Jump to content

AC68U - nieznane urządzenia w otoczeniu sieciowymi

Guest house

Recommended Posts

Guest XGrzesX

Po zakupie AC68U zwróciłem uwagę, że w otoczeniu sieciowym (Win 10) widać nieznane mi urządzenia (router TP Link, jakieś telefony). Na liście podłączonych urządzeń do routera nie widać nieproszonych gości.

Ktoś wie dlaczego obce urządzenia są widoczne w mojej sieci ?

• Replies 20
  • Created
  • Last Reply
Guest muzykcb

A może masz sieć niezabezpieczoną - czyli otwartą. Wtedy większość urządzeń od razu łączy się z routerem.

• Administrator
Dnia 1.03.2017 o 19:50, XGrzesX napisał:

Ktoś wie dlaczego obce urządzenia są widoczne w mojej sieci ?

maszyna to laptop, który pracował z innym routerem ? widzisz je zarówno po kablu jak i po wifi ? klepnij w linii poleceń :

You do not have the required permissions to see the code field attached to this post.

i sprawdź jak sprawa wygląda po jakimś dłuższym czasie

Guest XGrzesX

Nieznane mi urządzenia są różne. Widać router TP LInka którego nigdy nie miałem. Widać telefony których nigdy nie miałem.

Po wykonaniu polecenia dostaję:

Failed to Purge the NBT Remote Cache Table.

Guest XGrzesX

Udało się wykonać powyższe polecenia ale nie przyniosło to rezultatów. Przez chwilę nieznany router nie był wyświetlany w otoczeniu sieciowym i pojawił się ponownie po kilkunastu minutach.

• Administrator

Pokaż screen jak to wygląda...

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Guest XGrzesX

Nie moje urządzenia zaznaczone kolorem czerwonym.

You do not have the required permissions to view the images attached to this post.

Guest muzykcb

To zmienia postać rzeczy. Myślałem że urządzenia widzisz jak wejdziesz w oprogramowanie rutera.

A podłączałeś inny komputer lub instalowałeś na nowo system ? - może to problem systemowy, rozumiem że usuwałeś już w/w urządzenia z systemu Windows i po chwili one nadal się pojawiają ?

Czy widzisz te urządzenia w oprogramowaniu routera ?

Guest XGrzesX

Tych urządzeń nie widać w oprogramowaniu routera tylko są w Windows 10. Nie da się ich usunąć. Nie mam możliwości podłączenia innego komputera żeby sprawdzić czy na innym będą też widoczne.

Guest muzykcb

No to prawie wszystko jasne. To nie wina routera tylko systemu Windows 10, Na innym komputerze na 99% nie będą widoczne.

• Administrator

Wyłącz WPS w : http://192.168.1.1/Advanced_WWPS_Content.asp a dodatkowo włącz tę opcję :

You do not have the required permissions to view the images attached to this post.

i sprawdź czy to coś pomoże - pamiętaj o restarcie komputera.

Guest XGrzesX

Niestety nie pomogło. Po ustawieniu tej opcji poniżej wynik powyższego polecenia cmd:

You do not have the required permissions to see the code field attached to this post.

Czy zamiast "MSBROWSE" powinienem może wpisać nazwę swojej grupy domowej ?

• Administrator
15 godzin temu, muzykcb napisał:

No to prawie wszystko jasne. To nie wina routera tylko systemu Windows 10, Na innym komputerze na 99% nie będą widoczne.

ja również się z tym zgadzam - nie pozostaje nic innego jak skierować Cię do źródła gdzie uzyskasz pomoc : 

You do not have the required permissions to view links attached to this post.

• 10 months later...
  • Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• jacekb1
      By jacekb1
      Witajcie,
      Planuje wymianę mojego juz przestarzałego AC68U na coś nowszego co podoła nowym wyzwaniom.

Wybór padł na UDM-Base. W pracy mam UDMP i sprawuje się super (oprócz problemów wieku dziecięcego).
      @house Miales, daj jakies info czy warto. Mieszkanie 58m2, najdalszy odbiorca ok 12 m przez dwie ściany 60cm z cegly (koszmar).
      Jak trzeba będzie dołożę UAP Lite / LR.

Co chce uzyskac ? Lepiej niz to:

• Guest house
      By Guest house
      Witajcie. udało się komuś przekierować ten sam port na dwa urządzenia w sieci na Synology 2600 ? Mam dwa ps4 i muszę im otworzyć te same porty. Widziałem na sofcie DumaOS ,ze taki bajer jest możliwy.Pozdrawiam Was serdecznie.
    • Guest house
      By Guest house
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.