Jump to content

Pokrycie terenu zasięgiem sieci

Guest house

Recommended Posts

Guest Tibo

Cześć, bawiłem się ostatnio programem Xirrus Wi-Fi Designer i stworzyłem heat mapy dla pokrycia zasięgiem sieci mojego domu, przy użyciu RT-N66U. Otóż okazuje się, że na 18 punktów pomiarowych w przypadku częstotliwości 2,4GHz DD-WRT ma najsilniejszy sygnał w 15 z tych punktów, Tomato nieco mniej, ale OFW oraz Merlin wypadają najsłabiej. Natomiast jeśli chodzi o częstotliwość 5GHz to sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie, to OFW i Merlin wypadają znacznie lepiej w przeciwieństwie do DD-WRT czy Tomato. Ktoś ma pomysł czym może być to spowodowane? Podejrzewam, że chodzi o oprogramowanie, ale czym dokładniej? Jakimś sterownikiem? Wersją oprogramowania?

• Replies 1
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

Przede wszystkim chodzi o sterownik Broadcom'a, przeportowany bezpośrednio ze źródeł GPL asusa do tomato. Ten sam sterownik w tomato i OFW zachowuje się zupełnie różnie na korzyść fabrycznego firmware, poza tym w tomato nie działa dynamiczna i ręczna regulacja mocy nadawanego sygnału (wszystko kontroluje driver w trybie auto). Przynajmniej w kwestii pasma 5ghz. Pasmo 2,4 GHz to osobna sprawa - jego działanie to przede wszystkim poprawne ustawienia kanału i jego szerokości względem szumu eterze. Jest jeszcze trick z ustawieniem regionu wifi na Singapur, który podobno ma pomóc na zasięg i stabilność radia.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.