Jump to content

Który router wybrać - asus ac88u dsl czy netgear d7800

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest ronifcb

Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam

• Administrator

@ronifcb ani jeden ani drugi :) Zamiast ac88u - ac86u, w miejsce R7800 - Synology RT2600ac

• Administrator

to nie jest niższy model. Posiada wydajniejszy procesor - dual-core 1,4 GHz vs dual-core 1,8GHz. Co prawda jedną antenę mniej, ale 2 krotnie wyższą wydajność CPU w szyfrowaniu. 

• Administrator

wybacz, dopiero teraz zauważyłem 

Godzinę temu, ronifcb napisał:

będzie podłaczony pod łącze vdsl

więc tak, dsl-ac88u będzie dobrym wyborem. Słyszałem opinie, że Netgear D7800 na naszych łączach ma czasem problemy, poza tym nie ma nic wspólnego z R7800 w którym jest szybszy CPU.

Guest ronifcb

Znalazłem w dobrej promocji ac86u https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_662065.html

Przez 4msc będe korzystał jeszcze z sieci gdzie łacze się przez modem vdsl ,a po tym czasie bedzie albo lte t mobile lub neostrada 10/1 :D  Takze nie wiem czy nie lepiej iść w stronę tego modelu ac86u... Na tą chwilę mam asusa ac3200 i pesa 18 w ciągu dnia nie da się grac.Jest straszne spowolnienie w ciagu dnia.W nocy działa super.Na oryginalnym routerze od dostawcy chodzi sporo lepiej i nie wiem czym to jest spowodowane.

• Administrator
19 minut temu, ronifcb napisał:

Znalazłem w dobrej promocji

to nie jest żadna promocja - produkt bez gwarancji w PL:/ 

19 minut temu, ronifcb napisał:

Na oryginalnym routerze od dostawcy chodzi sporo lepiej

sprawdź czy ten router nie ma trybu bridge... albo podłącz asus'a za nim i przerzuć do DMZ.

Guest ronifcb

Masz na myśli oryginalny router czy ma tryb bridge? W tym momencie jako modem mam openreach modem od BT.Obecnie jestem w UK do konca marca dlatego tutaj pewnie kupie router.A cena za asusa ac 88u dsl 209funtów wydaje się ok ?

• Administrator
3 minuty temu, ronifcb napisał:

Masz na myśli oryginalny router czy ma tryb bridge?

tak

Guest ronifcb

Niestety nie posiada trybu bridge. Najdziwniejsze jest to że w nocy gra się z kazdym super ,a w dzień z każdym jest duze opoznienie mimo że pingi mam cały czas bardzo niskie. 

• Administrator

A cena za asusa ac 88u dsl 209funtów wydaje się ok ?

jasne, zawsze to 300PLN mniej :)

Najdziwniejsze jest to że w nocy gra się z kazdym super ,a w dzień z każdym jest duze opoznienie mimo że pingi mam cały czas bardzo niskie

może to zależy od serwerów gry ? w tym temacie nie pomogę...

Guest ronifcb

Bardzo mozliwe ,ale mwielu moich znajomych nie ma problemów. House jakbyś miał wybierać pomiedzy tymi dwoma ,ktore zaoferowałem który byś wybrał? W przyszłości pewnie będzie on pod lte  podłaczony przez wan do modemu lte.

• Administrator
17 minut temu, ronifcb napisał:

House jakbyś miał wybierać pomiedzy tymi dwoma ,ktore zaoferowałem który byś wybrał?

Asusa

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Greg Marsden
      By Greg Marsden
      Witam wszystkich?
      Od wczoraj posiadam router AX88U, póki co na fabrycznym oprogramowaniu, a rzuciło mi się w oczy spore użycie RAMu oscylujące na poziomie 750-950MB.
      Takie wartości są praktycznie na stałe, z podłączonym dyskiem zewnętrznym 2TB i np. przy zalogowanej jednej komórce, bez innych obciążeń. Czy takie
      obciążenie może wskazywać na jakiś problem, czy to nic dziwnego ? Przesiadłem się z Asusa RT-N18U, gdzie z 256MB Ramu zazwyczaj w użyciu była połowa przy
      takim samym obciążeniu. 

• Lukas418
      By Lukas418
      Część,

Jak w temacie czytaliście  co sądzicie? https://www.benchmark.pl/aktualnosci/qnap-qhora-301w-router-10gbe-wi-fi-6.html
    • Lukas418
      By Lukas418
      Część, 

Poszukuje routera pod gry z funkcją kontroli rodzicielskiej, komputer i konsola podpięte będą pod kabel, do tego 12 urządzeń iot, kilka tv. Sieć 500mb. Priorytet to gry po kablu, wifi drugorzędną sprawa

Fajnie jakby posiadał dodatkowo:
      Geo-lokalizacje widziałem to w netgear: nighthawk xr300-100pes,
      Sterowanie z telefonu,
      Funkcje NAS ale nie jest koniecznie,
      I nie kosztowało więcej niż 1100 zł. 

Znacie coś takiego

Myślałem nad asus rt-ax86u

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.