Jump to content

TP-Link TL-WR1043ND jaki FW

Rate this topic

neon

Recommended Posts

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

5

• neon

3

• miko

2

• gabrychu

1

Top Posters In This Topic

• Administrator

Na AP najlepiej : http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/

• Administrator

Najlepiej wrócić na chwilę na OFW, a potem z OFW wgrać plik z *-factory.bin w nazwie. Tylko pobierz plik dla odpowiedniej wersji routera (V1/2/3/4). Kolejne aktualizacje wgrywasz już plikami z *-sysupgrade.bin.

@house może mógłbyś rozwinąć z jakich względów polecasz Gargoyle? Jest stabilniejsze/bardziej user-friendly niż zwykłe LEDE? Nic nie kwestionuję, tylko po prostu jestem ciekawy czemu uważasz je za lepsze :-)

Edited by miko
  • Administrator

@miko na ten model routera uważam je za najstabilniejsze i najbardziej przyjazne użytkownikowi. Nie mam nic przeciwko LEDE, po prostu @neon nie jest zaznajomiony z konfiguracją routera z konsoli więc klikane menu jest dla niego lepszym rozwiązaniem (bez urazy @neon;)). Poza tym gargoyle jest łatwiejsze niż np lucy. 3 lata temu postawiłem w jednej lokalizacji ten FW i działa nieprzerwanie do dziś.

W sumie masz rację. Mi LuCi wydawało się przynajmniej ciekawsze. Racja, są miejsca, gdzie można coś popsuć, ale sama świadomość, że możesz w razie potrzeby i to przez LuCi zdziałać coś więcej, jest na plus. Ogólnie Gargoyle jest całkiem przyjemne, jako zamiennik stocka dla większości.

Edited by miko
  • Administrator
1 minutę temu, miko napisał:

ale sama świadomość, że możesz w razie potrzeby i to przez LuCi zdziałać coś więcej, jest plus

wsadziłeś kij w mrowisko, zaraz @neon będzie pytał co i jak ;) 

Jeśli chodzi o Gargoyle to najlepiej wgrywać aktualną wersję z 2017-10-21, wersja 1.9.2.5 - zawiera  ważne poprawki - synchronizacja z bieżącą wersją CC - poprawki w dnsmasq, dropbear, hostapd.

Jak pisze Cezary "1.9.2.5 to nadal zapyziałe CC które z jakieś niepojętego powodu nagle reanimowano i połatano na różne okoliczności", może warto wgrać LuCI LEDE 17.01-SNAPSHOT o ile jest dostępne na Twój ruter.

Mam wgrane LuCI LEDE 17.01-SNAPSHOT na WNDR3700v2, choć początkowo można się "pogubić" w ustawieniach to może jednak warto spróbować. Działa stabilnie i nie ma z nim problemów.

• Administrator
12 minut temu, gabrychu napisał:

Jeśli chodzi o Gargoyle to najlepiej wgrywać aktualną wersję z 2017-10-21, wersja 1.9.2.5 - zawiera  ważne poprawki - synchronizacja z bieżącą wersją CC - poprawki w dnsmasq, dropbear, hostapd.

dokładnie tą wersję podlinkowałem :1310_thumbsup_tone1: