Jump to content

Synology RT2600ac - konfiguracja FTTH

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Witam 
RT2600ac -  jak skonfigurować  pod FTTH Orange ? 
podłączenie mam po WAN port, łącze się po PPPoE  
klonować MAC Funboxa ? - przypuszczam że tak 
chyba że ktoś ma już ustawione i może podpowiedzieć co jak po kolei zrobić bo coś na pewno mi nie idzie :) - niezmiernie będę wdzięczny za pomoc  

Edited by likom
  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

3

Top Posters In This Topic

• Administrator

poczytaj ten temat :

wspomniany został tam RT2600ac. Nie trzeba klonować MAC adresu Funboxa, głównym punktem całej imprezy jest poprawne dodanie tagowania vlan (internet -VLAN 35 , TV - VLAN 38 , VoD - VLAN 40). Nie używam ftth więc nie pomogę w tej kwestii. 

przeglądnąłem już  wcześniej ten temat , jedynie mnie martwi podłączenie pod LAN1 a port WAN zostaje wolny / tracę port, chyba że jest gdzieś opcja podmiany portów na sam internet 

• Administrator

Tak naprawdę trzeba pokombinować, ftth nie jest jeszcze tak powszechne więc i konfiguracja nie do końca jest przećwiczona. Najlepiej byłoby skontaktować się ze wsparciem Synology i opisać problem z prośbą o pomoc w konfiguracji. Na pewno jest to problem oprogramowania. Użytkownicy oficjalnego forum Synology w kwestii ffth i rt2600ac proponują kupno Mikrotik'a bądź przesunięcie routera do DMZ ;) 

Działa , czekam na odpowiedź jeszcze   od nich,  

aktywowałem LAN1 do połączenia rezerwowego , tam wpisałem dane do połączenia PPPoE potem wpisałem w zakładce IPTV/VOIP Dla Lan1&2 ID:35  po tym Lanie mi poszło, nie potrzebowałem klona Mac , gryzło mnie że tracę LAN1 i tak z ciekawości podłączyłem się pod Wan i zaskoczyło , No to dalej wyłączyłem LAN1 z ciekawości i dalej działa , tak więc tylko w tej zakładce IPTV trzeba mieć wpisane Vlan id 35 w niej są wszystkie porty LAN do ustawienia, No szkoda ze do port WAN nie dali ustawienie, ale jakoś mi działa na nim,  ludzie na forum pisali aby support wziął to pod uwagę przy następnych aktualizacjach , ,,,,tylko jest połączenie na ipv4 / na ipv6 nie testowałem nie wiem czy to ma jakąś znaczą różncę, ważne że śmiga

dzięki @house za podpowiedzi

Edited by likom
  • Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• WInetu007
      By WInetu007
      Może ktoś wie czy powstanie ta aktualizacja? ew. jaki router o parametrach zbliżonych do Synology RT2600ac  kupić (żeby miał też własny darmowy DDNS) żeby obsługiwał vlany?
    • Tom.O
      By Tom.O
      W Synology (DS218+) mam wsadzone 2 dyski jako osobne wolumeny - SSD oraz HDD. Chciałbym wymienić HDD na model o większej pojemności.
      Czy mogę po prostu wyciągnąć ten stary HDD i włożyć nowy i przegrać potem pliki?
      Sam DSM  jest instalowany na wszystkich wsadzonych dyskach więc w teorii operacja powinna zakończyć się sukcesem, ale wolę zasięgnąć opinii ekspertów.

Jeżeli to coś zmienia to przy instalacji najpierw wsadziłem SSD, zainstalowałem wszystko i potem dołożyłem HDD.
    • house
      By house
      Widzieli ? Czytali ? Słyszeli ? 
      https://www.theregister.com/2021/02/02/synology_prefers_own_disks/
      Potwierdzono na ostatnim webinarze Synology, że w momencie instalacji dysków nie znajdujących się na liście HCL danego serwera NAS system DSM nie pozwoli na utworzenie nowej puli dyskowej.
      Kij ma dwa końce - skończy się "januszowanie" dyskami WD Green na serwerach RS, z drugiej strony za jakiś czas może się okazać, że DS'y nie obsłużą niczego, co nie jest na liście HCL - idąc dalej - niczego co nie jest ich własnym dyskiem (?). 

Co o tym sądzicie ?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.