adam1988

Karol powgrywasz znowu różne firmware, coś się pogryzie i obwinisz bogu ducha winny sprzęt. Najwazniejsza sprawa robić zawsze reset nvram oraz zakupić odpowiednią karte sieciową aby wykorzystać router.

Mam laptop za 8k...

najlepsza możliwa karta sieciowa ekiller LAN E2500 + e killer Wifi 1535 ac, technologia double pro shoot i killer shield

problem w tym ze mam starego asusa zwykly router za 50 zl rt10N i działa bezproblemowo, te same ustawienia itp. ale ograniczona predkosc... 

nowe routery asusa maja problemy i nei wiem dlaczego, ten 1200g+ to totalna zenada jak za 300zl , jak 6 letni router może dzialac bezawaryjnie a nowiutki zrywa jak szalony?

obecny router kosztowal 800zl jak będzie zrywal, to to będzie mój ostatni asus , nie gadam o fajerwerkach, net ma być stabilny i nei zwywac polaczenia....

będzie zrywal to jest to badziew nei warty 50zl nawet

pytam tutaj bo widze ze jest sporo ludzi oczytanych i w temacie

mam 2 tyg na zwrot tego routera i swiezo odpakowany nie działa jak powinien... także zrywa na 5G 

nie wiem jak czyscic NVRAM  

wiem jedno w starym routerze RT10 nic nei musze robic.... działa od 6 lat 0 problemu

jedyne ograniczenie to predkosc...

Szukam najlepszych ustawien dla RT-AC87U  żeby siec 5G dzialala jak należy... BEZPRZERWY 24/7 , 7 dni w tyg... rozumiem zrobić raz w tygodniu jakiś reset, ale jak mam robic  reset do ustawien fabrycznych to to jest jakas kpina...

Czekam na jakies info konkretne jeżeli ktoś może pomoc, chętnie wyslucham

Pozdrawiam

pozatym na tym 1200g+ co miałem jednocześnie zrywalo na lan+ wifi, testowałem to na 6ciu laptopach i 10 kablach , za każdym razem zrywal net , gram w gre gdzie loguje się na serwer i siedze tam 24/7

jeżeli zrywa net to od razu mam disconnect... i widze ze net zerwal... jak router za 300 zl może zrywac kilka razy na dobe, a router za 50zl działa jak talala od 6 lat, tylko ze jest wolny ...

suport asusa kazal go zareklamować w sklepie

tak tez zrobiłem i kupiłem nowy od razu... za 800zl oczekuje poprawy i zadnych ustępstw w bezawarynym działaniu... dlatego dopytuje jak go skonfigurować by sprawdzić go jak najlepiej

A CO TO JEST TEN WHITE LIST? i jak go odblokować w bios?

Guest Adam1988

Kiedyś były bardziej proste konstrukcje i łatwiej ,,inżynierom" się to programowało. Teraz to już trzeba w każdym modelu robić reset nvram po wgraniu fw bo zawsze cos sie ciekawego wydarzy jesli tego nie zrobimy, nawet w netgerach. Dodatkowo to zawsze pewność, że nic się nie pogryzie. Taka higiena dla routera :)) Szczególnie jakbyś chciał skorzystać z alternatywnych softów typu merlin(sa jakies wydania jeszcze z grudnia podobno jednak z ta twoja wersje router rt-ac87u sa problemy i dlatego juz nie bedzie wspierana)

Co do instrukcji jak wyczyscic NVRAM, podawałem wraz z innymi osobami tutaj wiele razy(tylko nie próbuj na swoim nowym routerze testowac bo nie sprawdzalem czy siedzi u ciebie odpowiedni cpu a jest pewna roznica w komendzie)

Tutaj temat z forum dla tego routera.

Generalnie z tego co widze problemy z stabilnoscia(mozliwe ze juz sie poprawilo bo wydali pare nowych fw),

trzeba jednak tez sie bawic z resetami NVRAM przez telnet. https://www.snbforums.com/threads/asus-rt-ac87u-firmware-version-3-0-0-4-380-7266.37500/

ps jak juz tak sie chwalimy to mam mozna powiedziec pc-ta za 15k :D

Edited by Adam1988
  • Administrator
7 godzin temu, KarolW napisał:

mam 2 tyg na zwrot tego routera i swiezo odpakowany nie działa jak powinien... także zrywa na 5G 

może dlatego, że ustawiłeś ręcznie 104 kanał DFS? :/ ac87u to świetny model jednak jego zakup obecnie jest średnio opłacalny a chodzą plotki o EOL tego modelu. Poza tym aktualizacje FW stanęły od kilku miesięcy w miejscu.

obecny router kosztowal 800zl jak będzie zrywal, to to będzie mój ostatni asus , nie gadam o fajerwerkach, net ma być stabilny i nei zwywac polaczenia....

dokładając 150PLN mógłbyś się pokusić o rt-ac86u, który jest szybszy i pomimo mniejszej ilość anten lepiej radzi sobie z zasięgiem.

najlepsza możliwa karta sieciowa ekiller LAN E2500 + e killer Wifi 1535 ac, technologia double pro shoot i killer shield

wybacz, ale killer 1535 nie jest najlepszą możliwą kartą, jakiej technologii by nie miał :) Jakość sterowników killernetworks też pozostawia wiele do życzenia. 

Jeżeli chcesz osiągnąć stabilniejszy link wgraj FW Asuswrt-Merlin :

https://sourceforge.net/projects/asuswrt-merlin/files/RT-AC87U/Release/

ustaw kanał na np 44 i wyłącz MU-MIMO.

Dobra skoro tak zachwalacie ten rt-ac86u, to ide wymienić go

co do ustawien dla rt-ac86u proszę o jakies takie najlepsze możliwe dla stabilności lacza

pozdrawiam

od razu fajnie byłoby zrobić ten reset Nvram, mam windowsa 10 home , jakies instrukcje jak to zrobić?

• Administrator

reset nvram wykonuje się zazwyczaj w routerze aby przywrócić mu ustawienia fabryczne i całkowicie usunąć ustawioną konfigurację. Jeżeli wymieniasz ac87 na ac86 to pierwszą rzeczą jakiej potrzebujesz to aktualizacja FW. Potem ustaw WiFi i sprawdź jak sprawa wygląda. Pamiętaj aby sprawdzić stabilność linku z włączoną i wyłączoną opcją MU-MIMO. Killer 1535 ją wspiera, jednak lepsze rezultaty uzyskiwałem przy wyłączeniu tej opcji.

Guest Adam1988

Gdybyś zdecydował się wgrać Merlina(od asusa jest wersja stabilna wydana najnowsza) to wtedy pierwszy krok na windowsie 10. https://asuswrt.lostrealm.ca/download

Potem zalogujesz sie na adres routera(ten co jest na jego spodzie, pewnie 192.168.1.1 lub podobny).

Tam odblokujesz dostęp do telnet w zakładce Administracja- System

Uruchom Telnet Tak

Punkt 3 to juz uruchomienie z menu start aplikacji Telnet( czyli lewy klawisz myszki na Menu start i potem wpisujemy Telnet na klawiaturze nastepnie uruchamiamy)

Aby połączyć się z routerem wpisujemy komende   o 192.168.1.1 (twoje ip routera)

wyskoczy ci logowanie do routera wpisujesz tam login: (swoj login np.admin) enter password: (swoje haslo) enter

Uzyskasz wtedy dostep do roota i mozesz rozpocząć wpisywanie komend na reset NVRAM(w zaleznosci od cpu w twoim routerze)

mtd-erase2 nvram (ARM routers) or mtd-erase -d nvram (MIPS routers)

Z tego co widze to twój(RT-AC86U) ma Broadcom BCM4906
dual core ARM v8 Cortex A53 @ 1.8 GHz

Dlatego wpisujesz komende mtd-erase2 enter

wyskoczy ci tekst usage: mtd-erase2 [device]

Wtedy wpisujesz mtd-erase2 nvram enter

Ostatnia sprawa to wpisanie komendy reboot enter

wtedy wyskoczy ci informacja o zerwaniu polaczenia i twoj router bedzie sie restartowal(migajace diody i tak dalej). Wtedy NVRAM zostanie wyczyszczony i bedziesz musial ponownie skonfigurowac polaczenie internetowe tak jak po wyjeciu routera z pudelka.

Reszta konfiguracji sieci 5ghz to juz tak jak House radzi.

Jest też druga opcja takiego soft resetu NVRAM:

naciskając przycisk WPS przez 30 sekund a nastepnie odlaczajac kabel z zasilania(dalej trzymaj przycisk przez 30 sec i podlacz zasilanie do routera po czym pusc przycisk Wps po 30 sekundach

Edited by Adam1988
dopiska o łatwym soft reset nvram

Ok mam routera RT-AC86U, wgrałem merlina 382.1_2 , zrobiłem reczny reset nvram,  ten tlnet mi nie działa... nie idzie się polaczyc z routerem... ip 192.168.1.1 ani po kablu ani wifi nie szlo, a w przeglądarce po adresie od razu wskakiwalo, tylko ten wiersz polecen nie potrafil się polaczyc z routerem, ale nie ważne zrobiłem reczny reset nvram przez 30sek x3 wps wg cynku od Adama

zrobiłem wszystko wg instrukcji, teraz będę testowal obecna wersje co merlin od razu ma wlaczona

potem przetestuje ustawienie housa, jakbys mogl dac linka do ustawien

Dzieki

Pozdrawiam

wymieniłem router na RT-AC86U zresetowałem nvram wgrałem merlina i smiga jak talala bez zadnych przerw...

dajcie sobie spokoj z routerami 1200g+lub rt-ac87U - strata czasu jedynie

RT-AC86U - kosztuje sporo ale warto tyle dac za taki sprzet

pozdrawiam