Jump to content

RT-AC87U + Xiaoyi Home Camera

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

• Administrator

Nowy zakup... kamerka Xiaoyi Home Camera, po podłączeniu do WiFi w liście klientów pojawiło się coś takiego.

ASUS Wireless Router RT AC87U   Mapa sieci.png

Domyślam się co to... ale jak się tego pozbyć, kamera ma obserwować magazyn (a raczej co się dzieje z towarem w nocy) ale nie bawi mnie, że jakiś chińczyk ma do niej dostęp. Jak ktoś spotkał się z czymś podobnym lub ma jakiś pomysł to chętnie poczytam.

Edited by Guest
  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

10

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Administrator

wciśnij odśwież w liście klientów. Czasami tak mam, jak podłączam się do routera kablem a potem WiFi z tego samego laptopa

• Administrator
16 minut temu, house napisał:

wciśnij odśwież w liście klientów. Czasami tak mam, jak podłączam się do routera kablem a potem WiFi z tego samego laptopa

To nic nie daje, ta dwójeczka znika na chwilę i znowu się pojawia samoczynnie, wygląda to tak jakby poprzez tą kamerę ktoś łączył się z moją siecią. Nie daje nic nawet wyłączenie dostępu do internetu dla tego urządzenia. Kamera łączy się z serwerem/chmurą Mi w celu zapisywania zdarzeń po wykryciu ruchu... być może, że komunikacja jest dwustronna. 

Edited by Guest
  • Administrator
4 minuty temu, Idanit napisał:

Kamera łączy się z serwerem/chmurą Mi w celu zapisywania zdarzeń po wykryciu ruchu być może, że komunikacja jest dwustronna

i router wykrywa ten link jako bridge dlatego pokazuje 2 klientów.

• Administrator
10 minut temu, house napisał:

i router wykrywa ten link jako bridge dlatego pokazuje 2 klientów.

być może... niestety mocno mnie to niepokoi (dwóch klientów jest podłączonych do routera poprzez to urządzenie)... nigdzie nie jest powiedziane, że są to połączenia wewnątrz sieci, tym bardziej, że ja wszystkie urządzenia odłączyłem od kamery!!! Może poblokuje pakiety do APi Xiaomi, tylko czy wtedy stream będzie działał? 

• Administrator

w 192.168.1.1/Main_DHCPStatus_Content.asp sprawdź ile adresów IP ma jeden adres mac kamery, następnie sprawdź w macvendorlookup.com czy wszystkie mają tego samego vendora, będziesz miał pewność czy na pewno jest to jedynie kamera.

• Administrator

tu wszystko wygląda OK.

ustaliłem adresy IP api.xiaoyi.com... to 115.29.106.70 i 115.28.132.108, pytanie tylko jak na routerze zablokować ruch dwukierunkowy z tymi adresami?

• Administrator
19 minut temu, Idanit napisał:

pytanie tylko jak na routerze zablokować ruch dwukierunkowy z tymi adresami?

dodać 2 osobne reguły typu source i target w blacklist po ip w 192.168.1.1/Advanced_Firewall_Content.asp bez wskazania portu

• Administrator

Już tak zrobiłem i jeszcze to samo w Filtr URL ale nadal informuje, że jest podłączonych dwóch klientów. 

• Administrator

po restarcie routera również ? myślę że będzie nadal tak pokazywać pomimo wyciętej komunikacji