Jump to content

R7000 ustawienie kanałów WiFi

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Panowie czy Netgear Genie do R7000 jest wiarygodny w kanałach wifi? Ustawiałem ostatnio przy pomocy Netspot na kanał 3. Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi. Stąd moje pytanie. Wcześniej ta aplikacja nie posiadała chyba wyboru i zmiany kanału jak się nie mylę. 

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ? czy używacie tej funkcji?

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

4

Top Posters In This Topic

• Administrator
1 godzinę temu, neon napisał:

Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi.

a co pokazuje netspot ?

1 godzinę temu, neon napisał:

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ?

jeśli oglądasz takie treści to jest :) 

Netspot pokazywał, że ten kanał jest wolny, ale w graficznym to multum sieci wifi w pobliżu. 

co do oglądania online, po zaznaczeniu QoS można zaktualizować bazę w R7000 i tylko pokazuje kilka stron web np. Youtube.com itp. również urządzenia z mojej sieci jak DSM. czy włączając to opcję i oglądając np na stronie innej nie podanej w tej bazie też działa lepsze strumieniowanie ? 

• Administrator

Netspot nie pokaże Ci nic innego jak aplikacja Genie, może sąsiad akurat przełączył się na ten kanał :) Dobierz ponownie odpowiednie miejsce w wolnych kanałach i będzie po sprawie. 

Co do Qos :

http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/23850/~/i-have-a-nighthawk-router%3B-what-is-quality-of-service-(qos)%3F

http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/23853/~/how-do-i-optimize-video-streaming-performance-with-downstream-quality-of

ok House dzięki. Netspot w graficznym obrazie pokazuje te przedziały. w Genie jakby lepiej pokazuje, że ktoś siedział na kanale. a te inne oprócz Netspot to jakie warte to zobaczenia ? czy Netspot najlepszy ?  

• Administrator

pytasz ponownie o to samo :

• Administrator

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Piotr Krupicki
      By Piotr Krupicki
      Witam
      Mam dostawce internetu Supermedia - łącze 250Mb/s Dostarczają internet przez urządzenie Halny. Na początku prędkość po wifi była identyczna jak po kablu (router Asus RT-AC88u).
      Pewnego dnia sobie sprawdzam a tu niespodzianka, max po wifi 150-160Mb/s. Sprawdziłem na wielu urządzeniach - telefony, komputery itd....
      Zawsze używałem sieć 5Ghz, kanały miałem ustawione na Auto, sprawdziłem zagęszczenie w bloku i ustawiłem kanał na 100.
      Żadnej różnicy, oczywiście wgrywałem nowe firmware, schodziłem w dół, przywracałem do ustawień fabrycznych. Co może być tego przyczyną?
      Oczywiście Supermedia umywa ręce, zwala na infrastrukturę w domu, ale testowałem również połączenie z Asus RT-1900U, który to router mam ustawiony w imesh. I to samo cały czas.
      Co może być powodem? Nic nie dokupiłem, nic nie było zainstalowane co mogłoby powodować obniżenie transferu.

Dziękuję za jakiekolwiek rekomendacje, stawiam na ISP ale migają się z winą 😞

• mickarp
      By mickarp
      To ja chyba mam jakąś poprawioną rewizje... Tylko przy uruchamianiu na sekundę wkręca na obroty a przy normalnym działaniu muszę prawie dotknąć uchem UDM żeby usłyszeć szum 🙂

@house pytanie do Ciebie.. Czy jak korzystałeś z UDM to stabilność WiFi była ok? Tzn. względem synology RT2600 urządzenia na SUPLI (sonoffy) strasznie szaleją. Jak podglądam zdarzenia w unifi to masakra- odłączył, podłączył i za pare minut to samo. Dodam, że inne urządzenia jak lapki, tel są ok. Zauważyłem też, że w telefonach ginie co chwile wificalling gdzie na synology było cały czas.
    • Guest house
      By Guest house
      Google na wczorajszej konferencji poza całym "emejzingiem" związanym z ekosystemem Android zaprezentował również nową wersję swojego routera. Urządzenie określone po prostu jako Google WiFi jest routerem bezprzewodowym działającym w technologi MESH.

MESH jest strukturą, wykorzystującą jedno lub więcej połączeń w celu stworzenia topologii sieci kratowej. Jest to sieć wielu połączeń pomiędzy użytkownikami, będąca w stanie dynamicznie aktualizować i optymalizować te połączenia. Takie rozwiązanie zapewnia pokrycie zasięgiem na dużym obszarze, a także pozwala na dużą automatyzację konfiguracji. Dodatkowym atutem jest niska awaryjność. Rozbudowanie struktury sieci polega na dodawaniu kolejnych węzłów (urządzeń) do istniejących, rozszerzając zasięg na nowy obszar lub optymalizując go w już istniejącym. Producent zapewnia odpowiednią aplikację pozwalająca na konfigurację nowych urządzeń i optymalizację zasięgu sieci bezprzewodowej.
      Warto dodać, że Google WiFi jest puzzlem w układance określonej jako Google Home - sterowanego głosem i podłączonego online asystenta. Rozwiązanie pozwala na sterowanie urządzeniami będącymi częścią inteligentnego domu lub IFTTT, streamowaniem muzyki i wyszukiwaniem informacji za pomocą Google Search. 
      Producent planuje rozpocząć sprzedaż pod koniec roku w cenie 129 $ za jedno urządzenie lub 299 $ za pakiet 3 szt. Więcej informacji : https://madeby.google.com/wifi/
      Teraz należy tylko czekać kiedy ten skynet/system posiądzie samoświadomość
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.