Jump to content

RT-AC68U problem z podlaczeniem laptopa lanem

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

witam

mam problem z podlaczeniem laptopa lanem -brak polączenia nie wiem jak skonfigurować

podłaczajac besposrednio pod modem (100 mb/śiatłowód) działa bez problemow

druga sprawa to brak możliwości ograniczenia przepustowości dla konkretnego uszadzenia .zadziałalo raz yuż po zakupie i przestało.

prosze o pomoc

• Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

6

• Administrator
13 godzin temu, cober napisał:

nie działa kontrola rodzicielska filtrowanie treści

co nie działa ? jak ustawiłeś i jakiego efektu się spodziewasz ? to że nie działa za wiele nam nie mówi...

13 godzin temu, cober napisał:

nie działa QoS ograniczenie przepustowosci dla poszczególnych klientów

jw

poza tym szanujmy się nawzajem używając poprawnie ojczystego języka, zarówno w jasnym precyzowaniu jak i pisowni :) 

19 godzin temu, cober napisał:

uszadzenia .zadziałalo raz yuż po

Kolejna sprawa - jeśli już zakładasz temat to proszę napisz coś więcej niż model routera w tytule...

witam

Przepraszam i z pokorą przyjmuję uwagi.

Chciałem każdemu klientowi przydzielić określoną prędkość z takim zamiarem głównie kupiłem ten router.

usługa QoS zadziałała raz na dwóch urządzeniach tablecie i telefonie i to był jeden raz. Teraz nawet po resecie do fabrycznych ustawień nic.

• Administrator
2 godziny temu, cober napisał:

usługa QoS zadziałała raz na dwóch urządzeniach tablecie i telefonie i to był jeden raz. Teraz nawet po resecie do fabrycznych ustawień nic

Traditional QoS czy Adaptive QoS ?

pokaż screeny jak to ustawiłeś... 

• Administrator

QoS nie działa ze względu na włączenie funkcji ograniczenia przepustowości. Zwróć uwagę, że tam jest opcja do wyboru - Typ QoS - albo adaptacyjny, albo tradycyjny, albo ograniczenie przepustowości. Nie ma możliwości włączenia 2 osobnych rodzajów tej funkcji - albo limitujesz pasmo dla konkretnych klientów albo sterujesz dystrybucją pasma automatycznie. Musisz wybrać jedną z tych opcji.

btw - poprawiłem Twój "obrazek" ukrywając pewne informacje i czyniąc go bardziej czytelnym przez przycięcie :) 

no wybrałem ostatnią ograniczenie przepustowości

to co widzisz działało przez kilka chwil po zakupie, ale jak dodałem kolejnego użytkownika i chciałem zmienić parametry wysyłu i pobierania u innego z listy  przestało działać wogle.

na każdym z tych urządzeń odpalałem test ookla i parametry wskazywały prawie dokładnie to co wpisałem klientom.

• Administrator

okazuje się, że bandwidth Limiter jest skopany w asuswrt, podobno jedynie aktualizacja FW przez Asusa może to naprawić. 

czyli  mam rozumieć ze po kontakcie a asusem dostane taka odpowiedź oficjalnie co będzie podstawą o zwrot gotówki z tytułu rękojmi ponieważ router  nie jest zgodny z opisem a raczej jedna z funkcji a właściwie jej brak?

• Administrator

W sumie tak, jednakże jest to usterka tymczasowa i może okazać się, że w starszych wersjach FW ta funkcja działa poprawnie a na pewno zostanie naprawiona w przyszłych aktualizacjach. Tak jak pisał RMerlin :

Asus is aware of this one, should be an easy fix for them  

więc nie skreślałbym go od razu na start :) 

• Administrator

może to być w przyszłym tygodniu lub pod koniec maja :) trudno powiedzieć...