Jump to content

Xwrt-Vortex i Aiprotection

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Witam, 

mam pytanie czy w Swoich Asusach lub innych urządzeniach na Merlin zmieniacie DNS w WAN ? Czy używacie Aiprotection i jak najlepiej to ustawić? Czy zmiana w WAN DNS np. nie koliduje z Aiprotection ? 

byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki. Potestowałem sam trochę na Swoim R7000 z XWrt i wstawiłem w WAN DNS adguard używając jednocześnie Aiprotection, jednak nie wszystko dobrze zaczęło działać. :)

Pozdrawiam 

• Replies 20
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

11

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Administrator

A co konkretnie nie działało ? To nie jest czasem tak, że główne dns'y są dla niechronionych hostów a te w AiProtection dla tych objętych ochroną ?

Net zaczął się rozłączać i słabiej chodzi. Ale czy ten Aiprotecton przypadkiem wszystkich hostów z automatu nie chroni, mimo iż ma niby wybór DNS ? Według tego co czytałem to cały ruch jest też analizowany na serwerach TrendMicro? Wywaliłem też sprzęt z Aiprotection i chyba troszkę lepiej. Chciałem sprawdzić blokowanie reklam w Adguard DNS i blokowanie treści niedozwolonych w Adguard Family. 

• Administrator

przetestowałbym jedno *LUB* drugie rozwiązanie, nie łącząc ich. Na początek dns'y i osobno AiProtection. Łączenie tego w całość chyba nie jest dobrym rozwiązaniem. Słabiej chodziło zapewne ze względu na to, że wzrósł czas obsługi zapytań nazw przy jednoczesnym filtrowaniu ruchu ;) Wybierz jedno rozwiązanie.

A w Asus co lepiej powinno wychodzić ?

Bo Aiprotection ma dobrą reklamę :) Szczerze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby Aiprotection zablokował jakąś stronę. Może po prostu w XWRT nie bardzo to działa :) 

• Administrator
11 minut temu, neon napisał:

A w Asus co lepiej powinno wychodzić ?

to co najlepiej działa :)

11 minut temu, neon napisał:

Bo Aiprotection ma dobrą reklamę :)

w sensie, że wycina reklamy czy najlepiej jest reklamowane ? :) 

Z tą reklamą - to chodzi mi, że Asus Aiprotection przedstawia jako sposób ochorony urządzeń w sieci plus blokowanie niebezpiecznych stron. Dodatkowo ma ochornę rodzicielską. U mnie jakby nie patrzeć Aiprotection niebezpiecznych stron nie blokuje i dodatkowo słabo blokuje treści dla dorosłych. Próbowałem również z DNS z Aiprotection - to wtedy raz blokuje raz nie - treści dla dorosłych. Jak szwajcarski ser :) 

a Adguard DNS to jedynie sprawdzam, bo mam znajomemu ustawić, ma dodatkowo blokować reklamy. 

• Administrator

no cóż, sam więc widzisz, że nie wszystko co jest reklamowane działa tak jak powinno :) Każdy system ma jakieś ułomności, nie ma takiego, który działałby idealnie. Podaj strony (tylko nie linkuj tutaj do nich ;) - może być txt jako załącznik), które przepuściło blokowanie - sprawdzę jak wygląda to na Synology. 

Dzięki House

Strony jakie sprawdzałem to wystarczy, że w google wpisałem treści dla dorosłych więc nie ma co przesyłać. Nawet ustawiony DNS Aiprotection u mnie pokazuje całą gamę stron na p...o. Przy dobrze działającej ochronie rodzicielksiej to nawet jedna strona nie powinna się pojawić po wyszukaniu w google etc. Dodam, że próbowałem na wszystkich dostępnych w Aiprotection DNS. No może przy norton child jest mniej, ale mimo wszystko jest.

Nawet blokując strony streamingowe np. Youtube.com też normalnie działa :) a po ustawieniu blokowania w Aiprotection nie powinno. To jak taką zawartośc puszcza to i niebezpieczne z malware etc nawet nie ma co myśleć :) 

Reklama to reklama :) Chyba, że tak bywa na niededykowanych urządzeniach jak R7000.

Zapomniałem o ważanej rzeczy. Co jakiś czas dostaję od mego NAS emaila: "Nie udało się ponownie zastosować reguł przekierowania portów. Uruchom ponownie protokół UPnP/NatPmP na routerze lub uruchom ponownie router. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z Pomocą techniczną Synology". Może to wszystko ma związek. 

Problem oczywiście zgłosiłem do Synology.

• Administrator
18 minut temu, neon napisał:

Zapomniałem o ważanej rzeczy. Co jakiś czas dostaję od mego NAS emaila: "Nie udało się ponownie zastosować reguł przekierowania portów. Uruchom ponownie protokół UPnP/NatPmP na routerze lub uruchom ponownie router. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z Pomocą techniczną Synology". Może to wszystko ma związek. 

nie ma, przekieruj porty ręcznie i po sprawie.

• Administrator
31 minut temu, neon napisał:

Strony jakie sprawdzałem to wystarczy, że w google wpisałem treści dla dorosłych więc nie ma co przesyłać. Nawet ustawiony DNS Aiprotection u mnie pokazuje całą gamę stron na p...o. Przy dobrze działającej ochronie rodzicielksiej to nawet jedna strona nie powinna się pojawić po wyszukaniu w google etc. Dodam, że próbowałem na wszystkich dostępnych w Aiprotection DNS. No może przy norton child jest mniej, ale mimo wszystko jest.

to w takim razie nie jest to żadna ochrona... Sprawdziłem jak to działa w RT2600ac i okazuje się, że... bezbłędnie. Co prawda moja żona wydawała się lekko poirytowana treścią, której szukałem :) ale pokazałem jej ten temat więc luz ;) 

Działa to tak, że oznaczając hosta jako "Protected" z zaznaczoną opcją :

2018-01-23_182026.thumb.png.38722abdb1dcde88170c00c739b7f7ce.png

nawet wyniki wyszukiwania na najbardziej "soczyste" treści wyświetlają się jako :

Cytat

Podana fraza - *** video** - nie została odnaleziona.

pusto w wynikach przy włączonej powyższej funkcji. Zawężając wyniki do konkretnych i ewidentnych p0rn0 fraz okazuje się, że w przeglądarce nie da się wyłączyć filtru SafeSearch :

2018-01-23_181746.thumb.png.5001fc001cee0aa0646ebb68eedc5a6a.png

opcja jest nieaktywna i włączona a wyniki nie pozostawiają wątpliwości - czysto :) Po wejściu na konkretny adres pokazuje się to :

2018-01-23_181600.thumb.png.35be16e70fd60f748dfb96295cf64f2b.png

Więc moim zdaniem działa tak jak powinno. Oczywiście kasując ustawienia urządzenia pojawia się "mięso" ;) 

6 minut temu, neon napisał:

Tylko nic nie zmieniałem. Mam wyłączony obecnie odstęp z zewnętrz sieci. 

ale to nadal automat - upnp - czasem może się tak zdarzyć.

U mnie lipa :( aż się przeraziłem. Dosłownie masakra. 

Cały czas oddalam zakup zakup nowego sprzętu bo zmiana odbioru lokum mi się przesuwa. House a już podjąłeś decyzję Synology czy Ubiquity?   

• Administrator
2 minuty temu, neon napisał:

podjąłeś decyzję Synology czy Ubiquity?

i Synology i Ubiquity ;) router + kilka AP.

• Administrator
5 minut temu, neon napisał:

Ale to bierzesz te Synology bez wifi

Tak, SG1000 ze względu na 2GB RAM.

A te Ubiquity jaki model ?

Jakie AP - nie wiem - nie robiłem jeszcze podejścia do tematu, najpierw muszę mieć chałupę dla nich ;) 

Czy w przeciągu ok roku, 1,5 roku nie zmieni się w sprzęcie ?

wróżyć nie umiem więc nie wiem, wszystko jest możliwe... W tym roku na CES nie było wielkich rewolucji, może coś nowego pojawi się na Computex lub IFA. 

• Administrator

Ten SG1000 to jest jakiś microFirewall ?

To za nim ma być Synology ?

To jest właśnie *TO* Synology :) 

• Administrator

Jak na razie wygrywa. Nie ma go nigdzie w sprzedaży, podobno Q1/2 

• 3 weeks later...