Jump to content

Router VDSL.

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Witam

Szukam routera VDSL. Na chwilę obecną moim faworytem jest Asus DSL-AC68U. Waham się jeszcze, ponieważ za praktycznie te same pieniądze można dostać router w lepszej konfiguracji sprzętowej, ale bez modemu np.: Netgear R7000 lub polecany na tym forum Netgear R7800. Myślałem również nad Netgearem D7000 (podobno słabo rozwinięte oprogramowanie Genie) i Asusem DSL-AC56U, którego plusem jest posiadanie oddzielnego portu WAN w przypadku ewentualnego przejścia na inną technologię.

Jak jest zasięgiem modelu DSL-AC56U. Czy jest dużo gorszy od DSL-AC68U?

Czy wiadomo coś o następcy DSL-AC68U, który byłby dostępny w Polsce? W USA znalazłem Asusa DSL-AC87VG, ale niestety jest on przeznaczony do linii cyfrowych z Annexem B, ale ja posiadam linię analogową z Annexem A.

• Replies 14
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

7

Top Posters In This Topic

• Administrator

Netgear D7000 omijaj, przynajmniej na naszym krajowych łączach. Mierna ich jakość powoduje zbyt dużo problemów w Genie. W innym temacie pisałeś o AP-LR więc nie wiem czy jest sens kupować szybki router z dobrym radiem. Jeśli już to osobiście wybrałbym osobny modem z trybem bridge + router. DSL-AC56U posiada te same wady co jego "zwykły" odpowiednik RT-AC56U. Przewaga DSL-AC68U to przede wszystkim kwestia zasięgu ze względu na zewnętrzne anteny. Obydwa posiadają tą samą konfigurację sprzętową więc wydajność będzie podobna. Przewaga sprzętu Asusa to obsługa modemów USB, Netgear niestety jak łącze padnie leży razem z nim więc zawsze masz awaryjne wyjście - niestety bez trybu LTE. 

1 godzinę temu, Yowa napisał:

Czy wiadomo coś o następcy DSL-AC68U, który byłby dostępny w Polsce?

nie słyszałem nic o planach Asusa na nasz rynek w tej kwestii. 

W innym temacie pisałeś o AP-LR więc nie wiem czy jest sens kupować szybki router z dobrym radiem.

Router ma zapewnić zasięg na parterze, a AP na piętrze. Może AC56U też dałby radę, ale to gdybanie. 

Jeśli już to osobiście wybrałbym osobny modem z trybem bridge + router.

Na pewno urządzenie all-in-one jest wygodniejsze. Dostanę netia spota VDSL, ale nie wiąże w nim wielkich nadziei po doświadczeniach z netia spotem ADSL. 

Wcześniej znalazłem takie modemy (routery VDSL): Huawei HG612, ZyXEL VMG1312-B10A, ZyXEL VMG8324-B10A, Netgear DM200.

Jaki router xDSL byś polecił? 

Czytałem przed chwilą o ciekawej funkcji o nazwie Facebook Wi-Fi. Czy miałeś z nią styczność? Między innymi model AC68U ją posiada.

Edited by Yowa
  • Administrator
Godzinę temu, Yowa napisał:

Router ma zapewnić zasięg na parterze, a AP na piętrze. Może AC56U też dałby radę, ale to gdybanie. 

dokładnie, gdybanie ze względu na to, że nie wiem o jakim obszarze mówisz, jakie przeszkody są po drodze itp. Poza tym nie należy zapominać o tym, że ten model nie posiada zewnętrznych anten. 

Wcześniej znalazłem takie modemy (routery VDSL): Huawei HG612,

Podobno biały kruk, stawiasz i zapominasz :) 

Czytałem przed chwilą o ciekawej funkcji o nazwie Facebook Wi-Fi. Czy miałeś z nią styczność? Między innymi model AC68U ją posiada.

dla Twojego biznesu bardzo ciekawa funkcja. Nie miałem okazji sprawdzać, widziałem jedynie, że niektóre modele Netgear i przyszły model biznesowy Asusa mają tę funkcję. Więcej info : https://pl-pl.facebook.com/business/facebook-wifi

Chyba AC56U nie wspiera funkcji Facebook Wi-Fi. Przynajmniej ja nie mogę znaleźć informacji na ten temat. 

przyszły model biznesowy Asusa mają tę funkcję.

Zapewne chodzi Ci o ASUS BRT-AC828/M2. Wygląda ciekawie, ale nie ma jeszcze podanej ceny.

• Administrator
2 minuty temu, Yowa napisał:

Chyba AC56U nie wspiera funkcji Facebook Wi-Fi. Przynajmniej ja nie mogę znaleźć informacji na ten temat. 

nie, nie wspiera. Żaden model Asusa nie posiadał tej funkcji.

2 minuty temu, Yowa napisał:

Zapewne chodzi Ci o ASUS BRT-AC828/M2. Wygląda ciekawie, ale nie ma jeszcze podanej ceny.

dokładnie o ten, poza ceną nie wiadomo też nic na temat daty premiery.

• Administrator

mea culpa, faktycznie, ac68u dostał to z aktualizacją asuswrt 2.0 jakiś czas temu. n18u w memencie kiedy otrzymałem go do recenzji nie posiadał tej funkcji. DSL'e miałem jedynie 2 z niższej półki i też nie było. Ktoś z posiadaczy ac68u musiałby to potwierdzić.

Cześć odkopuję temat - szukam do małej firmy znajomego adsl routera na 5-6 urządzeń myślałem o czymś takim Asus DSL-N12E bo oczywiście znajomy "węża ma w kieszeni" :) ? 

• Administrator

@Borg w tej cenie nie masz za wielkiego wyboru: Asusy - DSL-N14U lub DSL-N12E lub NETGEAR D1500. Netgear podobno stabilniejszy. 

• Administrator
  • TP-LINK TD-W8970 v3
  • TP-LINK Archer VR400
  • D-Link DSL-3682/E
  • Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• konrad573
      By konrad573
      Witamj jest problem. Przepraszam że kolejny i kolejny temat. Nie mogę se poradzić. Mam internet multimedie na początku było ok a szczególnie jak był sam modem od nich technnicolor. Był technik to powiedział że tryb mostka jest włączony w zależności od jakiej mam umowy, że jeżeli mam bez usługi wifi w umowie to jest tryb mostka od początku włączony. A jak był montarz tego internetu to miałem pamiętam chyba ten router już i nie podłączył mi routera tylko sam modem do komputera kablem ethernet i konfigurował sieć wif(innny technik, ten co montował.) W umowie nie piszę nic że mam usługe z wifi. Porty działają jak trzeba. Problem jest Taki że od jakiegoś czasu Internet co ileś zrywa i piszę rozłączono lub nie znaleziono adresu dhcp twojego dostawcy. Mam dynamiczne ip z puli publicznej. Myślę że router nie może znaleźć ip w momencie zmiany. Resetowałem, przywracałem początkowe ustawienia a nawet wgrywałem na nowo firmware(oprogramowanie).
    • Rainman
      By Rainman
      Witam
      Chciałbym prosić o pomoc w wyborze routera do 500 max 650zł.
      Aktualnie posiadam już dość wysłużony RT-N66U, który delikatnie mówiąc nie domaga.
      Obecnie Router ogarnia około dziesięć urządzeń na powierzchni 70m^2 w bloku z wielkiej płyty takich jak:
      RJ45 -  TV, Konsola, HTPC i NAS na mailnce. 
      Wifi – 5GHz – trzy smartphony, tablet, laptop (głównie gry sieciowe)
      WiFi - 2,4 GHz – drukarka, oraz w (izolowanej) sieci gościnnej odkurzacz.
      Z drugiej strony znajduje się router UPC - aktualny pakiet 150Mbps (w niedalekiej przyszłości 300Mbps lub 500Mbps)
      W tym budżecie znalazłem RT-AC85P , RT-AC68U, R7000. Teraz pytanie, który z nich będzie najbardziej wydajny i z dłuższym wsparciem? 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.