Jump to content

Co w zamian routera Asus RT-N66U

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Proszę wszystkich o pomoc.

Posiadam w/w router ale chcę go zmienić na coś nowszego i na dłużej.Posiadam łącze TV kablowej  200/20,ale już podłączono u mnie światłowód UPC i mam wybór opcji TV z internetem 500 MB za fajną cenę.

Dodam że chciałbym aby to działało u mnie sprawnie na: 1xPC,2 laptopy,2 smartfony i TV.

ps.

Myślę o wyborze routera Synology  RT2600ac zachwalanego przez house, plus karty sieciowej Asus USB RT-AC68U

Dziękuję już teraz za cenne uwagi i pomysły.

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

5

Top Posters In This Topic

• Administrator
46 minut temu, Tedy50 napisał:

Myślę o wyborze routera Synology  RT2600ac zachwalanego przez house, plus karty sieciowej Asus USB RT-AC68U

dobry zestaw, z USB-AC68 + RT2600ac wyciągniesz spokojnie 500 Mbits po WiFi :) Jeżeli jesteś przyzwyczajony do Asuswrt i Merlina to najlepszym rozwiązaniem będzie nowy RT-AC86U. Pytanie tylko czy na pewno potrzebujesz sprzętu za 1k PLN, RT-AC68U też doskonale się sprawdzi przy wymienionym sprzęcie i łączu.

House ale mi namieszałeś teraz z tym RT-AC68U.....Ja zaufałem Twoim opinią apropo synalogy na dłuższą metę a teraz dylemat..Tak to fakt,jestem od lat związany z routerami asus i merlinem,ale może juz pora na coś innego???

Edited by Tedy50
  • Administrator

Nie miałem zamiaru namieszać, ale podpowiedzieć ;) W końcu różnica pomiędzy tymi dwoma Asusami to prawie 400PLN. Dokupisz adapter i jeszcze Ci zostanie trochę PLN ;). Tylko o to chodziło - poza tym wiem, że czasem użytkownicy w wyborze kierują się znanymi sobie niuansami - chociażby przyzwyczajeniem do firmware. Tutaj przejście będzie gładkie. Synology moim zdaniem to świetny sprzęt, używam od pół roku, widzę rozwój SRM i bardzo sobie chwalę. Przesiadłem się z rt-ac88u, który przeciętnym modelem nie był. Na pewno przy takiej zmianie dojdzie aspekt zmiany przyzwyczajeń w oprogramowaniu, ale w końcu nie codziennie tam trzeba dłubać. Nie bez znaczenia jest aspekt finansowy - różnica w cenach RT2600ac/RT-AC86U a RT-AC68U. Dla 1 PC i 2 laptopów do 500 Mbits UPC spokojnie wystarczy tańszy Asus. Jeżeli natomiast celujesz w zasięg to warto zastanowić się nad wydaniem różnicy w cenie, jednak różnice zasięgu nie będą jakoś wybitnie duże. RT-AC68U pomimo tylu lat na rynku nadal jest świetnym sprzętem. Za Synology przemawia przede wszystkim rozwój SRM, kapitalny wręcz VPN a i zasięg ma całkiem dobry (ale 2 czy 3 osoby na forum narzekały na niego). Musisz określić co jest dla Ciebie ważniejsze - wygoda i przyzwyczajenie czy posiadanie "najlepszego" modelu ze stajni danego producenta ze względu na to, że posiada prawie 2GHz w dual-core :) Warto pomyśleć nad tym.

• Administrator

To każdy jeden z wymienionych :) coś jeszcze ?

• Administrator

Jeżeli pogodzisz się z brakiem Asuswrt-Merlin i wolniejszym USB to kup RT2600ac, jeżeli natomiast zależy Ci na szybkich transferach z dysku USB to kup RT-AC86U. RT-AC68U stoi w tej kwestii pomiędzy nimi a zasięg wszystkie będą miały mniej więcej taki sam. RT-AC86U nie polecam, ze względu na taką samą ilość ochów i achów co negatywnych wypowiedzi, poza tym nie miałem go w łapach więc nie potwierdziłem, że jest takim samym produktem w fazie beta jak flagowy GT-AC5300. Nowe RT-AC68U mają zablokowaną możliwość instalacji np tomato, więc pozostaje jedynie Asuswrt, ale ten model jest już na rynku kilka lat i aktualizacje OFW dostaje do dziś (co nie znaczy, że tak będzie np za 2 lata). Osobiście wybrałbym Synology - przynajmniej raz w miesiącu jest update, często łatane są w nich podatności i to nie tylko samego SRM więc szukając sprzętu na dłuższy okres... Wiesz, ale to ja :) niekoniecznie wymienione priorytety będą dla Ciebie tak samo ważne jak dla mnie. Poza tym nie mogę Ci pokazać palcem - bo jak coś "nie pyknie" po drodze będziesz miał pretensje tylko do mnie ;) w innym przypadku będziesz zły na siebie :D

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź House.Tu nie chodzi o przywiązanie do Asuswrt czy Merlin,tak samo jak kiedyś siedziałem na Tomato i dało się przyzwyczaić do czegoś innego.Nie potrzebuję szalonych transferów po USB,ja jestem zwolennikiem szybkiego łącza,transferów sieci i niezawodnej sieci wi-fi.Jak dobrze rozumiem to mam kupić Synalogy,nie że Ty polecasz ale czytałem o tym routerze tu na forum,i jak coś źle wybiorę to tylko będzie moja wina i na Ciebie House niczego nie będę zwalał.Bardzo szanuję Ciebie i innych użytkowników więc biorę wszystko na siebie.Dziekuję.

• Administrator

@Tedy50 odpowiem tak - jak pod koniec maja postawiłem RT2600ac to zaglądam do niego może raz w miesiącu jak mnie najdzie ochota posprawdzać traffic reporty i puścić update SRM. Blokowanie internetu dzieciakom robię przez aplikację w telefonie, ustawień nie zmieniam, wszystko działa bardzo stabilnie. Jeżeli przede wszystkim zależy Ci stabilności i braku problemów z wydajnością to Synology będzie w sam raz. Stawiasz i zapominasz. Chyba, że mieszkasz w naprawdę zatłoczonej okolicy - nie używaj wtedy trybu SmartConnect.