Jump to content

Asuswrt-Merlin różnice w działaniu CTF

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

18 godzin temu, house napisał:

Mam w nim chyba jakieś sprzeczne komunikaty.

HW acceleration 	Disabled - incompatible with: IPTraffic

A w zakładce LAN:

Przyspieszenie NAT 	
  CTF(Cut Through Forwarding) is enabled.

Jeżeli się nie mylę to CTF jest sprzętowym przyśpieszeniem. Wydajność wifi ponad 50MB/s więc prawdopodobnie sprzętowe przyśpieszenie działa.

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

5

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Administrator
1 minutę temu, ligeza napisał:

Mam w nim chyba jakieś sprzeczne komunikaty.

nie zawracałbym sobie tym głowy w wersji "alpha" i do tego "preview"

2 minuty temu, ligeza napisał:

Jeżeli się nie mylę to CTF jest sprzętowym przyśpieszeniem

dokładnie tak,

2 minuty temu, ligeza napisał:

Wydajność wifi ponad 50MB/s więc prawdopodobnie sprzętowe przyśpieszenie działa.

jeśli w LAN pomiędzy hostami to nie. CTF działa jedynie na WAN-LAN. 

1 godzinę temu, house napisał:

nie zawracałbym sobie tym głowy w wersji "alpha" i do tego "preview"

dokładnie tak,

jeśli w LAN pomiędzy hostami to nie. CTF działa jedynie na WAN-LAN. 

W takim razie to bardzo dziwne bo odkąd pamiętam jak tylko wyłączałem CTF to przy kopiowaniu z NAS po wifi na komputer transfer nie przekraczał 40MB/s i procesor na 100% w routerze. Sprawdzałem to na różnych wersjach Merlina i zawsze było podobnie.

• Administrator

Rzeczywiście dziwne, nie zaobserwowałem żadnych różnic w LAN przy włączonym IPTraffic (i wyłączonym ctf) w merlinie. 

1 minutę temu, house napisał:

Rzeczywiście dziwne, nie zaobserwowałem żadnych różnic w LAN przy włączonym IPTraffic w merlinie

Przy włączonym "Traffic Analyzer" mam informację w zakładce tools, że CTF jest wyłączony tak jak pisałem wcześniej a w zakładce LAN, że działa. Natomiast jeśli ręcznie przestawię w zakładce LAN na CTF wyłączony to taka jest różnica przy kopiowaniu przez wifi (podkręconym na CPU:1000MHz, Ram: 800MHz):

ctf.png

ctf-not.png

• Administrator

a jak sprawa wygląda w ostatnim stabilnym wydaniu merlina 378.56_2 ? Również masz takie różnice ? btw - zasłoń nazwę serialu :sick:

Nie pamiętam jak było w tym wydaniu bo nie wszystkie testowałem pod tym kontem, ale nie przypominam sobie, aby w którykolwiek Merlinie przy wyłączonym CTF procesor nie był obciążony na 100% podczas kopiowania przez wifi. Kilkanaście dni temu testowałem najnowszy soft od HGG, ale na nim przy włączonym "Traffic Analyzer" nie działał CTF (w Merlinie jak dotychczas nie było z tym problemu) i również kopiowanie przez wifi było ograniczone i procesor na 100%. Nie przywiązywałem również do tego większej wagi bo myślałem że tak ma być, oraz nie miałem potrzeby, aby wyłączać CTF. Jak będę miał chwilę czasu to mogę przetestować wydanie 378.56_2.

• Administrator

To sprawdź. Tak jak pisałem, ja takich różnic nie mam, może dlatego, że mam ac87u. 

1 godzinę temu, house napisał:

To sprawdź. Tak jak pisałem, ja takich różnic nie mam, może dlatego, że mam ac87u. 

Na 378.56_2 jest podobnie, widać że transfer ogranicza CPU (nadal podkręcony), Sprzęt to AC68U.

ctf1.png

• Administrator

Na RT-AC87U jest zupełnie inaczej, cpu leży odłogiem i się nudzi :

2015-11-26_194507.thumb.png.32d588d37432

2015-11-26_194451.thumb.png.0f56df16668e

Zapewne dlatego, że pasmo 5 Ghz ma swój własny CPU Quantenna.