Jump to content

Dysk nie przechodzi w stan uśpienia

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Maff

Mam pewną zagwózdkę, z którą nie potrafię sobie poradzić. Otóż dysk (Seagate Expansion) nie przechodzi w stan uśpeinia po wyznaczonej ilości czasu - wcześniej (pare tygodni temu, po kilka zmianach softwarowych) wszystko działało. Na chwile obecną wygląda to tak:

May  1 22:59:32 sd-idle-2.6[3468]: spinning down /dev/sda after 20 mins 
May  1 23:00:02 sd-idle-2.6[3468]: spinning up /dev/sda after 30 secs 

I tyle. Co ciekawe "sda1" to pendrive, na ktorym jest entware (i chyba Transmission). Czyli bez sensu w ogole go usypiać. Dysk HDD jest zamontowany pod sdb1, ale i tak nie ma żadnych komunikatów na ten temat w logach. Po prostu się nie usypia. W ustawieniach na routerze zaznaczyłem, aby nie usypiał "sda" i liczyłem, ze moze wtedy uspi "sdb", ale jak na razie się to nie stało.

Gdzie popełniam błąd, że funkcja usypiania nie działa?

• Administrator

Używasz serwera mediów DLNA?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Guest Maff

Nie, tzn. mam wlaczony serwer Itunes i serwer multimediow UPNP, ale z nich nie korzystam - mam urzadzenie nVidia Shield ktore poprzez sambe samo sobie pobiera potrzebne pliki multimedialne do odtwarzania. Powinienem wylaczyc upnp i serwer itunes?

• Administrator

Upnp tak, a dlna jest włączone w samym routerze?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

• 3 weeks later...
Guest Roman Dom

Wyłącz serwer iTunes, u mnie to on nie pozwalał usypiać dysku.

A miałem ta samą sytuację co Ty.

Edited by Roman Dom
  • Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.