Jump to content

Nowy router dla znajomego

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest storm36

Witam,

Jako zadowolony użytkownik r7800 poleconego na tym forum przez house ośmielę się prosić o doradzanie sprzętu dla znajomego który chce kupić nowy router.

Łącze 50Mb/s z modemem od operatora, mieszkanie 60m/b, sprzęt który będzie korzystał z routera po wifi to telefon, tablet, 2x Tv, amplituner audio. Główny priorytet to stabilność i zasięg na całym mieszkaniu, z alternatywnego oprogramowania nie będzie korzystał. Budżet 350zł, znajdzie się w tej cenie rozsądnego ?

Edit:
Dobrze jakby obsługiwał dysk twardy podpięty pod USB jako serwer.
  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

Top Posters In This Topic

• Administrator
12 godzin temu, storm36 napisał:

Budżet 350zł, znajdzie się w tej cenie rozsądnego ?

oczywiście, że tak :

Jeżeli zależy koledze na szybkim USB to rt-n18u (ale nie ma pasma 5GHz, które czasem przydaje się w zatłoczonej sieciami WiFi okolicy). Najlepszy zasięg ma rt-ac1200g+ i Netgear R6220 jednak produkt Asusa przewyższa go wydajnością. 

Asusy są też dośc proste w konfiguracji, maja bardzo przejrzysty interfejs, więc jeśli kolega nie bardzo jest zorientowany to prędzej poradzi sobie z wykorzystaniem jego funkcji. Stabilne są oba, ale skoro nie potrzebuje gigabitu to bardziej ten AC1200G+

• Administrator

Temat zamykam jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• konrad573
      By konrad573
      Witamj jest problem. Przepraszam że kolejny i kolejny temat. Nie mogę se poradzić. Mam internet multimedie na początku było ok a szczególnie jak był sam modem od nich technnicolor. Był technik to powiedział że tryb mostka jest włączony w zależności od jakiej mam umowy, że jeżeli mam bez usługi wifi w umowie to jest tryb mostka od początku włączony. A jak był montarz tego internetu to miałem pamiętam chyba ten router już i nie podłączył mi routera tylko sam modem do komputera kablem ethernet i konfigurował sieć wif(innny technik, ten co montował.) W umowie nie piszę nic że mam usługe z wifi. Porty działają jak trzeba. Problem jest Taki że od jakiegoś czasu Internet co ileś zrywa i piszę rozłączono lub nie znaleziono adresu dhcp twojego dostawcy. Mam dynamiczne ip z puli publicznej. Myślę że router nie może znaleźć ip w momencie zmiany. Resetowałem, przywracałem początkowe ustawienia a nawet wgrywałem na nowo firmware(oprogramowanie).
    • Rainman
      By Rainman
      Witam
      Chciałbym prosić o pomoc w wyborze routera do 500 max 650zł.
      Aktualnie posiadam już dość wysłużony RT-N66U, który delikatnie mówiąc nie domaga.
      Obecnie Router ogarnia około dziesięć urządzeń na powierzchni 70m^2 w bloku z wielkiej płyty takich jak:
      RJ45 -  TV, Konsola, HTPC i NAS na mailnce. 
      Wifi – 5GHz – trzy smartphony, tablet, laptop (głównie gry sieciowe)
      WiFi - 2,4 GHz – drukarka, oraz w (izolowanej) sieci gościnnej odkurzacz.
      Z drugiej strony znajduje się router UPC - aktualny pakiet 150Mbps (w niedalekiej przyszłości 300Mbps lub 500Mbps)
      W tym budżecie znalazłem RT-AC85P , RT-AC68U, R7000. Teraz pytanie, który z nich będzie najbardziej wydajny i z dłuższym wsparciem? 

• konrad573
      By konrad573
      Witam. Mam publiczne ip, router asus rapture ac 2900. Wszystko chyba ok działa. Jest problem jedynie że upnp mimo że jest włączone to nie znajduję: Port mapowania UPnP NAT:    Nieudane [MiniUPnP (http://miniupnp.free.fr/)]. Aktualizowałem oprogramowanie, nic chyba nie ruszałem. A włączone jest upnp ,ale ponowne włączanie nic nie daję. Wcześniej było tak żę było że znalazło i adres routera był i działało. Z portami przekierowywania nie ma problemu są otwarte. Na samym modemie technicolor też upnp nie działa. Dużo wcześniej było też że na samym modemie upnp nie działało a na routerze bez problemu. A teraz nawet na routerze nie działa.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.