Jump to content

DumaOS nowy system zarządzania routerem

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

• Administrator

Nie będę wdawał się w szczegóły - ktoś, gdzieś, kiedyś napisał sobie nowy system do zarządzania routerami z myślą wyłącznie o graczach. Dumnie nazwał go sobie DumaOS i wypuścił na rynek w cenie 199$ jako Netduma R1 Router (dostępny np na amazonie). Netduma R1 bazuje na popularnym RouterBoard RB951G-2HnD - żadnych szaleństw - 1 core Mips 600 MHz, 128 MB RAM, 128 MB Flash.  

Link do strony mikrotik :

https://goo.gl/AgSL5v

Link do sklepu amazon :

https://goo.gl/tqS7vW

W zeszłym roku udostępniono zamkniętą wersję beta nowego systemu, powstał nawet blog informujący co mniej więcej dzieje się w rozwoju FW:

https://netduma.com/blog/dumaos-announcement-development-progress-testing/

a z którego pochodzi poniższy screen pokazujący dahboard FW

DumaOS-Screenshot-1.png

Wygląda nieźle, działa podobno jeszcze lepiej a wszystkie rozwiązania "gamingowo-routerowe" np Asus WTFast zostawia daleko w tyle. Podobno. Informacji w sieci na temat tego systemu nie ma zbyt dużo, kilka fllmów na YT, trochę informacji w mediach społecznościowych i dość pokaźna społeczność z : http://forum.netduma.com/

Dlaczego o tym piszę ? Bo zbieram jeszcze szczękę z podłogi po zapoznaniu się z nowym routerem pewnej firmy ;), który został mi grzecznościowo udostępniony do obejrzenia :) Nie mogę wymienić firmy z nazwy, nazwy modelu, screenów czy informacji o wydajności ale ruch tego producenta określam jako szach-mat, pozamiatane :) Po wyszukaniu FCC ID już wiem jaka konfiguracja sprzętowa siedzi w środku tego routera, zaskoczenia nie ma, ale samo ubranie całości w ten system jest świetnym ruchem ;). Udostępniam Wam powyższe linki (jako, że są to informacje dostępne publicznie) abyście zapoznali się w samym pomysłem i poszukali ciekawych informacji dotyczących DumaOS. Może znajdziecie coś, czego nie wiem :) W momencie uzyskania zgody na publikację pokażę markę, model i screeny z systemu (może produkt pojawi się na tegorocznych targach CES lub Computex).

• Administrator

Tak, to NETGEAR XR500 Nighthawk Pro Gaming WiFi Router ;) Po więcej informacji zapraszam do poniższego tematu :

• Administrator
Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Witam

Szukam system na dysk sieciowy NAS - OpenMediaVault, Xpenology FreeNAS. Co wybrać?
      Mam "stary" komputer w pracy, kilka dysków. Płyta Intel S3200SH, procesor Xeon X3220.
      Ma służyć tylko do przechowywania kopii z kopii. Ewentualnie dołoży mu się jakieś proste zadanie w razie potrzeby.

System Xpenology wygląda ciekawie, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
      Im więcej czytam tym mniej wiem 🙂
      Może ktoś podpowie jak się za to zabrać.
    • seca fun
      By seca fun
      W domu dwu pietrowym posiadam router WRT3200acm, dwa switche i dwa Qnap`y.
      W sieci jest ponad 30 urzadzen (telefony,komputery,TV...), z czego 16 dziala przez WIFI.

Moj linksys nie ma juz supportu, a softy OpenWRT nie dzialaja dobrze z WIFI.
      Czas to zmienic wiec potrzebuje dobrego sprzetu przynajmniej na jakies 5-6 lat, moze z mozliwoscia modernizacji.
      Router, i w dwoch miejscach WIFI, bo po drugiej stronie mam bardzo slaby sygnal nawet na 2.4ghz.

Potrzebuje routera z dobrym Quality of service (gdy na Qnap`ie dziala rtorent
       to mozna tez normalnie korzystac z internetu i rozmawiac np. na Whats up`ie lub grac online).

Dobry firewall z ochrona LAN oraz stabilne utrzymanie lacza a nie rozlacznie sie lub zawieszanie.
      Cieszylo by mnie mozliwosc monitorowania sieci poza domem, oraz obsluga VPN North.

Budzet to ok 2 tys zl.

Nie chce nic sugerowac, zawsze gdy cos znajde to szukajac recenzji okazuje sie ze czegos brakuje a to jest slabe, lub sprawdzony model ale juz nie ma supportu ...

Kupic roter wifi i access point lub router i dwa access points lub ...?

• gabrychu
      By gabrychu
      Pewnie nie w tym miejscu piszę, ale jaki wybieracie system plików Btrfs czy ext4?
      W typie puli pamięci ma znaczenie wybór "lepsza wydajność" czy "większa elastyczność"?
      Nas będzie służył raczej jako kopia danych w firmie.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.