Jump to content

RT-AC58U - jak ustawić optymalną konfigurację pod 5ghz

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Crusader39

Witajcie ponownie!Powiedzcie proszę jak ustawić optymalną konfigurację pod 5ghz rt-ac58u z Wi-Fi USB AC1900 też asusa.Czasami się dziwnie zachowuje bo rozłącza go czasami i znika w sieciach wifi 5ghz i przełącza się na 2.4ghz.Sprawdzam na routerze lampka się świeci pod 5ghz ,ale w win 10 w ustawieniach sieci wifi widzi tylko 2.4ghz a za jakieś 5-10min znów się pojawia możliwość połączenia z siecią 5ghz ,mam tak raz na dzień.Jestem totalnym lamusem jeżeli chodzi o jakieś bardziej profesionalne ustawienia tego routera.Nie wiem jakie funkcje włączyć a jakie wyłączyć żeby to wszystko ładnie chodziło.Ktoś pomoże?

• Administrator

@Crusader39 sprawdź czy kanał na którym pracuje pasmo 5 GHz nie jest czasem ustawiony na AUTO (w a tym trybie ustawia się na kanał 100). Ustaw ręcznie na np 44. 

Guest Crusader39
2 minuty temu, house napisał:

@Crusader39 sprawdź czy kanał na którym pracuje pasmo 5 GHz nie jest czasem ustawiony na AUTO (w a tym trybie ustawia się na kanał 100). Ustaw ręcznie na np 44. 

Ok zrobiłem tak jak mówisz, ale na uto nie był ustawiony tylko na 136.Coś jeszcze mogę zrobić jeszcze żeby to sprawniej działało?

A pasmo kanału jak ewentualnie ustawić bo mam 20/40/80 i tryb bezprzewodowy na n/ac mixed nie wiem czy to dobrze czy źle.

• Administrator

żle :) tak ustaw :

2017-04-10_200618.thumb.png.69bdab10b34057f38980f77eeea33772.png

• Administrator

nie, zostaw tak jak jest.

Guest Crusader39

Dzięki o wielki adminie.Naprawdę super jest to forum-nikt nie krytykuje tylko udziela odpowiedzi i za to w tak ekspresowym tempie.Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Potestuję te ustawienia i zobaczę jak będzie.Pozdrawiam!

• Administrator

bez przesady - akurat byłem online ;) posty wydzieliłem do osobnego tematu który pozostawiam otwarty - daj znać  @Crusader39 jak sprawa wygląda po jakimś czasie...