Jump to content

Rate this topic

Openitbot

Recommended Posts

• Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

79

• Openitbot

1

• Administrator

RT-AC88U_9.0.0.4_380_2339 BETA :

Cytat

Hi,

This is our new MU-MIMO alpha firmware with below link. Enjoy it!

We suggest to reset router to default after uploading firmware. 

MU-MIMO can be enable in Advanced settings --> Wireless --> Professional

To test MU-MIMO, client card hardware and driver also must support MU-MIMO. please contact with your client card provider for the detail.

Good Day!

ASUS-Tek

do pobrania : https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/498BCEA0A8404979BC0B8A8ABD18820BY

lokalnie : 

• Administrator

alpha1 *.59 bazuje na nowszych źródłach niż stabilne wydanie *.58. Co do zmian - porównaj changelog. 

• Administrator

nowa wersja OFW - 3.0.0.4.380.2345

Release Note
- Improved wireless stability.
- Improved system stability.
- Added smart connect.
- Added repeater mode

• Administrator

ASUS RT-AC88U Firmware version 9.0.0.4.380.2697

[Beta release] 
Security Related
- Modified the access rights of account mode and share mode to asusware.platform path when lighttpd server is enabled. 
(Très Acton at BAE Systems Applied Intelligence)
- Modified the access rights to specific port of UPnP server. (Très Acton at BAE Systems Applied Intelligence)
- Updated lighttpd server version to 1.4.39 (Thanks to Tommi)
- Restriced access from wan method to enhance security. (Thanks for David)
- Changed SSH and Telnet default access interface.

WTFast
- Updated WTFast core version to 1.0.0.4.16.0105. 
- Allowed secondary GPN for WTFast advanced account. 
- GPN server to router connection stability improvement.

New Features
- Opened MU-MIMO option (In beta stage and we continually improve MU-MIMO performance)
- Supported auto dynamic port changing of UPnP server when ports conflict.
- Supported more ASUS Router App new features
- Added Vodafone profile in IPTV

Bug fixed
- Fixed the GUI issue for reboot scheduler 
- Fixed httpd/ Telnetd/ SSH restart issue after LAN address changed

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/RT-AC88U/FW_RT_AC88U_90043802697.zip

• Administrator

Chyba zmienię zdanie nt ac88u - po 2 miesiącach zepsuł mi się switch broadcom'a :) połączenie zestawia się na 100mbits, internet działa bez hnat, nawiązanie sesji z peerami trwa wieczność :/ OK, mam drugi - 4 ostatnie porty lan są w realteku - podłączyłem w jeden z nich AP Dlinka - transfer w ac1200 max 4MB/s. Chyba czas na zmiany... 

Guest dimson

tylko na co chcesz zmienić? gwarancji nie masz ? ogólnie czytałem że jesteś /byłeś zadowolony, przecież każdy sprzęt może się zepsuć

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

• Administrator

byłem zadowolony z konkretnych funkcji - czytaj : wydajność WiFi. Ogólnie rzecz ujmując po 2 miesiącach uważam, że nie jest to produkt na tyle dobry aby stroić ochy i achy, tak jak to robiłem w przypadku np ac68 (ac87 i ac3200 pomijam). Po tym czasie zauważyłem, że anteny latają luźno (nie są tak sztywne i pewnie umocowane jak to było po wyjęciu z pudełka), plastik obudowy trzeszczy, do tego uszkodzony switch. WTFast i jego animacja płomieni doskonale definiuje cały ten produkt :) R7800 okazał się takim samym "gamingowym" routerem jak ac88u :) Oczywiście nie można odmówić mu wydajności i zasięgu oraz 8 portów lan. Gwarancję oczywiście mam więc router pojedzie na RMA, jednak po powrocie zastanowię się nad R8500/R7800 lub Turris Omnia. Na szybko kupiłem R7000 na czas pobytu routera w serwisie, więc zobaczę co obecnie prezentuje klasyk. Każdy sprzęt może się zepsuć, ale u mnie z routerami jest jak z lekarzami- jak zawiedzie - wypada z obiegu :) 

Guest dimson

R7000 rządzi 😉😄 zobacz najnowsze tomato, ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń odnośnie najnowszego wydania, szczególnie dotyczy to zasięgu i wydajności WIFI

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

• Administrator

@dimson w przyszłym tygodniu coś napiszę na ten temat, ciekawi mnie szczególnie wydajność bo będę skazany na niego przez 14 dni roboczych :P

• Administrator

taki komunikat widzę po raz pierwszy od lat kiedy używam routerów Asusa :

2016-05-05_193950.png

mam nadzieję, że wymieniona w ramach gwarancji sztuka tym razem pożyje dłużej.

• Administrator

ASUS RT-AC88U Firmware version 3.0.0.4.380.3341

ASUS has been dedicated to cooperate with third party developers to come up with more innovative features. 
To comply with regulatory amendments, we have modified firmware verification rule to ensure better firmware quality. 
This version is not compatible with all previously released ASUS firmware and uncertified third party firmware.

Security Fixed 
- Fixed Samba Badlock CVE-2016-2110 (Man in the middle attacks possible with NTLMSSP)
- Fixed Samba Badlock CVE-2016-2111 (NETLOGON Spoofing Vulnerability)
- ASUS firmware did not enable Samba LDAP, and not affected by CVE-2016-2112 (LDAP client and server don't enforce integrity) issue.
- The Samba version in ASUS firmware was not affected by CVE-2016-2118 (SAMR and LSA man in the middle attacks possible) 
- The Samba version in ASUS firmware was not affected by CVE-2015-5370 (Multiple errors in DCE-RPC code)
- Fixed command injection issue. Thanks for Chris' contribution.
- Fixed XSS issue. Thanks for Chris' contribution.

Bug Fixed
- Fixed Windows Radius server compatibility issues.
- Fixed 5G performance issue when using bandwidth monitor.
- Fixed bandwidth monitor incorrect number problem.
- Fixed setup wizard redirect issue when router automatically changed LAN IP in IP conflict case.
- Modified setup wizard process when router detected DHCP and PPPoE at the same time.
- Fixed bandwidth limiter bug when there are multiple clients in rule list.
- Fixed NTP automatically sync issue when router rebooted
- Fixed Safari slow response issue.
- Enhance AiCloud dynamic stream port mechanism (please also keep AiCloud app up to date)
- Fixed AiCloud share link related issues. 

Guest zbyszek82

@house poprawili w końcu coś z tym oprogramowaniem ?

chodzi mi o brak wskazywanej pojemności mojego dysku 2TB braku kropek w ustawieniach dostępu FFT i szybkością kopiowania na niego przez WiFi (problem z zajętością 100% procka i pamięci)  

• Administrator

@zbyszek82 dysk musisz sprawdzić, kropki są ok

2016-06-15_151359.png

ale problemu zżerania zasobów nie rozwiązano :

2016-06-15_152054.png

Guest zbyszek82

podpiąłem inny dysk 1TB z WD pod USB 3 i też kropek brak :(

Na podpiętym pendrive USB 2.0 format na ext-4 kropki są .

odkrylem cos :)

jak wypne pendrive z USB 2.0 to kropki na dysku z USB 3.0 i pojemnosc pojawiaja sie. 

Cos nie tak z pendrivem na usb 2.0?

Edited by zbyszek82
  • Administrator
13 godzin temu, zbyszek82 napisał:

jak wypne pendrive z USB 2.0 to kropki na dysku z USB 3.0 i pojemnosc pojawiaja sie. Cos nie tak z pendrivem na usb 2.0?

nie, to zwykły bug w webgui, nie wiem jedynie jaki to ma związek z tym konkretnym dyskiem - cokolwiek u siebie bym nie podpiął wszystko jest ok. 

• Administrator

nie podpinałem, dlaczego pytasz ? 

Guest zbyszek82

Tak Cie zrozumialem.

jak mam podpiety sam dysk pod usb 3 to dziala jak nalezy. Jak juz podlacze tez pendriva pod usb 2 to w sumie tez dziala ale po restarcie juz nie

• Administrator

@zbyszek82 podpiąłem 2 nośniki - jest ok, restart - również ok

2016-06-21_155018.png

• Administrator

wejść nie chcę, ale podejrzewam, że przyczyną może być sam dysk. Sformatowałeś go w EXT3/4 czy NTFS ? Jeśli w NTFS - jak nadałeś uprawnienia na systemie plików ? 

• Administrator
12 godzin temu, zbyszek82 napisał:

jakie uprawnienia?

NTFS, dodaj grupę Wszyscy i daj jej pełną kontrolę. ACL w NTFS i tak są pomijane, problem może dotyczyć tego konkretnego dysku. Struktura danych na dysku jest poprawna, jakiś chkdsk robiłeś (w OS, nie ten health scanner w routerze) ? 

Guest zbyszek82

Ta grupe wszyscy dodac w udostepnianie ftp?

jesli tak to nic nie daje. 

Dysk podpialem pod kompa i robilem sprawdz. Bylo wszystko oki. 

Moze ten pendrive ext4 cos nie tak?

jak go wyciagne to wszystko jest jak ma byc. Jak go sprawdzic pod windowsem ja jest na etx4?

• Administrator
Godzinę temu, zbyszek82 napisał:

jak go wyciagne to wszystko jest jak ma byc. Jak go sprawdzic pod windowsem ja jest na etx4?

zabootuj jakieś livecd linuxa w virtualbox, podłącz pendraka i sprawdź za pomocą fsck

Guest zbyszek82

zrobiłem format pendrive na ntfs i sprawdziłem błędy spod windowsa wszystko oki

penka sformatowalem teraz na ext3 zobaczymy co będzie

@house pamiętasz na jaki kanał trzeba było dać WiFi 5ghz żeby komp się łączył na 866Mbit/s

• Administrator
35 minut temu, zbyszek82 napisał:

pamiętasz na jaki kanał trzeba było dać WiFi 5ghz żeby komp się łączył na 866Mbit/s

a jak Ci się łączy ? na kanałach powyżej 100 czasem jest problem (tryb auto) , ale poniżej nie powinno być problemów

Guest zbyszek82
3 minuty temu, house napisał:

a jak Ci się łączy ? na kanałach powyżej 100 czasem jest problem (tryb auto) , ale poniżej nie powinno być problemów

łączy się na 400

pamiętam, że gdzieś już o tym pisaliśmy i jakiś gościu Nas oświecił, że trzeba zmienić na konkretny numer kanału i wtenczas poszło na 866