Jump to content

R7800 + dysk usb ext4

Guest house

Recommended Posts

Witam

Podłączyłem do portu USB dysk twardy sformatowany na ext4 i nie wiem jak się do niego dostać.

Mógłby mnie ktoś oświecić co trzeba zrobić?

• Replies 23
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

112 strona tutaj : 

You do not have the required permissions to view links attached to this post.

Dobra widziałem to. Przez ftp mogę się dostać?

Nie korzystam z Windowsa i po jakimś protokole ftp, ssh, samby można się dostać?

Z poziomu panelu routera nie mogę utworzyć katalogu ani niczego.

• Administrator
8 minut temu, Nencio napisał:

Z poziomu panelu routera nie mogę utworzyć katalogu ani niczego.

router nie ma wbudowanej przeglądarki plików, jedynie smb i ftp.

10 minut temu, Nencio napisał:

Dobra widziałem to. Przez ftp mogę się dostać?

jak widziałeś jak pytasz o coś co jest na stronie 117 ? :)

A widzisz zdjęcie na 118?

Nic takiego mi nie wyświetla. Więc nic nie mogę skonfigurować.

Dozwolone urządzenia pamięci USB>>Dostępne urządzenia USB>>RouterWDC WD10 SPCX-24HWST1931.51 GB

Tylko tu mi pokazuje.

You do not have the required permissions to see the code field attached to this post.

Wyświetla mi w przeglądarce i:

brak dostępnych udziałów!

• Administrator

jak formatowałeś dysk dodałeś jakieś foldery ? robiłeś chown i chmod aby ustawić uprawnienia na systemie plików ?

• Administrator

przepnij dysk do pc, utwórz folder i klepnij w konsoli 

You do not have the required permissions to see the code field attached to this post.

a następnie 

podepnij do routera i zobacz czy po smb://192.168.1.1 będziesz go widział.

• Administrator

wybacz, ale nie pamiętam. Raz podłączałem ext3 do r7000, ale jakiś czas temu. Zazwyczaj jedynie ntfs.

24 minuty temu, house napisał:

odepnij do routera i zobacz czy po smb://192.168.1.1 będziesz go widział.

Nie mogę uzyskać dostępu.

Chyba ext4 nie jest obsługiwany przez R7800. Partycja ntsf normalnie jest widziana.

Dobra oprogramowanie tego routera jest skopane. Nie obsługuje ext4. Można używać ext3, ntsf.

Jeszcze jakbyś mógł to mi powiedz jaku skonfigurować ReadyCLOUD. Po zarejestrowaniu się nie mogę tej usługi na stronie tam skonfigurować. Nie widzi dysku routera.

• Administrator

mam R6400, sprawdzę jak sprawa wygląda z EXT4. //edit: ext3/ext4 nie działa w r6400 :/  

13 godzin temu, house napisał:

mam R6400, sprawdzę jak sprawa wygląda z EXT4. //edit: ext3/ext4 nie działa w r6400 :/  

ext3 na r7800 działa. Co do tego programu do pobierania między innymi torrentów to jedna wielka lipa. Zawiesił się dziad i nie można pokasować rozpoczętych torrenów ani skasować z niego. O pobieraniu z zamkniętych trakerów można zapomnieć. ReadyCLOUD po prostu nie działa. Jedna wielka żenada i rozczarowanie. Ciekawi mnie za co zgarnął nagrodę ten model.

Freeware do niego powinno być oznaczone jako alfa bo nawet na betę się nie kwalifikuje a już na pewno nie na stabilną wersję.

• Administrator
49 minut temu, Nencio napisał:

Ciekawi mnie za co zgarnął nagrodę ten model.

za hardware, możliwości techniczne jednak ma. mocny cpu i dużo ram jednak robi robotę. Niekompatybilność Twojej karty pomijam, bo nie dotyczyła konkretnie routera a sterownika i OS.

O pobieraniu z zamkniętych trakerów można zapomnieć

nigdzie w instrukcji nie było napisane, że Netgear Downloader wspiera złodziejstwo (bo debiana z ograniczonego trackera z zaproszeniami raczej się nie uświadczy). Publiczne treści bittorrent działają poprawnie.

Freeware do niego powinno być oznaczone jako alfa bo nawet na betę się nie kwalifikuje a już na pewno nie na stabilną wersję.

masz prawo do takiej oceny, faktycznie jest trochę ograniczone jednak podstawowe zadania spełnia. Będę miał na uwadze Twój post w przyszłości jeśli ktoś zapyta o ten model.

9 minut temu, house napisał:

nigdzie w instrukcji nie było napisane, że Netgear Downloader wspiera złodziejstwo. Publiczne treści bittorrent działają poprawnie.

Nigdzie nie pisałem o złodziejstwie. Wyłożył mi się przy pobieraniu iso kubuntu z publicznego i oficjalnego trackera :))

9 minut temu, house napisał:

Niekompatybilność Twojej karty pomijam, bo nie dotyczyła konkretnie routera a sterownika i OS.

Zastanawiałem się nad kupnem ASUS USB-AC68 ale niestety nie mogę się dogrzebać jak ona sprawuje się chociażby z ubuntu. Pomijam inne dystrybucje bo jak na tej uda sie coś odpalić to i na pozostałych sobie poradzę.

Co do Azurewave AW-CB160H to znalazłem tu temat, że nie bardzo w PL można ją kupić i anteny do niej.

Co do ReadyCLOUD to albo jestem totalnie ograniczony i nie umiem tego uruchomić albo po prostu z tym modelem nie działa.

• Administrator
1 minutę temu, Nencio napisał:

Nigdzie nie pisałem o złodziejstwie. Wyłożył mi się przy pobieraniu iso kubuntu z publicznego i oficjalnego trackera

nawiązałem do tego :

57 minut temu, Nencio napisał:

O pobieraniu z zamkniętych trakerów można zapomnieć

z takiego pobierałeś kubuntu ? Sprawdziłem iso debiana na dysku ntfs z R6400 i grzało ok 120Mb/s. Z R7800 powinno być szybciej, ale jak widać niekoniecznie jest to zgodne z Twoim testem.

4 minuty temu, Nencio napisał:

Zastanawiałem się nad kupnem ASUS USB-AC68 ale niestety nie mogę się dogrzebać jak ona sprawuje się chociażby z ubuntu

miałem tę kartę przez chwilę, nie testowałem z ubuntu, ale w Windows bardzo dobra.

13 minut temu, house napisał:

z takiego pobierałeś kubuntu ? Sprawdziłem iso debiana na dysku ntfs z R6400 i grzało ok 120Mb/s. Z R7800 powinno być szybciej, ale jak widać niekoniecznie jest to zgodne z Twoim testem.

Wyłożyło mi się przy pobieraniu z ich oficjalnej strony ogólnodostępnego download. Z tym, że dysk sformatowałem na ext3 bo router taką partycję widział i np przez ftp można zakładać i kasować katalogi, ale niestety padniętego pobierania iso nie skasujesz.

13 minut temu, house napisał:

miałem tę kartę przez chwilę, nie testowałem z ubuntu, ale w Windows bardzo dobra.

piszesz o ASUS USB-AC68 czy Azurewave AW-CB160H?

Jeśli masz dostęp do tych kart to mógłbyś odpalić na np ubuntu lub kubuntu z livecd lub z pena i zobaczyć czy będzie net na nich działał?

O Netgear A6210-100PES coś wiesz i też polecasz?

• Administrator
9 minut temu, Nencio napisał:

piszesz o ASUS USB-AC68 czy Azurewave AW-CB160H?

o tej :

pisałem wyżej, że miałem na chwilę - sprawdziłem i oddałem. Nie testowałem w ubuntu

10 minut temu, Nencio napisał:

O Netgear A6210-100PES coś wiesz i też polecasz?

asus lepszy.

• Administrator

wystarczy odwiedzić jego profil i wysłać PW.

You do not have the required permissions to view the images attached to this post.

być może będzie na tyle uprzejmy i sprawdzi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Similar Content

• openit.center
      By openit.center
      Wrocław, Polska — 29 września 2020 — Firma Synology Inc. wprowadziła na rynek 2,5-calowy dysk SSD SAT5200 o pojemności 3,84 TB. Zaprojektowany dl
      Przeczytaj cały news na stronie Synology
    • Tom.O
      By Tom.O
      Zmieniłem router Asusa na Netgear R7800. Wgrałem najnowsze oprogramowanie Voxel. (https://www.voxel-firmware.com/Downloads/Voxel/html/r7800.html)
      Przy kopiowaniu plików przez internet z jednego Synology na drugie (SFTP) zrywa połączenie.
      W sieci lokalnej działa stabilnie. (po Wifi przerzucałem pliki >20GB i transfery >90MB/s)
      Mam ustawione QOS.
      Jak sprawdzić gdzie leży przyczyna?

• Mariusz_Sz
      By Mariusz_Sz
      Gdyby ktoś był zainteresowany to przesyłam instrukcję "zmuszenia" naszych DSM do obsługi adapterów USB  - RJ45 2,5/5GbE z chipsetem Realtek do współpracy z NAS Synology serią + (Apollo Lake)

Podobno działa bardzo dobrze. Co jak co, ale dobrze mieć taką alternatywę rozbudowania naszych NASów o nowy standard ethernet bez potrzeby zmiany sprzętu na nowszy ?

Miejmy nadzieję, że w nowszych DSM - Synology wrzuci oficjalnie sterownik do obsługi adapterów USB - RJ45

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.