Jump to content

Tani AP bez bajerów

Guest house

Recommended Posts

Witam,

posiadam Della E6520 z kartą DW1550 (Win7 x64, sterownik 7.12.39.28), router (w trybie AP) na chwilę obecną Netis WF2780.

Karta w 'idle' czasem się linkuje w szybkości 868Mbit/s, przy obciążeniu raczej 433MBit/s - transfer po sieci zazwyczaj ~25-29MB/s.

Innych sieci w paśmie 5GHz nie mam, pasmo 2.4GHz też praktycznie puste (tylko moja 1 sieć).

Szukam jakiegoś routera z dobrym WIFI AC, co by udało się osiągnąć te 40-50MB/s - bajery typu port USB czy inne tego typu niepotrzebne.

Wstępnie się przyglądałem ASUS RT-AC1200G+ ale może poleci ktoś coś lepszego w podobnej cenie?

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

Tytuł tematu nie nawiązuje do treści posta - szukasz AP do posiadanego routera czy zupełnie nowy router ? :) Wracając do RT-1200G+ to dobry router, w dobrej cenie. Pomimo jednordzeniowego CPU działa całkiem wydajnie :) 

W cenie około 300 PLN nie ma konkurencji. Wspomniałeś o

2 godziny temu, adex napisał:

bajery typu port USB czy inne tego typu niepotrzebne.

w takim wypadku ten model będzie w sam raz, ewentualnie jeżeli zmienisz zdanie to warto dopłacić ok 100 PLN do RT-AC58U. 

• Administrator

EA-AC87 to bardzo dobry i wydajny sprzęt, ale z DW1550 nie rozwinie w pełni skrzydeł, więc wydatek na wyrost. Na pewno lepiej sprawdzi się w kwestii zasięgu w porównaniu z RT-AC1200G+, jednak mniej więcej to samo można uzyskać z extenderem RP-AC66 ustawionym jako AP (a tańszym od EA-AC87 o kilkadziesiąt PLN). Osobiście jako jedynie AP wybrałbym RT-AC1200G+

• 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.