Jump to content

Vigor2925

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Witam, 

chciałem zapytać w związku z konfiguracją Draytek Vigor 2925. Chodzi o  IPv6 jest w nim z automatu włączony. Czy z tego się korzysta i czy powinno być włączone? Co prawda w fazie testów podłączałem dodatkowo do niego na razie tplinka  i o dziwo podłączył się właśnie przez IPv6.

dodatkowo z włączeniem DDos. w załączeniu obraz z instrukcji i taki sam jest w panelu sterowania. co tam zaznaczyć ?  te na czerwone to nie moje. :) 

Vigor zastąpił w sieci R7000 z uwagi na zmianę lokalizacji i warunków fizycznych. Sieć wifi będzie puszczana z innych routerów jak np. R7000 jak wróci z gwarancji. Obecnie AP stanowi w jednym pomieszeniu TP W8990. 

Vigor jak na razie działa i wszystko chodzi ok. Zakupiony został typowo pod infrastrukturę i inna opcja nie wchodziła w grę. 2 porty Wan plus jeden pod usb modem, które można konfigurować na wiele sposobów. Tak samo porty lan jako oddzielne podsieci. Vigor został podłączony pod Orange Cellpipe 7130 w trybie bridge. W sieci jak na razie pracuje 6 pcs plus 2 drukarki sieciowe. Wszystko chodzi sieciowo płynnie. Wydruki z drukarek nie giną gdzieś w sieci jak to potrafi mieć miejsce przy routerze Orange. 

Dodatkowo chciałem dorzucić 6 portów LAN w Vigor dało mi możliwość pozbycia się switch z bardzo małej szafki teletechnicznej. To był jedyny router, który posiada 6 portów LAN 1 gb o niezbyt dużych wymiarach który znalazłem. :) 

Pozdrawiam 

ddos.png

• Administrator
16 godzin temu, neon napisał:

Chodzi o  IPv6 jest w nim z automatu włączony. Czy z tego się korzysta i czy powinno być włączone?

a korzystasz ?

Co prawda w fazie testów podłączałem dodatkowo do niego na razie tplinka  i o dziwo podłączył się właśnie przez IPv6.

ale jakieś wymierne korzyści zanotowałeś, poza tym, że adres zamiast IPv4 był w wersji IPv6 ?

dodatkowo z włączeniem DDos.

Vigor jak na razie działa i wszystko chodzi ok.

:1335_ok_hand_tone1:

nie korzystam z IPv6 więc do wyłączenia..

korzyści nie zanotowałem nawet byłem zdziwiony, że tplink poszedł na IPv6. 

z DDos wiem, że było pytanie tylko zginęło gdzieś na forum. Dodatkowo w tym ustawieniu DDos jest tego jak dla mnie zbyt dużo. Czyli te wszystkie kratki są do zaznaczenia poniżej Enable DDos. Czy wystarczy samo DDos zaznaczyć? rozumiem, że im więcej tym lepiej, ale czasami nie ma co przesadzać :)  

• Administrator

Zaznaczenie zbyt wielu opcji będzie obcinało ruch przy użyciu niektórych aplikacji p2p. Większość z nich ma za zadanie ochronę Twojej sieci, więc najlepiej będzie jak sprawdzisz osobno dla każdej opcji jaki ma wpływ na realizację połączeń. 

• Administrator

ile masz hostów w sieci ? więcej jak 20 ? robienie vlanów w domu to sztuka dla sztuki, można - ale po co ? Segmenty sieci służą do organizacji i dzielenia adresacji jak kawałki tortu - a potem access lista na widelec, kto zje a kto nie :) 

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.