Jump to content

NETGEAR XR500 Nighthawk Pro Gaming WiFi Router

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

• Administrator

Netgear na targach CES2018 pokazał nowy gamingowy router - XR500 Nighthawk Pro Gaming WiFi Router

netgear-xr500.jpgimg-intro-router.png

Specyfikacja

Procesor Qualcomm Atheros IPQ8065 1.7 GHz dualcore
Pamięć Flash 128 MB
Pamięć RAM 512 MB
Switch Qualcomm Atheros QCA8337
Obsługiwane pasma 4x4:4 MU-MIMO 802.11ac 1733 Mbps (5GHz QCA9984) + 802.11n 800 Mbps (2.4GHz QCA9984)
Porty sieciowe 4 x RJ45 10/100/1000 LAN
  1 x RJ45 10/100/1000 WAN
Porty USB 2 x USB 3.0
Anteny 4 x zewnętrzne
Wymiary
Obsługiwane standardy IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, IPv4, IPv6, Wave2 Wi-Fi - 160MHz, MU-MIMO, Quad-stream

Nowy wygląd obudowy jest dość agresywny w porównaniu do poprzednich modeli, jednak konstrukcja sprzętowa identyczna z NETGEAR R7800 i Synology RT2600ac. Co wyróżnia tę konstrukcję na tle innych rozwiązań ? Brak FW Netgear Genie i zastąpienie go nowym DumaOS :

DumaOS Code Name    A7Legit
Firmware Version    V2.0.0.28

Kilka screenów z FW:

5a5494f520f67_NetgearDumaOS_1.thumb.jpg.a731c3263dbaa4e9f4deba0f8b15b786.jpg5a5494f609249_NetgearDumaOS_2.thumb.jpg.9d562322708e40956bf342d9dd301eb3.jpg

5a5494f681841_NetgearDumaOS_3.thumb.jpg.a5d7ddb2099ad19af7c07e84d742e8e2.jpg5a5494f79a426_NetgearDumaOS_4.thumb.jpg.8541d98359ae173da3e0efd83205aac3.jpg

Więcej informacji : 

http://www.netgear.com/npg/xr500/

https://netduma.com/features/

• Administrator
2 godziny temu, house napisał:

Nowy wygląd obudowy jest dość agresywny w porównaniu do poprzednich modeli

Jakbym już gdzieś widział coś podobnego... ;-) image.thumb.png.6df5b225c90e78c457433b20af1fafc6.png

Edited by Guest
  • Administrator

Tenda ? ;) 

• Administrator
1 minutę temu, house napisał:

Tenda ? ;) 

AC88U

• Administrator

w końcu to "gaming" pełną parą :) Trochę przypomina ac88u, jednak mnie bardziej pasuje do tendy ac18:

ac18.thumb.jpg.941ae956159e9c9b02e46840f8807d30.jpgNETGEAR-XR500.thumb.jpg.de62a196503ba8b9f0fee7353b3a5920.jpg

• Administrator

ale żeby aż tak zapatrzeć się na konkurencję... kompleksy? ;)

• Administrator

rozsądek ? w końcu rynek dla graczy to dość duża kasa... :) Przede wszystkim produkt ma przynosić zysk.

• Administrator
6 minut temu, house napisał:

w końcu to "gaming" pełną parą :) Trochę przypomina ac88u, jednak mnie bardziej pasuje do tendy ac18:

ac18.thumb.jpg.941ae956159e9c9b02e46840f8807d30.jpg

ło jezu... jakie paskudztwo.

Netgear na targach CES2018 pokazał nowy gamingowy router

Dopiero go pokazali a na Amazonie można już go kupić. 299$ z dostawą na 11 stycznia, nie jakiś preorder!

• Administrator

W końcu to jednak R7800 z nowym FW ;), którego screeny dorzuciłem w 1 odpowiedzi w tym temacie :) 

• Administrator

@gabrychu tak, poleżał chwilę i już pojechał :) 

• Administrator

Małe testy były, ale nie ma sensu ich publikować - poczekam na egzemplarz sklepowy. Poza tym nie będzie jakiś większych różnic w porównaniu do R7800 lub Synology RT2600ac. To jest ten sam sprzęt.

Świetny, szybki i całkiem ergonomiczny FW to duży atut a jego największą zaletą jest to, że to nie GENIE :) 

Na screenie w pierwszym poście jest jeden test - wydajność WAN i CPU jednocześnie ;) 

• Administrator

Poza tym nie będzie jakiś większych różnic w porównaniu do R7800 lub Synology RT2600ac. To jest ten sam sprzęt.

Świetny, szybki i całkiem ergonomiczny FW to duży atut a jego największą zaletą jest to, że to nie GENIE :) 

Cytat

Bo zbieram jeszcze szczękę z podłogi po zapoznaniu się z nowym routerem pewnej firmy , który został mi grzecznościowo udostępniony do obejrzenia  Nie mogę wymienić firmy z nazwy, nazwy modelu, screenów czy informacji o wydajności ale ruch tego producenta określam jako szach-mat, pozamiatane :)

Albo czegoś nie zrozumiałem albo kręcicie coś kolego @house :D

• Administrator

No więc właśnie :) (...) sprzętowo to samo więc różnic w wydajności nie będzie (notabene XR500 ma to samo FCC ID), całość rozbija się o FW. Szczękę z podłogi zbierałem ze względu wyłącznie na FW :) Od czasów WNR3500L nie było u Netgear'a rewolucji w FW, więc ruch z XR500 jest dość mocnym zaskoczeniem. Szach-mat, pozamiatane - ze względu na oprogramowanie - R7800 to biedne GENIE, RT2600ac to świetny SRM a XR500 to DumaOS, który wygląda i działa naprawdę rewelacyjnie. Jest to bardzo lekki, szybki i responsywny FW, oferujący dość dobrą ergonomię i logiczny układ opcji. Po "złomie" jakim jest przy nim GENIE to naprawdę dość duże zaskoczenie. Ciekawostką jest fakt,że pomimo tego, że posiada mniej więcej taki sam układ kolorystyczny jaki jest w asuswrt w gt-ac5300 (czerń i czerwień) jest dość czytelny i nie zauważyłem w nim żadnych błędów. Posiada również język PL :

2018-01-07_103819.thumb.jpg.14ccd670af66dfb541b137cef8bad06a.jpg2018-01-07_103826.thumb.jpg.ef15a774481d4308a6e9c0beb5c3d688.jpg

2018-01-07_103844.thumb.jpg.773cbf2b3583b2eb908a16dd79d7d0fc.jpg2018-01-07_103854.thumb.jpg.1c0ccbeb0111c69ad4daf0d7ad4d4ca6.jpg

poza tym :

Moim zdaniem zdecydowany "game-changer" w routerach Netgear :) 

9 godzin temu, Idanit napisał:

Dopiero go pokazali a na Amazonie można już go kupić. 299$ z dostawą na 11 stycznia, nie jakiś preorder!

u nas w połowie marca.

@house wszystko fajnie ale to ten system to nowość i jestem ciekaw jak będzie wyglądało jego wsparcie przez producenta, aktualizacje oprogramowania? Powinno to wyglądać jak w SRM, ale czy tak będzie :D

Czy Netgear planuje ten system wprowadzić do wszystkich swoich (nowych) routerów czy to dotyczy tylko tego modelu?

• Administrator
Godzinę temu, gabrychu napisał:

@house wszystko fajnie ale to ten system to nowość i jestem ciekaw jak będzie wyglądało jego wsparcie przez producenta, aktualizacje oprogramowania? Powinno to wyglądać jak w SRM, ale czy tak będzie :D

faktycznie nowość, ale biorę ją taką jaka jest porównując 1 do 1 z poprzednim GENIE ;) Czas pokaże jak będzie się rozwijał, NETGEAR nie należy do producentów szczególnie aktywnych w kwestii aktualizacji ale może kooperacja z netduma wyjdzie im na dobre. Rozwój SRM można przyjąć jako wzorzec i kaprysić przy każdym innym FW. Ja osobiście wybrałem SRM właśnie ze względu na aktualizacje. Obecnie na pewno jest zbyt wcześnie aby rzucić się od razu na DumaOS, warto poobserwować rozwój przez kilka pierwszych miesięcy i może wyjdzie z tego coś ciekawego. 

Godzinę temu, gabrychu napisał:

Czy Netgear planuje ten system wprowadzić do wszystkich swoich (nowych) routerów czy to dotyczy tylko tego modelu?

nie mam informacji, aby planowano wprowadzenie go na pozostałe routery. Poza tym NETGEAR jest marką sterowaną globalnie, więc lokalny oddział może nie posiadać informacji o planach centrali. To, że nie chcą się dzielić wewnętrznymi informacjami również może mieć znaczenie. Czas pokaże ;) 

a tak pozakonkursowo - ciekawostka :) 

Cytat

DumaOS = OpenWRT with some extra add-ons by Netduma on top of it.

źródło : https://goo.gl/wQcRgg

• 3 weeks later...
  • Administrator

informacja prasowa :

Cytat

Gamingowy router od NETGEAR

Nowy router Nighthawk Pro Gaming (XR500) to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników gier on-line. Urządzenie zapewnia szybki przesył danych, co gwarantuje mniejsze opóźnienia oraz niewielką konieczność buforowania danych.

Nighthawk Pro Gaming to prawdziwe ferrari wśród routerów. XR500 posiada 5 wbudowanych portów Gigabit Ethernet LAN, umożliwiających podłączenie innych urządzeń korzystających z Internetu. Chcąc zapewnić nieprzerwaną łączność WiFi, router został zaopatrzony w innowacyjną technologię MU-MIMO, dzięki której każde podłączone urządzenie dostaje swoje pasmo, przez co znika problem opóźnień. Wcześniej, przy zbyt wielu podłączonych urządzeniach musiały one czekać na swoją kolej, co powodowało spore opóźnienia w dostarczaniu sygnału.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w cztery anteny, zwiększające zasięg sieci WiFi oraz zapewniające bardzo szybkie przesyłanie danych. XR500 zaopatrzone zostało we wbudowany mechanizm DFS, który umożliwia dynamiczny wybór jednego z 15 dostępnych kanałów 5 GHz w zależności od parametrów środowiska radiowego. Zaletą urządzenia jest to, że pomimo ich znaczącej liczby, nie nakładają się one na siebie. Warto dodać, że mocny procesor Dual-core 1.7GHz  poprwawia funkcjonowanie WLAN oraz wspiera dynamiczne przydzielanie priorytetów dla gier bądź innych aplikacji.

Co więcej, Nighthawk XR500 zapewnia ultraszybkie połączenie WiFi (do 2.6 Gbps), zapewniając niezrównaną wydajność nie tylko w grach, ale też i w strumieniowym odtwarzaniu multimediów i łączności bezprzewodowej z takimi urządzeniami, jak chociażby smartfony czy tablety.  Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w dwa porty USB 3.0, gwarantujące prędkość nawet dziesięciokrotnie większą od ich poprzedników (tj. portów USB 2.0).

Poprzednie routery od NETGEAR posiadały system operacyjny Genie – tym razem XR500 został wyposażony w innowacyjny system DumaOS. Nie zabrakło tu również zaawansowanej funkcji Quality of Service (QoS).

Cena XR500 to 1335 złotych brutto.

XR500__I.thumb.jpe.05e7ca183cfa9f07e4ee55016212cbb8.jpeXR500__II.thumb.jpe.186b693af976ede23904a4167594b556.jpeXR500__III.thumb.jpe.cf8e567bfd9c48ed3284809006a83bb7.jpe

• Administrator

pierwsze informacje dotyczące wydajności :

• 3 weeks later...
  • Administrator

XR500 trafia do sklepów - w dość mocno ograniczonej ilości, ale jednak : https://goo.gl/puFhuK

Jak Wam się podoba cena 1219 PLN ?

• 4 weeks later...
Guest ronifcb

Jestem mocno zainteresowany tym routerem ze wzgledu na wielkość .Moje 2 routery od asusa sa za szerokie i nie moge ich postawic tam gdzie ma stac router docelowo.Oglądałem filmy na tym routerze i widzę że można niby dać odległość do jakiej ma łączyć graczy? Czy router może ingerować w to z kim mam się laczyć np w fifie ??

• Administrator

@ronifcb tego jeszcze nie wiemy, ten model dopiero pojawił się na rynku. Czekam na dosłanie egzemplarza do testów.

• 6 months later...