Jump to content

Następca TP-Link TD-W9980 z mocnym sygnałem

Rate this topic

Recommended Posts

Guest Wojtas

Szukam godnego zastępcy routera dwuzakresowego „TP-Link TD-W9980” dla Neostrady VDSL 80mb (realne 40mb)
Najważniejsze dla mnie są 2 sprawy możliwie NAJMOCNIEJSZY zasięg Wi-Fi oraz stabilna praca.
Wszystkie inne bajery typu, sieć dla gości, usb itp. są mniej istotne.
Mam dość duże mieszkanie i grube ściany,więc zasięg jest dla mnie najistotniejszy, sieć i tak wzmacniam już dwuzakresowym repeaterem „TP-Link RE200” 
Wyżej opisany zestaw w miarę daje radę, ale z własnych obserwacji wynika, iż mocniejszy i szybszy router nawet o te 15% byłby idealny dla mnie. 
Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

Moja pierwsza myśl to Asus DSL-AC52U
Jaki router polecacie, który zagwarantuje mi, choć trochę większy zasięg, wyższe osiągi i stabilną prace? 

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

4

• Administrator
4 godziny temu, Wojtas napisał:

Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

To nieco zawęża pole manewru i pozostawia jedynie DSL-AC52U. Wydajność i zasięg WiFi będzie bardzo zbliżona do modelu RT-AC1200G+ :

Guest Wojtas

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł? ;)
Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.
Pojawiła się okazja sprzedać w dobrej cenie aktualnego TD-W9980 i dlatego chcę dołożyć trochę i kupić coś lepszego/przyszłościowego. Nie chcę tylko aby było gorzej,  bo naczytałem się że czasami nowe routery maja gorszy sygnał niż te stare...
Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?
No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

• Administrator
11 godzin temu, Wojtas napisał:

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł?

do tej kwoty maksymalnie mieści się cenowo własnie ten model. 

Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.

TP-Link podobno dobry, ale nie wiem jak będzie się sprawował na takim łączu. Nie mam doświadczenia w tej materii.

Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?

bliźniaczy jedynie ze względu na obudowę i anteny, konstrukcja (CPU i układy radiowe) trochę inna ale wydajności mniej więcej na porównywalnym poziomie.

No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

Najlepszym rozwiązaniem byłby Netgear D7000 - Wydajność i zasięg z modelu R7000 + wbudowany modem. Raptem 250PLN różnicy ale tego sprzętu nie kupuje się co roku. Asus zda się jedynie ze względu na to, że mieści się w kryterium cenowym :) Możesz ewentualnie pomyśleć nad odseparowaniem modemu i routera - wtedy byle jaki modem i najlepszy router na który pozwala Ci budżet. 

Guest Wojtas

Dziękuje za szczegółowe odpowiedzi.

Awaryjnie jeśli nic nie wymyślę, to kupie chyba DSL-AC52U, mam nadzieję, że będzie przynajmniej troszkę lepszy od obecnego.
TP-Link na papierze i cenowo fajnie wygląda np. Archer VR900, Archer VR600 oraz Archer VR400, ale z tego co poczytałem, lepszy soft ma Asus, ciekawe jak z pokryciem WI-FI.
Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

• Administrator
1 minutę temu, Wojtas napisał:

Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

zdecydowanie lepszym, ale chyba chodziło Ci o DSL-AC68U... :) 

Guest Wojtas

tak tak ;) oczywiście DSL-AC68U ;)

No nic, zobaczymy czy uda się coś fajnego z używek wyrwać, boje się trochę braku gwarancji, ale kusi mnie też ten model ;)

Guest Wojtas

Jednak kupiłem DSL-AC68U ;) 
Udało się wyrwać fajną używkę.
Od strzału Neostrada nie poszła, trzeba było zrobić update firmware do najnowszego.
Synchro daje 5mb więcej, niż poprzednik
WI-FI 2.4GHz delikatnie lepszy zasięg, jednak 5GHz jak na 5GHz to zasięg kapitalny, zrobił to co miał zrobić ;)
Uczę się dalej wszystkich możliwości routera ;) Dzięki za porady!

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.