Jump to content

Wybór routera do 500 PLN

bl4ck

Recommended Posts

Polecisz mi coś @house bo odkładam i odkładam ciągle zakup. Zależy mi na na szybkości wifi 2.5/5ghz i minimum jeden port usb do podłączenie drukarki hp ~ 500zł mogę więcej jeśli na prawdę jest tego wart. Dzięki.

• Replies 23
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

Nic nowego nie pojawiło się, ceny odrobinę się zmieniły a to co miało zostać zapowiedziane - zostało :) Dołożyłbym do nowego Asusa RT-AC68U - jego cena spadła do poziomu 640PLN. Świetny model za tą cenę.

Sam zastanawiałem się nad R6800,  ale w tej chwili wybrałbym polecanego przez @house Asusa RT-AC68U :)

Daj znać jak się sprawuje :)

• Administrator

@bl4ck warto wspomnieć, że na alledrogo można upolować nówkę z wysyłką za 599 PLN a używany za ok 400PLN. Nie bez znaczenia jest fakt, że ten router to świetny model, napakowany funkcjami AsusWRT w porównaniu do podstawowego GENIE Netgear a dodatkowo wkrótce otrzyma obsługę nowej funkcji AiMesh. Kupujesz w przyszłości ten sam model (może być używka) i rozszerzasz zasięg domowej sieci o drugie urządzenie z bardzo przydatną funkcją roamingu pomiędzy punktami dostępowymi. W skrócie - "latasz po chałupie" z laptopem i zawsze masz mocny i stabilny link w każdym miejscu będącym w zasięgu Wi-Fi :)

Może i stary, ale jary :D

Wcześniejsze modele 800MHz Dual-Core, a teraz (jeśli się nie mylę) 1000MHz Dual-Core, do tego porządne AsusWRT lub Merlin

Edit: według mnie warte polecenia w tej chwili to RT-AC68U, R7000, ewentualnie RT1900ac ;) lub jeśli szaleć to RT2600ac :)

• Administrator

@gabrychu nie mylisz się :) nic dodać, nic ująć - 1GHz dual-core :) a AsusWRT "kosi" GENIE po całości. Dość reklam, przytoczyliśmy argumenty, niech @bl4ck wybrnie z mętliku i podejmie decyzję :)   

Jest jeszcze jedna ciekawa alternatywa : 

You do not have the required permissions to view links attached to this post.
 - warto bić się o niego w ciągu najbliższych 38 minut :D Odrobinę lepszy zasięg, sprzętowo to samo co wspomniany Asus.

Oczywiście to jest tylko moje subiektywne zdanie - każdy wybiera według swoich wymagań :)

R6800 też fajny model i ciekawe jak się będzie sprawować :)

• Administrator

I dobrze, będziesz zadowolony :) Temat zostawiam otwarty, napisz pierwsze wrażenie i jak się sprawuje :) 

3 godziny temu, bl4ck napisał:

Na pewno mój TL-WR1043N chce już iść na emeryturę :)

Dla TL-WR1043ND jest LuCI LEDE 17.01-SNAPSHOT od Cezarego z eko.one.pl ale nie wiem czy Twój ruter się łapie, bo jest bez D :)

A nie mogę znaleźć czym się różni samo N od ND.

@gabrychu mam w nim gargoyle :)  LuCI było za ciężkie.

@house

Co do NETGEAR R6800  na razie szybkie  podsumowanie  po instalacji: ładny :) .. biedny soft lubię takie bajery jak pokazywanie użycia cpu\pamięci no i nie widzę żadnych statystyk pobierania\wysyłania dla poszczególnych urządzeń.

Najbardziej zmartwił mnie słabszy sygnał wifi 2.4 niż mam na TL-WR1043...

To tyle na razie.

statystyki to trzeba włączyć w Netgear.  Sprawdź kanały wifi bo może z jakimś się pokrywa. 

u mnie na R7000 słabszy sygnał jest jedynie gdy widzi jakiś nowy update. Po zaktualizowaniu zawsze wraca do normy :) 

pozdrawiam  

Kanał wybrałem sam ręcznie  i update też zrobiłem, zasięg 5ghz mega słaby.

2.4ghz

Mój stary tplink teraz nadaje moc -62db

a 6800  -70db

5ghz

-88db

router w salonie ja dwa pokoje dalej otwarta dość przestrzeń 

• Administrator

W przypadku 5 GHz jest to całkiem normalne, że sygnał jest słabszy niż 2,4 GHz. Pokombinuj z odpowiednimi kanałami oraz szerokością pasma. GENIE czasem ma z tym problemy i ustawia szerokość jedynie na 20 MHz. 

2 godziny temu, neon napisał:

statystyki to trzeba włączyć w Netgear

faktycznie, trzeba je włączyć ale takich "ficzerów" jak zużycie cpu i ram w webgui nie ma.  Pisałem wcześniej, że GENIE posiada raczej podstawową paletę funkcji ;) 

Tak wyłączyłem zauważyłem i wyłączyłęm opcję "Włącz dwupasmowość 20/40 MHz" jest teraz na stałe 40 MHz ogólnie w porównaniu do starego tplinka jest różnica ~10db bardzo dużo moim zdaniem, to samo pomieszczenie co router i pomiar z telefonu.

• Administrator

Rzeczywiście dużo, masz możliwość zwrotu tego routera ? U mnie ten model sprawował się całkiem nieźle pomimo kulejących 40 MHz: 

You do not have the required permissions to view the images attached to this post.
You do not have the required permissions to view the images attached to this post.

Z tym że nie mierzyłem sygnał telefonem.

haa a to ciekawe jednak odznaczenie ""Włącz dwupasmowość 20/40 MHz" powoduje ostry spadek ~ 5-8 db, ustawienie anten też zauważyłem że ma znaczenie strasznie wrażliwy ten router... pobawię się jeszcze.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• Guest house
      By Guest house
      A takie pytanko mam...czy sama zmiana routera może wpływać na odczuwanie szybszego działania sieci? Mam wrażenie, ze strony wczytują się szybciej...
    • konrad573
      By konrad573
      Witam miałem router asus rt 86u, który musiałem zwrócić bo 5g wifi nie działało i rozłączało a później strasznie mulił internet na wifi. Szukam routera jak najlepszego, który wyciśnie 600 mb/s na wifi w odległości chyba 10m z 3 b. grubymi betowanymi ścianami z starego budownictwa. Wcześniej brakowało tylko jednej kreski wifi 5g a czasem wskakiwało na pełny zasięg wifi 5g. Zależy mi żeby brakowało tylko jednej kreski na 5g albo wcale. Najważniejsze prędkość prawie 600 mb/s, czy nawet pełna na wifi w tej odległości 10m z ścianami. Nie wiem czy jest sens wymienić kartę wifi bo tam jest intel ac 8265 na ax 200 intela. Da radę coś znaleźć ? Wykombinować ?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.